Cübbeli Ahmet Hoca o isme patladı: Sen de bir hayat fezlekeni gönder...

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kendisi hakkında 'Ne iş yapıyormuş ki?' diyen Sözcü yazarı Murat Muratoğlu'na cevap verdi.

12 Eylül 2019 Perşembe 15:27
Cübbeli Ahmet Hoca o isme patladı: Sen de bir hayat fezlekeni gönder...

Cübbeli Ahmet Hoca, Sözcü yazarı Murat Muratoğlu'nun Halk Tv’de kendisi hakkında söylediği sözlere cevap verdi.

Ahmet Hoca, Murathan Muratoğlu'nun kendisiyle ilgili olarak  “Ne iş yapıyormuş ki?” açıklamalarını sosyal medyadan cevapladı.

Cübbeli Ahmet Hoca, birçok hizmetinin olduğunu belirterek bu zamana kadar yaptıklarını şöyle anlattı:

Mîlâdi hesapla 54 yaşımı doldurduğum, hicrî hesapla 57’ye dâhil olduğum şu günlerime dek onbinlerce insanla buluşma, dertlerini dinleme, hastalarını ziyâret, cenazelerine ve düğünlerine iştirak edip konuşma yapma ve yurtiçi ve yurtdışından gelen misafir heyetleri kabul gibi yoğun sosyal faaliyetlerim arasında yaptıklarımı sıralayacak olursam: 7 yaşımdan îtibaren Elif-bâ’dan başladıktan sonra, tashîh-ı hurûf ve tâlim-tecvîd dersleri gibi Kur’ân ilimleriyle meşgul olup daha sonra Kur’ân-ı Kerîm’in tümünü hıfzetme şerefine eriştim. Akabinde muhtelif müderrislerden Sarf, Nahv, Me‘ânî, Beyan, Belâğat, Kelâm, Tefsîr, Hadîs, Fıkıh ve Usûl ilimlerini tahsîl edip 1980 senesinde icâzet-i ilmiyeye nâil oldum. 1980-90 arası 10 sene aralıksız İsmâilağa Câmi-i Şerîfi bünyesinde yüzlerce talebe okuttum ve onlardan hak edenlere icâzet-i ilmiye verdim.

"28 Şubat sürecine kadar..."

28 Şubat sürecine kadar Diyanet’e bağlı merkez câmilerinde ve Viyana’dan Singapur’a kadar uzanan bir çok farklı ülkede, 28 Şubat sürecinden sonra ise konferans salonlarında, tv ve radyolarda milyonlara ulaşan on bini aşkın vaaz-u nasîhat programına iştirâk ettim. Ayrıca şu ana kadar 19 cildi çıkmış olan ve sayfa sayısı 14120'ye ulaşan tefsîr ilmine dair Rûhu’l-Furkān nâmındaki eserin te'lîfine hizmet ettim. Bununla birlikte sayfa adedi 23.396 sayısına ulaşan irili ufaklı 85 adet eser tasnif edip neşrettim. Ziyâdeten 20 senedir muhtelif dergilerde 200 küsur makāle yayınladım. Buna ilâveten ömrümün en kıymetli dönemlerinde binlerce kitabı not alarak kıraat husûsunda büyük vakitler sarfettim. Yine böylece en az 150'sinin içeriği ve iskeleti hazırlanmış olan 275 adet müstakil kitap çalışmasında bulundum ki Rabbim onların da neşrini nasib eylesin. 

