• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koç grubundan Ekrem İmamoğlu açıklaması

Yeniakit Publisher
2024-02-21 19:07:00 - 2024-02-21 19:09:21
Koç grubundan Ekrem İmamoğlu açıklaması

CHP'ye yakınlığıyla bilinen muhalif Enver Aysever'in "Ekrem Bey bana göre özellikle Koç Grubu'nun desteğiyle Türkiye'de yeni bir Cumhurbaşkanı olacak." şeklindeki sözleri sonrası Koç grubundan açıklama geldi.

CHP'li Enver Aysever, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koç grubuyla anlaştığını ve onların desteğiyle Cumhurbaşkanı olacağını söylemişti. Konuya ilişkin Koç grubundan açıklama geldi.

Koç Holding internet sitesinden yayınlanan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

"Dijital bir yayında dile getirilen “Koç Grubu’nun Ekrem İmamoğlu’nu gelecekte Cumhurbaşkanı yapacağı” iddiası vesilesiyle açıklama yapma gereği duyulmuştur.

"Tümüyle gerçek dışı"

Hiçbir somut delil gösterilmeden, ilgisiz olayları neden sonuç ilişkisi barındırmaksızın birbirine bağlayan bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için 100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir.

"İddialar, kasıtlı olarak yanlış algıya yol açmak için gündeme getiriliyor"

Son dönemde Koç Topluluğu’nu ve Koç Ailesi'ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla Topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu vesileyle, gazetecilik etiği ile bağdaşmayacak şekilde mesnetsiz bilgi yayan ve Topluluğumuzu zan altında bırakma sorumsuzluğunu sergileyen kişilere yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Koç Holding A.Ş."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fetösavar

yok yanlış anladınız, ali aday demişler... napsınlar mütahit bozuntusu şarapçı görünümlü, tatilciyi...

Sadevatandaş

Paranız kadar da mert olsanız
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23