Cübbeli, Erdoğan'ın o konuşmasını paylaştı! 'Bu da onlara kapak olsun'

Cübbeli Ahmet Hoca, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşmasını paylaşarak altına dikkat çeken bir not düştü.

14 Mayıs 2019 Salı 10:05

Cübbeli Ahmet Hoca, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı bir konuşmanın kısa bir bölümünü yayınladı. Cübbeli'nin paylaşımına düştüğü not ise dikkat çekti.

"Kapak olmasını temenni ediyoruz"

Cübbeli Ahmet Hoca'nın, Twitter'dan yaptığı paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hal böyleyken kimse kuranın çizdiği sınırları keyfine göre değiştiremez, helali haram kılamaz. Allah Rasulünün fakihlerin ve ehli sünnet büyüklerinin cevaz vermediği konuda hiç kimse kendi anlayışına göre kural koyamaz" diyor. Cübbeli Hoca ise bu konuşmayı yaptığı paylaşımına dikkat çeken bir not düşerek "Cumhurbaşkanımızın bu konuşmasını takdir ve tebrikle karşılıyor ve bazı ilahiyatçılara kapak olmasını temenni ediyoruz." ifadelerini kullanıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Mayıs 2019 Salı 10:05

YORUM YAZ

 • DermanbeyDermanbey7 gün önce
  Ahmet hoca"Kapak olsun"demek hic hos olmamis cünkü o Kelimeler Küfür ve hakaret anlamina gelir Yunanlilarda...
 • ferhatferhat8 gün önce
  "kAPAK OLSUN"SÖZÜNÜN ASLINDA BİR sövme sözü olduğunu Murat BArdakçı geçenlerde yazmıştı. bir sözü kullanırken hepimizin özellikle ilim ehlinin dikkatli olması gerekir.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM8 gün önce
  REİS TÜRKİYE YE BÜYÜK HİZMETLER YAPMIŞ EĞİLİP BÜKÜLMEYEN YALAMALIK YAPMAYAN DÜRÜST BİR LİDERDİR
 • salihsalih8 gün önce
  israf diyom israf ne olacak?
 • MehmetMehmet8 gün önce
  Biz Reisi severiz. Allah Resülünü hiç tartışmayız, ama fakihlerin görüşlerini ve ehli sünnet büyüklerini tartışırız. Adamların kendi bulundukları asırlardaki görüşlerini alırız veya almayız. Eğer fıkhı geliştirmezsek o zaman bu dini dondurmuş oluruz ve zaman gelir kendi zamanımızın sorunlarını çözemez hale geliriz, bu da İslam’ın irticayla eş anlama gelmesine sebep olur ve çok tehlikeli…
 • Muhammed arslanMuhammed arslan8 gün önce
  ALLAH RAZI OLSUN REİSİMİZ DEN HOCAMIZDAN EHLİ SÜNNET İTİKADI NI MUHAFAZA EDERSEK OZAMAN DÜNYAYA NİZAM VERİRİZ EÇDADIMIZ GİBİ.
 • furkanfurkan8 gün önce
  kenddisini sınır koyamaz diyor islam dini yerine başka din(idolojiler) oluşturuyor birde diyor kimse çizgi koyamaz kendi kendini yalanlıyor
 • Halim T.Halim T.8 gün önce
  Sn. Hocam, siyasilere yola çıkarsan yolda kalırsınız. Kuran-ı kerim'in kelamı değişmez ama siyasetçinin sürekli değişir. Bu da size küpe olsun.
 • Sel_44Sel_448 gün önce
  Her ne kadar cübbeli Ahmet hoca efendi'yi çok büyük bir İslam alimi olarak da görsem, siyasi bir tarafın bu kadar şakşakciligini yapmasını doğru bulmuyorum. Aynı cumhurbaşkanı İslam güncellenmelidir de demişti.
 • samisami8 gün önce
  Madem "kimse kuranın çizdiği sınırları keyfine göre değiştiremez, helali haram kılamaz." diyor reis efendi o zaman neden hala halkının %99 unun müslüman olduğu bir ülkede FAİZ,KUMAR, İÇKİ,ZİNA,DOMUZ ETİ,LGBT, HERTÜRLÜ AHLAKSIZLIK,İSRAF VURGUN,YETİM MALI YEME ADALETSİZLİK vb... işler devlet eli ile vatandaşına işlettiriliyor,vergiye tabi tutulup halkını haram paralar ile besliyor,onada bir açıklık getirseya CÜBBELİ EFENDİ.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019