"Sen de bir hayat fezlekeni gönder"

Bu arada 18 yaşımdan beri insüline bağımlı yaşadığım, kalp ve beyin damarlarımın tıkalı olduğu ve behcet ve iltihaplı romatizma gibi yeşil reçeteye bağlı ilaçlarla ancak şiddeti kırılan daha bir çok illetle mâlül bulunduğum, ayrıca ömrümün iki seneyi aşkın süresinin bilfiil hapislerde geçtiği ve bugüne kadar sürekli savcılık ifâdeleri ve mahkemelerle meşgul edildiğim düşünülecek olursa geride zikredilen faaliyetlerin ne kadar büyük zorluklara tahammül ve fedakarlık istediği insaflı kimselere zâhir olacaktır. Artık mezkûr faaliyetleri bulunan bir kişiye ne iş yaptığını sorana “Sen de bir hayat fezlekeni gönder de, nazarlık bir şey görürsek Mâşâallâh diyelim” demekten başka söylenecek bir söz bulamıyorum.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 15:27

YORUM YAZ

 • M.EminM.Emin7 gün önce
  Ben aynı yaş ile sıkı bir takipçisi olarak söylediklerini eksiği var fazlası yok derken Allah azze ve celle yardımcısı olsun Ehli sünnetin yıkılmaz kalesi yılmaz bekçisi ve durdurulamaz yiğidi InsaAllah Rabbim Habibine komşu bizlerede şefaatçi eder.
 • NurcanNurcan7 gün önce
  Maşallah barekallah tebarekallah hocam genç yaştan bu yana hasta ve alil bir ömür için imkan dairesi sınırlı hayatınıza ne çok faydalı işler sığdırmışsınız hayret etmemek mümkün değilken takdir etmemek ise tam bir insafsızlık olurdu. Rabbim ömrünüzü muammer eylesin ve bu ümmetin yolunu şaşırmış dalalete düşmüş gençlerine yol gösterme gayretlerınızi iki dünyada mükafatlandırsın. Amin
 • MisafirMisafir7 gün önce
  Allah senden razı olsun
 • AntiCHP zihniyetiAntiCHP zihniyeti7 gün önce
  Bak şimdi ben Cübbeliyi tanıyorum tüm Türkiye tanıyor ama bu Murat denen sataşanı tanımıyorum çok kişide tanımıyordur işte ona göre
 • Muhammed Ertan Muhammed Ertan 7 gün önce
  Cübbeli adam gibi adam. Allah cc ondan razı olsun inşaAllah.
 • Ayşegül kılıç Ayşegül kılıç 7 gün önce
  Allah nazardan saklasın kötü gözlerden muhafaza etsin inşaallah kimin ne olduğunu halk biliyor ztn
 • Osmanlı o5 Osmanlı o5 7 gün önce
  Hocam allah razı olsun seni çok özledim
 • Nefel naz Nefel naz 8 gün önce
  İşte bu ya Rabbim senin yokluğun göstermesin hocam bin kere maşallah
 • Nazlı Nazlı 8 gün önce
  Cübbeli Ahmet hocamızBi ömrünüAllah yoluna sermis murat bey de şaklabanlıkla uğraşsın kalitesiz herif
 • Ruhî DUMLU Ruhî DUMLU 8 gün önce
  Daha ne olsun Allah-u tala razı olsun senden hocam
 • Prof. Dr. Mustafa Kemal BeşerProf. Dr. Mustafa Kemal Beşer8 gün önce
  Murat Bey'in cevabını merakla bekliyoruz. Yalniz yazılanların ne kadarını anladigi ve deger verdigi konusunda suphe var. Cubbeli Ahmet Hocamıza MAŞAALLAH LA GUVVETE ILLA BILLAH. ALLAHIMME BARIK FIHI VE ALEYHI VE LA TADURRAHU
 • Mustafa Kemal BeşerMustafa Kemal Beşer8 gün önce
  Allah razi olsun Hocam sizden. Karşı taraftan cevabını merakla bekliyoruz.
 • Mustafa BozkurtMustafa Bozkurt8 gün önce
