Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu reformu hayata geçireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim çalışanları ile yaptığı iftarda açıklamalarda bulundu.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 21:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu reformu hayata geçireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim çalışanları ile yaptığı iftarda açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları:

Son 17 yıldır eğitim ve öğretim en büyük önceliğimiz oldu. 302 binin üzerinde yeni derslik açtık.

Meseleye objektif yaklaşan herkes eğitimde katedilen yol görüyor ve takdir ediyor.

Sürekli muhasebemizi yapıyor ve tespit ettiğimiz eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Bunun adı vizyoner davranmaktır. Bu taktip edilip alkışlanacak bir tavırdır.

Yapılan değişiklikler eğitimi yap-boz tahtasına çevirmek değildir. Çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlamaktır.

Artık daha büyük hamleler yapmak için elverişli zeminlere sahibiz. Eğitim reformu paketi çok önemli değişiklikleri içeriyor. Uzamlar fikirlerini dile getirecek, varsa eksiklikler giderilecektir.

Eğitim gibi 82 milyonu ilgilendiren bir meseleyi ideolojik zemine çekmek, yapıcı olmak yerine yıkıcı olmak kimseye fayda sağlamaz.

Bunlar her yeniliğe ve reforma saldırmayı maharet sanıyor. Biz size inanıyoruz. Sizinle bu reformu hayata geçireceğiz.

Ayrıntılar geliyor...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 21:23

YORUM YAZ

 • K Maraş K Maraş 26 gün önce
  50 sefer düzenleseniz bu eğitim sıfır çünkü vatana millete hep götürüsü var getirisi yok çünkü fıtrata aykırı dayatmalı eğitim. Çünkü ekonomiyi çifciliği hayvancılığı meslekleri inşaatı kültürümüzü toptan bitirdi kültür emperyalizmini %90 artırdı bizi biz olmaktan çıkardı karma eğitimde gennçlerin kafası karma karışık oldu. Çanakkale ruhu öldü desyisler çoğaldı. Düzeltmeye kalsak bile bir 10 senemizi alır yinede kesintiliye ğeçmeliyiz zararın neresinden dönersek kear.
 • anadolu kartalıanadolu kartalı27 gün önce
  sayın başkanım borsa düşüyor döviz yükseliyor biraz ekonomiye odaklansan daha iyi olur faizler yüksek sakın merkez bankası bağımsız diyiptesaçlarımızı çekmeyin o 2002 ruhundaki ak partiyi özledik
 • zamanlarzamanlar27 gün önce
  17 yıldır bunları sil baştan yapıp sonrada reform deyip sonrada olmadı yeniden diyen, maalesef eğitim alanında bir şey yapamadık diyen kim. kim.
 • PençePençe27 gün önce
  Alkış alkış 17 yılda 13. Reform sonuç sıfır elde sıfır uçuyor türkiyem
 • akpartiliakpartili27 gün önce
  Yeter ya camhurbaşkanım yeter ya. Gerçekten bıktırdınız. Ne zaman atayacaksınız bizi. Biraz vicdana gelin artık. Fuhuş faiz kumar vb her türlü pislik hiç olmadığı kadar artmış vaziyette. Yıllardır müjde bekliyoruz. 70 bin edebiyatçı var aldığız 400- 500. Nasıl çözeceksiniz bu meseleyi. Adam akıllı bir iş yapın artık. Gerçekten artık bunaldık. Chp kötü ama siz hala bir ders almadınız. Imamoğlu kazansa tamamen rezil olacaksınız.
 • Leyla Leyla 27 gün önce
  SayınbaşkanımAllah seni başımızdan eşmesin. Allah yar ve yardımcımızolsun başarılarının devamınıbeklemekteyiz daima sağlığıniçindua ediyoruz .Allah her türlükazalardan belalardan korusun Amin
 • MisafirMisafir27 gün önce
  Ne reformlarmis arkadas 20 yildir bir turlu tamamlanmadi
 • ÖnderÖnder27 gün önce
  İyi ki bu devirde öğrenci olmamışım. Hasta ettiniz çocukları. Küçük küçük ve olumlu düzeltmeler yetecekti belki ama reform diye diye ders ve sınav adlarını değiştirmek, tenefüs süreleriyle oynamak dışında birşey yapmadınız. Bina yaptınız içinde öğrenci yetiştiremediniz. Aynı adalet! saraylarınız gibi. Bence siz bu işleri bırakın. Müteahhitlik size daha uygun.
 • hasanhasan27 gün önce
  eğitim katledildi ekonomi katledildi
 • 3600360027 gün önce
  Reis şu 3600 ek göstergeyi de teformlara ekleseniz çok güzel olacsk
 • ImamImam27 gün önce
  Komutanı Terme'de sormuş karşıdan düşman askeri gelse ne yaparsın vururim onu komutanım Sağdan gelsene ne yaparsın vururim onu komutanım arkandan gelse ne yaparsın vururum onu komutanım Peki yukarıdan gelse ne yaparsın Ula bu memleketin tek askeri ben miyim komutanım. Ya reis Bu memleketin tek askeri sen misin 7 gün 24 saat televizyonda sın Sana da yazık Bize de yazık

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019