Darbe sanığı yarbaydan flaş ifadeler: O ben değilim!

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı planını düzenleyen 224 kişinin yargılanmasına devam edildi.

11 Eylül 2018 Salı 22:39
Darbe sanığı yarbaydan flaş ifadeler: O ben değilim!

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de yer aldığı 224 kişinin yargılandığı davada, sanıkların esasa ilişkin savunmaları alındı.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde esasa ilişkin savunma yapan eski yarbay Serkan Sağ, olay tarihinde Genelkurmay Başkanlığında plan subayı olarak görev yaptığını bildirdi.

Mesaisine devam ettiği sırada koridordandan bağırışma sesleri duyup odasından çıktığını belirten Sağ, koridorda karşıladığı bir kişinin "Dışarı çıkmayın." dediğini iddia etti.

"GÖRÜNTÜLERDEKİ KİŞİ BEN DEĞİLİM"

Sağ, odasındaki televizyondan haberleri izlediğini ancak yaşananlara bir anlam veremediğini, ilerleyen saatlerde dışarıdan gelen silah sesleri üzerine sabaha kadar odasında kaldığını savundu.

Karargahtaki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde silahlı ve çelik yelekli görüldüğü belirtilen sanık eski yarbay Sağ, "15 Temmuz gecesi, Merasim Sokak benzeri bir terör saldırısı olduğunu düşündüm. Bulunduğum odayı terk etmedim. Görüntülerdeki kişi ben değilim." iddiasında bulundu.

Genelkurmaydaki güvenlik kamera kayıtlarının delil olamayacağını ileri süren Sağ, idari tahkikat ve bilirkişi raporlarında silahlı ve teçhizatlı olarak görüldüğü fotoğrafların da kendisine ait olmadığını ifade etti.

TAHLİYE TALEBİNDE BULUNDU

Darbe girişiminin yaşandığı gece kimseden yasadışı emir almadığını ve kimseye emir vermediğini savunan Sağ, tahliye talebinde bulundu.

Duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2018 Salı 22:39

YORUM YAZ

  • mustafamustafa1 yıl önce
    Bugün 12 EYLÜL Darbesinin yıldönümü...Alçak FETÖ nün seri darbe girişimleri ve hain casuslukları dahil milletin verdiği maaşla beslenip, milletin vatan savunması için emanet ettiği yetki ve silahı DÜŞMANCA VE İHANET İLE millete doğrultan ve egemenliği gaspedenekonomik ve manevi zarar veren ABD uşağı BÜTÜN zalimlere, hainlere hakkımızı helal etmiyoruz... iki dünyadada yakalarını ve peşlerini bırakmak yok!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Eylul 2019