• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Osman Kavala açıklaması

Osman Kavala’nın tahliye kararı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu zatın bir defa o terör örgütleri ile beraber görüntüleri var. İşin içinde aktör ve bu aktör ile ilgili olanlar bitenler ortada. Yargı hala ‘Gezi ile bunun alakası yok’ diyorsa kusura bakmasınlar, ortada bir gerçek var.” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-02-26 15:20:00 - 2020-02-26 15:21:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Osman Kavala açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gazeteci Murat Erçin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Osman Kavala'nın skandal bir kararla tahliyesi ve ardından başka bir soruşturma kapsamında yeniden gözaltına alınmasıyla başlayan süreci başa götürecek olursak; şu an itibariyle Kavala'yı aklamaya çalışan ve can hıraş savunan bir medya grubu var Oda TV internet sitesi ve sahibi Soner Yalçın. Oda TV, gezi sürecinde kalkışmanın önemli medya ayaklarından biriydi. Darbe girişimine basın yoluyla destek veren Oda TV katil devlet ve katil polis gibi manşetler attı. Ancak iddianamede bunların hiçbiri yer almadı. Bu konuyla ilgili ne dersiniz?” sorusunu yöneltti.

Bunun gündeme getirilmesinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye söze başlayan Erdoğan, “Bunlar daha çok gündeme getirilmeli. Benim polisime katil demenin bedelini kim ödeyecek? O günlerin bütün çekimleri yok mu? Var. Bu zatın bir defa o terör örgütleri ile beraber görüntüleri var. İşin içinde aktör ve bu aktör ile ilgili olanlar bitenler ortada.” dedi.

İster istemez topu yargıya atacağını ifade eden Erdoğan, “Yargı hala ‘Gezi ile bunun alakası yok’ diyorsa kusura bakmasınlar, ortada bir gerçek var. Benim polisime katil diyor. Bu polis kimin polisi? Bütün bu olaylar böyle cereyan eder de yargı bunun karşısında sessiz kalırsa teröristler o zaman elini kolunu sallayarak Selim Kiraz kardeşimizin odasına girer ve onu orada şehit eder. Burada bizim tutarlı ve duyarlı olmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu öyle noktaya gider ki, o noktada güvenlik adeta kendisinden endişe eder hale gelir. ‘Ne olacak? Elini kolunu sallayarak devam ediyor’ denir.” diye konuştu.

Zengin sosyalist olmasının onu kurtarmaması lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle konuştu:

Bence bütün medyanın bu konuda üzerine düşen görevi yapması lazım. Ben bunun suç duyurusunu şu anda yapıyorum. Adamın çok zengin olmasının, zengin sosyalist olmasının onu kurtarmaya yetmemesi lazım. Çünkü Gezi bu ülkeye bir ihanet olayıdır. Bu vatana ihanet olayıdır. Bunu en kritik anda yaşayan şahsımdır. Zira Dolmabahçe'deki ofisimizin girmeye çalıştılar ve ofisin karşısına çok çirkin adice sloganlar yazdılar. Bezmialem Valide Sultan Camii’ni 3 gün işgal ettiler. İçeriden bira kutuları çıktı. Kimsenin umurunda değil. İlla silah mı olması lazım? Bunlar bir şekilde girecekler ve ondan sonra da elini kolunu sallayarak devam edecekler? Şimdi kim bunların arkasında olanlar? Daha neler var bunların arkasında.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

okur

ah be sayın liderim benim polisim dediğin çocukları hep ihraç ettin ...
 • Yanıtla

Abdulcabbar

Devleti yıkmaya çalışan’ın cezası ölüm olmak gerektir. Amerika’da böyle bir hadise yaşansa idi bu kaval mıdır nedir bu herif kesinlikle idam cezasına çarpılırdı, Devlet tarafından kimseye gösterilmeden infaz edilirdi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı