Darbeye kadar FETÖ'yü savundu, şimdi ahlak dersi veriyor!..

15 Temmuz hain darbe girişimine kadar FETÖ'yü savunan Zaman'ın eski yazarı Ali Bulaç, Saadet Partisi'nin TV kanalında ahlak dersi vermeye kalktı.

13 Eylül 2019 Cuma 17:52
Darbeye kadar FETÖ'yü savundu, şimdi ahlak dersi veriyor!..

 yeniakit.com.tr FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimine dek örgütü savunan eski Zaman yazarı Ali Bulaç, Saadet Partisi’nin kanalı TV5’e çıktı. “Düşünce Atlası” isimli programa katılan Bulaç, hem İslam dünyasında hem de Batı dünyasında ‘düşünce krizi’ yaşandığını söyledi. Anca darbeden sonra FETÖ’ye karşı cephe alan Ali Bulaç, aynı zamanda “ahlak krizi” yaşandığını söyledi.

“Düşünce krizi yaşanıyor”

Bugünün en ciddi sorununun düşünce krizi olduğunu ileri süren Ali Bulaç, “Bu kriz, sadece İslâm dünyasında değil, batı dünyasında ve genel olarak modern dünyada da ciddi bir kriz yaşanmaktadır. Dolayısıyla, belki de sorunlarımızın kaynağını, sebebini, yine düşünce sistemlerinde veya düşünce biçimimizde, düşünce kaynaklarımızda aramamız icap eder.” dedi.

Darbeyi kadar Gülen’i savunan Bulaç, “Ahlak krizi var” dedi

Tekrar tefekküre dönülmesi gerekiyor. Tek bir ağaca bakarken, ormanı kaybediyorlar” diyen Ali Bulaç, konuşmasına şöyle devam etti:

Ahlâk krizi de yaşanıyor. Zaten doğru dürüst bir düşünce, bir ideoloji, bir doktrin yoksa, insanın hayatına anlam ve amaç katan bir âlem tasavvuru yoksa, bunu mutlaka bir ahlâk krizi takip eder. Çünkü insan, sadece fizik evrenle ilgilenir ve gündelik hayatını daha konfor içinde, daha iyi geçinmek için uğraşır. Şu anda insanoğlunun da geldiği nokta bu fakat bunun fizik çevreye, tabiata ve kâinata muazzam bir maliyeti var.

Bir dönem FETÖ'den içeri alınan Bulaç, 2017'nin Ekim'inde ilk kez hakim karşısına çıkmış, 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ'yü ortaya çıkardığını söyleyerek, "Dışı süslü cemaat vazosu, bir darbe ile yere düştü paramparça oldu" demişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma 17:52

