Darbecisinden katiline suçlular serbest kalırken 28 Şubat mağdurları müebbet yatıyor!

15 Temmuz hain darbe kalkışmasında rol alarak köprüde vatandaşların üzerine mermi yağdıran 44 FETÖ’cünün 2 yıl yatıp serbest kalması vebir ailenin yok olmasına neden olan sarhoş Emrah Serbes’in 13 yıl ceza almasına rağmen, ceza infaz yasasına göre 3 yıl sonra serbest kalacağı bir ortamda, sadece Müslüman olduğu için ceza alan 28 Şubat mağdurları ömür boyu hapis yatacak!..

13 Temmuz 2018 Cuma 11:46
Darbecisinden katiline suçlular serbest kalırken 28 Şubat mağdurları müebbet yatıyor!

 yeniakit.com.tr  15 Temmuz’da milletin seçtiği cumhurbaşkanına karşı ayaklanan emperyalist FETÖ’cüler, o dönemdeki ismiyle Boğaz Köprüsü’nde tüm gece masum sivillerin üzerine mermi yağdırmıştı… Bu FETÖ'cülerin 44 tanesi, sadece 2 sene içeride yattı, dün serbest bırakıldı. Sözde yazar özde sarhoş Emrah Serbes’e, bir ailenin yok olmasına neden olduğu trafik kazası neticesinde 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Ancak iddiaya göre Serbes, ceza infaz yasasına göre 3 yıl sonra serbest kalacak. Tüm bunların yaşandığı bir ortamda sadece Müslüman olduğu için zulüm gören 28 Şubat mağdurları 20 yıldır hapis yatıyor. Yeniden yargılanma yolu açılmazsa, müebbet hapis cezası alan mağdurlar ömürlerini zindanda geçirecek.

FETÖ’CÜLER SERBEST KALIYOR

Türkiye’nin gelişmesine engel olması için emperyalistler tarafından devletin içine yerleştirilen FETÖ mikrobu, 2023 hedeflerine ilerleyen Türkiye’ye 15 Temmuz günü en büyük saldırısını yaptı. Bir gecede yaklaşık 250 vatandaşımızı şehit eden bu caniler, Siyonist ve emperyalistlerin maşası haline gelmiş örgütlerinin emriyle bu kıyımı yaptılar. 28 Şubat mağdurlarının birçoğunun cezasını da FETÖ’cülerin verdiği biliniyor... Buna rağmen dün, o dönemki ismiyle Boğaz Köprüsü’nde gece boyu 7 saat boyunca vatandaşa mermi yağdıran, yaklaşık 10 sivili şehit eden 44 FETÖ’cü serbest kaldı.

BİR AİLEYİ YOK ETTİ, “3 YIL SONRA ÇIKACAK”

Emrah Serbes isimli sözde yazar, alkollü araç kullanırken kaza yapmış ve bir ailenin yok olmasına neden olmuştu. Kazanın ardından, Serbes’in arkadaşı Kenan Doğru, otomobili kendisinin kullandığını öne sürmüş ve tutuklanmıştı. Emrah Serbes, kazadan 6 gün sonra sosyal medya üzerinden sürücünün kendisi olduğunu belirterek olayı itiraf etmiş ve Torbalı Adliyesine giderek teslim olmuştu.

Mahkeme Serbes’e 13 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Ancak iddiaya göre Emrah Serbes, ceza infaz yasasına göre 3 yıl sonra serbest kalacak. Bir ailenin yok olmasına neden olan kişinin, üstelik alkollü araç kullandığı ve başkasını kendi yerine “katil” olarak göstererek kaçmaya çalışmasının cezasının bu kadar düşük olması, halk arasında tepkiye neden oldu. Halkın büyük bir kısmı, bir aileyi katletmenin cezasının 3 yıl olmaması gerektiğini düşünüyor. 

EMPERYALİST UŞAĞI DEĞİLLER, BİR AİLEYİ DE YOK ETMEDİLER… AMA MÜEBBET ALDILAR!

