Derin Tarih dergisinden Mısıroğlu’na özel sayı

Ömrünü İslâm'a adayan Üstad Kadir Mısıroğlu'nun kaleme alındığı Derin Tarih dergisinin 87’nci sayısı okurlarıyla buluştu.

03 Haziran 2019 Pazartesi 13:47
Derin Tarih dergisinden Mısıroğlu’na özel sayı

 Haber Merkezi 

86 yıllık ahir ömrünü İslâm dâvâsına adayan ve kültür alemine 61 değerli eser bırakarak Hakk’a yürüyen Kadir Mısıroğlu’nun her yönüyle kaleme alındığı Derin Tarih dergisinin 87’nci sayısı okurlarıyla buluştu. Derginin Haziran 2019 tarihli nüshası “Son Osmanlı Göçtü – Yakın tarihin tabularına meydan okuyan adam” başlığıyla yayınlandı. Derin Tarih’in özel sayısında Mustafa Armağan, Ekrem Buğra Ekinci, Fatih Can, Ekrem Demirli, Abdülaziz Aygün, Samet Tınas, Mısıroğlu’nun yeğeni Ömer Faruk Lermioğlu, kızı Mehlika Mısıroğlu ve hanımı Aynur Mısıroğlu ile pek çok öğrencisi Üstad’ın fikir dünyasına ve tarih tasavvuruna ilişkin yazılar kaleme aldı. Dergi ile birlikte Kadir Mısıroğlu ve davasıyla özdeşleşen Sebil dergisinin 2 Ocak 1976 tarihli ilk sayısının tıpkıbasımı da okurlara hediye ediliyor.

Tarihçi Mustafa Armağan liderliğinde çıkan derginin tamamı Üstad Kadir Mısıroğlu’na ayrıldı. Derin Tarih’in merhum Mısıroğlu’na ilişkin özel sayısı 17 TL’den satışa sunuldu.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 03 Haziran 2019 Pazartesi 13:47

YORUM YAZ

 • hercaihercai13 gün önce
  DEMMAHUM, SEN GEBERIRSEN DAHA IYI OLACAK! IBLIS DE SEN VE SENI DOGURAN VE DOGURTAN!
 • JsrteıJsrteı13 gün önce
  Ödünü bol olsun
 • 13 gün önce
 • Muhammed Muhammed 13 gün önce
  Şerefsizler dergiside, geberenide bu mısıroğlu denen iblis geberdi darısı inşallah diğerTürk düşmanlarına, insan düşmanlarınaülkeden atmak lazım sizleri defolun gidin inşallah
 • MehmetMehmet13 gün önce
  Mustafa Kemal Atatürk
 • BaykuşBaykuş14 gün önce
  Ömrünü bu ülkeyi emperyalist güçlerden kurtaran Atatürk ile uğraşmaya adayan üstad hocanız....güya.Mustafa kemalin askerleriyiz her daim nöbetteyiz..unutulmasın.
 • MuammerMuammer14 gün önce
  Allah gani gani rahmet etsin cesur kararlı inandığını Adam gibi eğip bukmeden söyleye yiğit adam.
 • Tarihçi Tarihçi 14 gün önce
  bu deliye saygi duyan Atatürke hakaret edeni yücelten dergi kapatilmali
 • güncegünce14 gün önce
  ömrünü korkusuzca tarihe adayan 75 kitap yazan müslümanlığı osmanlıyı savunan üstat KADİR MISIRLIOĞLUNU ALLAH RAHMEİYLE muamele etsin. İtibarsızlaştırmak isteyenler övecek değilya çünkü osmanlı fesi bile korkutmaya yetti
 • Aytekin ApaydinAytekin Apaydin14 gün önce
  Allahcc rahmet etsin ins mekani cennet olmusdur .cok dinledim Avrupada gezdigim her ülkede sohbetini dinleyen cok kisiye sahit oldum.korkak insanda iman yok denecek kadar azdir mesala chp liler gibi gallesler
 • ErdemErdem14 gün önce
  Tarih in tsini bilmeyen atıp tutan birisne tarihçi denemez. Yunan galip gelseydi daha iyiydi diyen birinden hiç olmaz zaten. Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa adın yazılacak mücevher taşa!!!
 • VeyselVeysel14 gün önce
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun amin üstad Kadir mısıroğlu.....
 • Düzeltme !Düzeltme !14 gün önce
  Orijinalden hoşlanmayan putperest zihniyet, kitap kapağında kravatlı hakim yapmış;oysa hocanın yakası açık,kravatı söküp çıkaramamış, ancak fiyakasını bozmuş, memnun olmadığını gösteriyor vaziyette, kendisi de yorgun bitkin fakat yıkılmamış bir görüntüye sahipti. Hoşunuza gidecek kapaklar yapmayın !
 • AykutAykut14 gün önce
  Kefaretini ruz-u mahserde Allahu Teala ya verecek...Mevzu VATANSA gerisi teferruattır.
 • KocasolakKocasolak14 gün önce
  Mücadelesine ŞAHİDİM, kimsenin apzını açamadığı yıllarda konuşanlardan idi. Yakışmış.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019