• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bahçeli’nin "bize yetki verin bulalım" sözlerine cevap

Azerbaycan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "bize yetki verin bulalım" sözlerine cevap verdi.

2020-02-26 14:56:00 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bahçeli’nin "bize yetki verin bulalım" sözlerine cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Gündemde yer tutan başlıklardan biri, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları; MHP lideri Sayın Bahçeli bir çerçeve çizdi. "Yurtta sulh konseyinin asker ayağı yargılanıyor, sivil ayağı ortaya çıkarılsın" dedi. Bu noktada, Sayın Bahçeli'nin "Eğer bulamıyorlarsa bize yetki versinler biz buluruz" cümlesi dikkat çekici. CHP lideri Kılıçdaroğlu da "Devletin elinde HTS kayıtları var, açıklasınlar" diyor. Devletin elinde 15 Temmuz darbe girişiminin sivil ayağına dair bir bilgi, bulgu var mı?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Bu konularla alakalı HTS kayıtlarının zamanlamaları çok önemli. Konseyin şu anda içinde olup dedikoduları yapılanlarla alakalı zannediyorum bu kayıtlar ortaya döküldüğünde Türkiye'de çok daha farklı bir hava eser ve esecektir. Bunun için bizim de biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Bu adımlar da atılacaktır. Böyle şu anda bazı şeyler açıklanmıyor diye her taraf süt limandır zannedilmesin. Açıklandığı anda zaten artık kel görünecektir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

meyyid

hani idam gelecekti o ne oldu...
 • Yanıtla

sukru

En çok merak ettiğim darbe gecesi hava alanındaki tankların k.k.nın önünden çekilmesini sağlayan telefon trafiğidir.Bu yoğun TLF,trafiği sonucu k.k.nın önü açılmış ve k.k.oradan sıvışıp güvenli eve demir atarak verilecek görevi beklemiştir.Bu TLF.trafiğinde kimlerle görüşülmüş tür acaba.Tankları oradan kim çekmiştir.Bu çözüldüğü an darbenin siyasi ayağıda kabak gibi ortaya çıkacaktır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı