• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Davutoğlu'na yakın Karar, CHP'lilere 'Diyanet' için akıl verdi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na yakın Karar gazetesi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı hedef alıp, CHP yandaşı medyaya, "Sesinizi fazla yükseltmeyin." diyerek akıl verdi.

Yeniakit Publisher
2021-09-15 15:18:00 - 2021-09-15 15:31:16
Davutoğlu'na yakın Karar, CHP'lilere 'Diyanet' için akıl verdi!

 Yeniakit.com.tr 

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, "Ne din tacirliği ne de militan laikçilik" başlıklı yazısında, iktidar düşmanlarının hedefe koyduğu Diyanet İşleri Başkanlığı'nı hedef alıp, CHP'lilere akıl verdi.

'Çok net bir tuzak'

"Başta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere bütün muhalefet liderlerinin özellikle din ve diyanet konusunda son derece dikkatli bir dil kullanmaları gerekiyor." diyen Ocaktan, AK Parti iktidarı'nı şöyle suçladı: "Çünkü bu muhalefete kurulan çok net bir tuzaktır. 128 milyar doların nereye gittiğini hala izah edemeyen, zamları, hayat pahalılığını önleyemeyen, enflasyona, 10 milyonu bulan işsizlere çare üretemeyen, yangın ve sel felaketleri karşısında çaresizlik yaşayan, yolsuzluk algısını bir türlü üzerinden atamayan iktidar için dini değerleri pazarlamaktan başka bir çıkış yolu yoktur. Bu yolun açıkça dine haksızlık olduğunu bile bile kullanmaktan da çekinmeyecektir."

CHP yandaşı medyaya uyarıda bulunan Karar yazarı Ocaktan, "Neyse ki Kılıçdaroğlu tehlikenin farkındadır, nitekim geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, 'Bu bir tuzaktır, bu tuzağa gelmeyeceğiz' diyerek hassasiyetini ortaya koymuştur. Ancak soldaki bazı medya kuruluşlarının aynı hassasiyeti taşıdıklarını söylemek biraz zor."

Başkan Erbaş'ı hedef aldı

"Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın söylemlerini eleştiri sadedinde bu televizyonlarda bazı militan laikçilerin dillendirdiği görüşler maalesef dini değerleri, dindar-muhafazakar kesimleri rencide etme tehlikesini barındırıyor. İşte tam da bu yüzden, din ve diyanet meselesini fazla köpürtmek doğrudan iktidara destek anlamı taşımaktadır, zaten iktidarın beklentisi de bu yöndedir. Bir kere Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı özellikle dini konularda ciddiye alıp tartışmanın abesle iştigal olduğu kanaatindeyim. Çünkü İslami bilimler alanında hiçbir derinliği bulunmadığı gibi, bir rahmet dini olan İslam konusundaki hassasiyeti de şüphelidir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İbrahim Alkılıç

Ah be Mehmet Ocaktan, yazılarını bayıla bayıla okuduk senin AK Partili olduğun zamanlarda. Şimdi oldun chp'li, yarın kim bilir ne olacaksın?
 • Yanıtla

Ziya

Karara karar verdim bu adamı ciddiye almıyorum e idüğü belli olmayan şarlatan
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23