YORUM YAZ

 • Vesile ozturkVesile ozturk3 gün önce
  Su Sadet partisinin dustugu duruma bak ne hale geldi. Adam bulamamaktan gundemde kalmak icin kimleri getiriyor kanallarina.Bu Erbakan hocaya ihanet degilde nedir. Attigi tirnagi olamaz. Bu ulkeye kim ihanet ediyor ve etme gayretinde ise, Allah kokletini kurutsun. Sadet artik fitne yuvasi olmus. Akli olan onlardan bir an once pacasini kurtarmaya baksin.
 • Vedile ozturkVedile ozturk3 gün önce
  Rabbim tez vakitte su pirincin taslarini ayiklasinda bizlerede gormek nasip etsin. Vay Turkiye. m senin icin ne kiymetli yigidler feda oldu. Bunlara kalsin diyemi?
 • Mehmet CanMehmet Can3 gün önce
  Evet Türkiye'de ahlak dersi verebilecek en önde gelen isimlerinden biridir.
 • Erhan DemirErhan Demir4 gün önce
  delikanli olun.olay sadece elinde yetkisi olan kazandi.yanliş at.hesap günü yaklaşıyor.
 • Kemal SolakKemal Solak4 gün önce
  Ali Bulaç Feto hakkında o alçağın yaşadığı batakhaneye Anavatan diyebilecek kadar bu ülkeye yabancılaşmış oportinist biridir. Gitsinonun yeri orası. Anavatanı Pencilvatanyadır.
 • NamyelüsNamyelüs4 gün önce
  Kendi içine düştüğü ahlak krizini anlatmış.Hamdolsun, senin zihniyetinin dışındakilerde böyle bir kriz yok.Sen de bunu anlayacak yapı var mı?,yaşayıp göreceğiz.
 • AgaAga5 gün önce
  Inanmak istemiyorum saadet bunlara mi kaldı.Işte ni sebeple saadet oy alamıyor yoksa türkiye iyi yönetiliyor denilemez milet kötüler arası iyi olani seçiyor
 • dimitrizâdedimitrizâde5 gün önce
  ne kadar pekakalı, işidli, fetöcü Türkiye Cumhuriyeti düşmanı varsa Allah kahretsin hepsini, hainler.
 • Eren Eren 5 gün önce
  Kendi ahlaksız olduğu İçin mi yoksa millet mi ahlaksız???? Senin Şiraz’un kaymış.Laftın da kaymış.
 • cemilcemil5 gün önce
  ne kadar fetöcü, pekakalı, işidli vb. veT.C. düşmanı varsa....!!!!????
 • mustafamustafa5 gün önce
   KANALDA DEĞİLDE NERDE ÇIKACAKTI ZATEN.   İSTEDİĞİ FİTNEYİ ÇIKARABİLMEK İÇİNDE NERDE VATAN HAİNİ TERÖRİST VAR HEPSİNİ KANALA ÇIKARTIYOR. İNGİLİz, NECMETTİN ERBAKANDAN BU YOLLA İNTİKAM ALIYOR. NECMETTİN HOCANIN PARTİSİYLER ZİLLİLERİ YÖNETİYOR.
 • AlicumaAlicuma5 gün önce
  Sendemi Bürütüs!!!
 • zehrazehra5 gün önce
  mahalle ağzıyla hakaretin ötesine geçemeyecek kadar niteliksiz bir kurumsunuz.
 • SahinSahin5 gün önce
  Suc sizde degil sizi hala oralarda konusturan devlette.bu millet devlet icin can verdi lakin bu devlet bir idami getiremedi.
 • Galip Galip 5 gün önce
  Cemaat yeniden doğuyor biz de bitti diyoruz
 • YiğidoYiğido5 gün önce
  Bu sıkıntı uzun zamandır TV 5 ve sesi olduğu partide zaten var böyle ise doğru tespit
 • iskender1aiskender1a5 gün önce
  Ali bulaçın düşünce kırizi var sözü doğru ama artık kimsenin işine yaramaz neden !onbinlerce senedir bilinçli olarak bizde Allaha inanıyoruz biz yahudi musevileriz deyip dünyayi kandıran aldatanlar acaba birgün olsun yaptıklarının netiycesini düşündülermi hayir.Peki islâmdan başka dini Allah kabul etmiyeceğini kuranda bildirdi,bunu düşünmeleri gerekmezmiyd-i şimdi yolun sonundayiz hepsi birden cehennemdeki ateşli deliklere tıkılacaklar.Rabbimiz uyardı "gücünüz yeterse semanın kıyından bucağından aşın gidin......! 15,li kudal çetesine birde ali bulaş'sın bunda ne var, yakışmış.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ5 gün önce
  YAKINDA MÜMTAZ, NAZLI, ALTANLAR,... ÇIKAR TV LERDE FETÖ YÜ AKLARLARSA HİÇ ŞAŞIRMAYIN!!! DÜNKÜ GAZETECİ Nagehan "TAHLİYE OLSUNLAR" diyor!!! YANİ "GAZETECİ FETÖ CÜ OLMAZ" demek istiyor. Memur, İşçi fetö CÜ olur. Öğretmen, hemşire, cami hocası, polis,... Fetö CÜ olur! GAZETECİ, SİYASİLER, İŞ ADAMLARI, SPORCULAR, SANATÇILAR, PROF.LAR FETÖ CÜ OLMAZ!!!
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 5 gün önce
  EVET AHLAK KRİZİ YAŞANIYOR HOCALAR VE ALİMLERTOPLUMUMUZDAKİ GÖRDÜKLERİ İSLAM DIŞI HAREKETLERİ VE YANLIŞLARI ALLAHCC İÇİN DÜZELMEZ VE DOĞRULARI ANLATIP YAŞAMAZSA AHLAK KRİZİDE OLUR ŞU ANKİ HALLERDE OLUR KİMSE YANLIŞLARI KENDİ ÜZERİNE ALMIYOR HERKES BİR ŞEKİLDE KARŞIDA YANLIŞLARI GÖRÜYOR VE ONA GÖRE KONUŞUYOR SONRADA AYAĞIMIZ TAŞA DOKUNDUMU VAY BEN KİME NE YAPTIM OTURUP MÜSLÜMANLAR OLARAK NEREDE HATA YAPTIK NEDEN BU OLAYLAR OLDU DEMEK YOK HATA BİZİM.
 • NurNur5 gün önce
  Ahlaksızın önde gidenleri

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019