Darbeyi parlatanlar Mursi'yi görmezden geldi!

Seçimle iş başına gelen ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi silah zoruyla iktidardan indiren ve hapseden Sisi'nin darbesini manşetlere taşıyan İngilizler, Mursi'ni ölümüne karartma getirerek iki yüzlülüğünü bir kez daha gösterdi.

18 Haziran 2019 Salı 21:57
Darbeyi parlatanlar Mursi'yi görmezden geldi!

İngiliz basını Mursi'nin ölüm haberine karartma uygulayarak birinci sayfadan vermedi.

The Guardian, The Daily Telegraph, The Times, The Sun, Daily Mail, Daily Mirror, Daily Express, Metro, i newspaper... İngiltere'de bugün yayınlanan hiçir gazetede Muhammed Mursi'nin ölüm haberine birinci sayfadan yer verilmedi.

Oysa seçimle iş başına gelen ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi silah zoruyla iktidardan indiren ve hapseden Sisi'nin darbesinin bir İngiliz gazetesi tarafından "zafer" manşetiyle paylaşılması hala hafızalarda.

The Guardian gazetesi Sisi'nin darbesini "devrim" olarak nitelemiş, Hüsnü Mübarek'in devrilmesine atıfta bulunarak "Mısır'da ikinci devrim" manşetini atmıştı.

İşte Guardian'ın Sisi darbesi için attığı "devrim" manşeti:

18 Haziran'da bazı İngiliz gazeteleri

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 21:57

YORUM YAZ

 • güncegünce28 gün önce
  Gavur fravunlardan ne beklersin onlar sevindide İçimizdeki vatanını satanlar teröristlerle birolmuş dönmeler onlardan ne farkları var.
 • AliAli29 gün önce
  Mısır in mursisinden önce vatan şehitleri için diyanet öncelik versin. Mursi Türk değil.
 • YasinYasin29 gün önce
  Şehitlerimiz için neden tüm yurtta sela verilmiyor
 • HadraHadra29 gün önce
  İslam Tarihindeki Hz Peygamberi (ASV) Troya atı BeniNadir (Nadir oğullarına ) ne demek lazım? Ceridei havadis , Mevkute Mensuplarına ne demeli? Hukuk ve Yargı Kurumu Ne yapar? Başımız dara girdiğinde birbirimize hayıflanır bana,benim Siyasi görüşüme niçin oy vermedin vb İslam sisteminin yerine Beşeri düzeni (kul Yapısı sistemi) koyup birbirimizi yargılamıyor muyuz? Bir avuç Yahudi ki(Yüce Rabbimizinbizim için kurtuluş Reçetesi olarak sunduğu kuran'nında lanetlediği ve Asla ve kata'a dost edinilmesini buyurduğu denilen aşağılık kavimi )hala ilişkimizi kesmiyoruz, Temsilcilerini yurt dışı etmiyoruz! Biz Bu Yuce kuran'ın ayetlerini nasıl okuyoruz ki Dinimize kufredeni dost ediniyoruz ancak benim siyasi görüşümü , hatalı yönlerimi benimsemiyordiye nerde ise irtitad ediyoruz Yüce Allah(CC) bize ne diye merhamet etsinki bu kafa ile ? Ya ilahi Merhametetini diliyoruz ve bize kuran'ın şuuru ile şuurlanmayı Resülünün sünnetine rabitlenmeyi ihsan eyle
 • AlpAlp29 gün önce
  KÜFFAR HER DAİM VAZİFESİNİ YERİNE GETİRECEK. TA Kİ DUR DİYECEK MÜCAHİTLER MEYDANA İNENE KADAR. ASIL ÖNEMLİ OLAN BİZİM CEPHEMİZDE NELER YAŞANDIĞI. İSLAM ALEMİ DEMİR YUMRUK OLMADIKÇA, ÇOK MURSİ GİBİ MÜCAHİTLERE AĞLAYACAĞIZ. HER DAİM MÜSLÜMANLAR İTTİFAK ETMELİ.
 • Allah'ın bir kuluAllah'ın bir kulu29 gün önce
  Ya bu adamlar işini yapıyor, ama sorun kendi içmizde olan sahtekarlar. Kendi içinde yaşadığı toplumu satanlar sorun. Bunların hedefi reis i de aynı şekilde yargılamaları. Bunu görmemek şerefsizliktir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Temmuz 2019