İslam düşmanları ve FETÖ’cü hainlerin tuzaklarıyla onlarca 28 Şubat mağduru zindanda ailelerinden, sevdiklerinden uzak bir şekilde hayatlarını geçiriyor… Tek “suçu” Müslüman olmak olan bu insanlar, üstelik cezalarını veren hakimlerin çoğunun FETÖ’cü olduğu bilindiği halde hâlâ serbest kalamıyor. Özellikle 15 Temmuz sonrasında yargı FETÖ’cülerden “büyük oranda” temizlenmişken, 28 Şubat mağduru Müslümanlara neden hâlen yeniden yargılanma yolunun açılmadığı söz konusu…

AF DEĞİL, YENİDEN YARGILAMA!

28 Şubat mağdurları ve mağdur yakınları devlete seslenirken özellikle şu çağrıyı yapıyor: Af değil, yeniden yargılama istiyoruz!

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 11:46

YORUM YAZ

 • AraştırmacıAraştırmacı8 ay önce
  Bırakın bu saflığı.Avrupa Birliğine hükümet idamın kaldırıldığına dair imza attı.Uluslararası anlaşmalar anayasadan önce gelir.
 • Aslan akbeyAslan akbey8 ay önce
  müslümanlar için gelmiş geçmiş en iyi denilen bu hükümet zamanında; ne aile kaldı ne aile değerleri kaldı ne de müslüman olduğu için adalet isteyenlere adalet geldi. git soyun, sana dindar biri gelsin kzıım soyunma desin. ordan şıp diye aile bakanlığı olaya el koyup adam ceza verdirir. bu böyle abiler. müslümansan sıkıntı yok. ama müslüman değerlerine sahipsen eleştirebeliyorsan sıkıntı çıkıyor.
 • hsnhsn8 ay önce
  sayın cumhurbaşkanım lütfen şu ceza yasalarını yeniden düzenleyin 3cana kıymış bir cani 3 yılda nasıl çıkabiliyor daha önce de bir trafik teröristi bir polisimizi şehit edip birini de yaraladı ve altı ayda çıktı darbeciler iki ayda çıkuyor buna bir düzen getirin hainler ve katillere verilecek cezaları yeniden düzenleyin ve gerçekten caydırıcı olsun
 • SAÇMALI yorumSAÇMALI yorum8 ay önce
  Ah be sevgili Akit... Siz Sivas mağdurları, 28 Şubat mağdurları diyorsunuz. Ergenekoncular yeniden yargılanıp pirü pak oldular diyorsunuz. Yerden göğe kadar haklısınız. Bunun için sizi seviyorum. Ama hep destek, sonsuza kadar destek, ne yaparsa yapsın, ne yapmazsa yapmasın desteğin sonucu bu değil mi?
 • Sina SALIKSina SALIK8 ay önce
  İnşallah bundan 20 sene sonra akp de fetö de 28 şubatçıların müslümanları ülkeden tasfiye planı (meşhur batı çalışma grubu ve irticayla mücadele eylem planı) çıkmaz. Gidişat o yönde bakalım göreceğiz. Yani 28 şubat ile mücadele eder gibi görünürken aslında belki de 28 şubatçılar müslümanlarla mücadele ediyor olabilir. Akp kemalist çizgiye geldi gibi ama mesela akpliler zannemesinlerki kemalistler oh bunları yola getirdik artık ülke temizlendi diyecekler. Maalesef adamlar sinsice sizin altınızı oyuyor, doğru zamanı bekliyor. Adamlar sözde inanan kimseye taviz vermez ve hayatlarındaki en önemli gaye de bu zaten. Karanlık dedikleri islamla mücadele yani. Bunlar ileride çıkacak zaten. Bekleyip görelim.
 • ERSİN KONYAERSİN KONYA8 ay önce
  KÖPRÜDE Kİ ŞEREFSİZLER SERBEST KALAMAZ. YAZIKLAR OLSUN. BU İŞTE BİR İŞ VAR. SULANDIKÇA SULANIYOR BU DAVALAR. İDAM İDAM İDAAAAAMMM
