• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Davutoğlu: Kudüs, İsrail'in değil Müslümanlarındır

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova Havalimanı'nın açılışında "Selahaddin Eyyübi adını veriyoruz" dedi ve nedenini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2015-05-26 15:46:00 - 2015-05-26 16:17:45
Davutoğlu: Kudüs, İsrail'in değil Müslümanlarındır

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Yüksekova Havalimanı'nın adına Selahaddin Eyyübi adını veriyoruz. Selahaddin Eyyübi Havalimanı ile geleceğe bir başka yürüyoruz. Erbil'den insanlar buraya gelecekler. Bu bölgeyi kardeşlik diyarı yapmaya var mısınız? 400 milyonluk ihracat yapıyor Hakkari. Burayı daha da geliştirmeye var mısınız? Bu havalimanına öyle bir ad verelim ki, Kürtler de Araplar da "İşte bizim liderimiz" desin. Kürt kardeşlerim, yiğit bacılarımız birlik mesajı için, "Kudüs Türklerindir, Kürtlerindir, Araplarındır" demek için bu havalimanına "Selahaddin Eyyübi" adını vermek istiyoruz. Hakkarili, Yüksekovalı, Şemdinlili, Anadolulu yiğitler, bütün Türkiye sana söz veriyor Selahaddin Eyyübi! Sen nasıl Ortadoğu'yu kardeş kıldıysan biz de kardeş kılacağız. "Kudüs, İsrail'in değil Müslümanlarındır" diyoruz.

''HAYAL GİBİ GÖRÜNENLERİ GERÇEK KILDIK''

- Geçtiğimiz hafta Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışındaydık. Denizin üzerine havalimanı yapacak güçte devletimiz var. Ordu-Giresun'da havalimanı olursa Hakkari'de de olur. Ülkemizin hiçbir köşesi birbirine ırak olmayacak. Ben projeyi başlatan sayın Cumhurbaşkanımıza, ulaştırma bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Hayal gibi görünenleri gerçek kıldık. Hediyemiz Yüksekova'ya ve ülkemize hayırlı olsun.

- Buraya sadece miting yapmaya, açılış yapmaya gelmedik. Kardeşlerimizle bir araya gelmek için geldik. Bu meralar hayvancılığa hasretti. Hayvancılığa olağanüstü destek verdik. Hayvancılığı iki katına çıkardık. Bunlara vesile olan milli kardeşlik ve çözüm süreci projeleri oldu. Atılan adımlarla Hakkari ve bölge insanı huzura erdi.

''GERÇEK ORTAYA ÇIKTI''

- Hakkari artık çıkmaz sokak olmayacak. Bu yöreyi şenlendireceğiz Hakkari yükselen bir şehir olacak. Anneler ağlamayacak. Oğlum nerede demeyecek. Ya bir spor salonunda ya da gençlik merkezinde olacak oğlu. Birileri bir araya gelerek Ak Parti'yi engellemeye çalışılıyor. Mersin ve Adana'da yapılan saldırıları kınadık. İçişleri Bakanlığımıza sorumluların bulunması için talimat verdik. Selahattin Demirtaş, Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu, Paralel Yapı, Doğan Medya hepsi AK Parti'yi suçladı. Saldırgan bulundu ve DHKP/C'li çıktı. HDP'ye destek veriyoruz dediler.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23