 • AbdülhamidAbdülhamid8 ay önce
  ilk günden beri söylediğiz şey.. bu fetöcülerin hepsi yarın arka kapıdan serbest bırakılır diye.. FETÖ generalleri içinde aynısını söylemiştim..
 • cihadcihad8 ay önce
  adalet arayan yorumculara soruyorum yüzyıldır adalet varmıydı şimdimi aklınıza geldi. adaletin yazılacağı diye bi şey yok anayasa olarak kuranı kerim var daha ne yazıcaksınız. yüzyıl önce islami değerlere neşter vurdular aha önünüzdeki anayasa bide kalkmış gem vuruyosunuz ula meclise soktuğunuz leşlere bi bakın hele bu hükümet anayasayı değiştirmek için uğraşıyo onlar değişmesin diye yani sizler
 • AbdülhamidAbdülhamid8 ay önce
  ???..
 • ihsihs8 ay önce
  ADALET mülkün temelidir. Ama maalesef ülkemizde adaletin sadece adı var...
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  adalet mülkün paranın temelidir. siz zannediyormusunuzki bu adnan oktarda ağır ceza alacak. adnan oktarda para mal mülk karı ne ararsan var. bu adam hemen salınacak göreceksiniz. burada reise çok iş düşmektedir. bu adaletin rezil vede leş durumdan kurtulması lazım. aksi takdirde istediğiniz kanunları çıkartın hava gazı rumba. bu fatöşçü vede rüşvetçi hakimler tam manasıyla temizlenip adalet sistemine yeni bir disiplin vede denetim getirmedikten sonra hepsini at çöpe işe yaramaz.
 • Hakkı çavdarHakkı çavdar8 ay önce
  sayın başkan bu aymazlık bu kital deyerinde olan bu salıvermeler nasıl bir kepazelik nasılbir meydan okuma bu zulmu yapan hakimler fetöcü deyilse benfetöcüyüm gelin beni alın fetöcü olmaya katlanmakdan daha kolay deyil bu haksızlığa katlanmak.sayın yetkililer türk milletini bu ızdırapdan kurtadın allah rızası için
 • Çakır GüneyÇakır Güney8 ay önce
  Adnan oktar FETÖ üyesimi abi. Bir soruyum dedim....
 • erolerol8 ay önce
  somada301 insanımızöldüçıkanceza ne onuneden yazmıyorsunuz
 • Engin demirEngin demir8 ay önce
  En büyük problem adalet şu anda. Şeriat uygulanmalı .
 • kayıkayı8 ay önce
  geç bile kalındı reis bu konuyada acilen bi el atıver.haksız yere yatanlara yeniden görülsün bakalım davalar suçları ne imiş.yazık yazık.
 • osmanlıosmanlı8 ay önce
  Bir özeleştiri , ( adalet ) ve KALKINMA partisi , yani adalet yok
 • YavuzYavuz8 ay önce
  Yargının içinde kaçtane yahudi ve mason var tespit edilmelidir. Yahudi ve masonlar asla ve katha Müslümanların tarafını tutmayacaktır. Gardaşları, ingilizlerin amerikalıların vedahi yahudilerin tarafını tutacaktır. Yargının, emniyetin vedahiordunun içindeki mason ve yahudiler tespit edilip işlerine son verilmeli ve suça karışmış olanlar ki karışmamaları imkânsız, ivedi bi şekilde asılmalıdır.
 • DÜMANININ SİLAHINLAN SİLAHLAN DÜMANININ SİLAHINLAN SİLAHLAN 8 ay önce
  BİDE BU ÜLKENİN YÜZDE 99 MÜSLÜMAN NEREDE O ZALİMDEN DAHAZALİM BANANE DİYEN MÜSLÜMANBANANE DERSEN SIRA SANADA GELİR
 • mustafamustafa8 ay önce
  15 yıldır ak parti hükümeti var . bu zamana kadar niçin gerekli çalışmalara yapmamış.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019