  Madem ömrün din ilmiyle geçti Kuran,ı Türkçe anlayabileceğimiz bir şekilde çevirde bir anlayalım,hacı hoca peşinde koşmayalım,hele hele hadis konusunda çok uğraşıyorsun benim anlamadığım bir ömür veriyorsunuz,emek veriyorsunuz alimim diyorsun ,yalnız siz değil din alimi geçinenler bir dini anlatamıyor,izah edemiyorsunuz isterseniz boyunuz kadar kitap yazın ya anlamıyorsunuz,ya anlayamıyorsunuz yada yanlış yerden size uydurmaya çalışıyorsunuz,altı üstü bir kitap çokmu zor Allah diyorki anlayasınız diye açık seçik bir kitap indirdim.sizler şu kadar kitap yazdım diye övünüyorsunuz,herkese göre ayet,herkese göre hadisler ya kuran yanlış söylüyor ya sizler yalan söylüyorsunuz.
 • MalatyalıMalatyalı8 gün önce
  Sayin hocam sen onlari muhatap alma sen allah rizasi icin calis onlari soruyorsum onlar seytani faliyetler icerisndeler
 • Fatıma Özden Fatıma Özden 8 gün önce
  Allah razı olsun ve mübarek kılsın. İlminizi ve emeğinizi. Yazınızdan şunu farkettik ki şimdiye kadar bu cahil güruha nasıl olsa bilmiyorlar anlamıyorlar diye sessiz kalındıkça onların cüreti artmış.Şurada yazan ilim ve kitapların pekçoğundan bihaber olan kişiler söze fetvaya gelince kolaylıkla verebilşyor, yargılıyor, eleştiriyor zemmediyor.Rabbim bu zor zamanlarda yâr ve yardımcımız olsun
 • rabbimin kulurabbimin kulu8 gün önce
  Helal olsun sana hocam size afiyet versin yaradan sizinle uğraşanlara hayatınızdan ibret aldırsın amiin.
 • MAHİDEVRANMAHİDEVRAN8 gün önce
  Ancak bu kadar güzel bir cvp la kapak yapılır karşıdakine... Yüreğinize sağlık hocam
 • RamoRamo8 gün önce
  Ağzı a sağlık hocam. Bu adamı tanımam ilk defa adını duyuyorum. Ülkemin zavallı laikçi yobazlarından olduğundan eminim.
 • Hamza Hamza 8 gün önce
  Hadi iyisin Cübbeli iyisin. Akit son günlerde seni bayağı popüler yaptı.:))
 • hasanhasan8 gün önce
  ne iş yapyığı nelli okuyup üfleme, cennette peygambere komşu minder satışı....
 • ÖmerÖmer8 gün önce
  Sanane ne iş yapıp yapmadığını sana mı soracağız hocamıza laf söyletmeyiz sen kimsin zengin mi fakir mi hocamızın mal varlığı kimseyi ilgilendirmez hocam boşver bunlarla muhatap olmayın
 • Nusret demircioğlu Nusret demircioğlu 8 gün önce
  Ağzına sağlık.nokta.
 • UğurUğur8 gün önce
  Tek işi müslümanlara sataşıp batılı savunan bir adamdan da ancak böyle bir söz beklenir. Şaşacak birşey yok bunda. Biz biliyoruz Cübbeli Hoca nın hizmetlerini ki en biliyorum diyenin bildiği bile Hoca nın hizmetlerinin zekâtı etmez.
 • Mustafa AlMustafa Al8 gün önce
  Hocam sizden Allah razı olsun sizin sayenizde hadisleri inkar edenleri ve ayetlerin değişmesini isteyenlerin kim olduğunu öğrendim daha bilmediğimiz vardır inşaallah onlarında kamuya duyurursunuz Yüce Rabbim sağlık sıhhat afiyet versin inşallah
 • AlïAlï8 gün önce
  Merakınızı halledeyim. Babadan zengin
 • MürtedMürted8 gün önce
  Gavur yaşantılı muslümanlara bakıp chpli oluyorum chplilere bakıp islama ısınıyorum islama bakıp oyuncak adamların elinde nasıl madara edildiğini görüyorumen iyisimi biraz kendi aklımıkullanıyım bu soytarı dincilerden ve dinsizlerden koruyum .
 • Müşahede yilmazMüşahede yilmaz8 gün önce
  Üstelik yaptığı çalışmalar alemlerin rabbi ve yaratılanlar için allah razı olsun hocamızdan.
 • ceddim!izindeyiz...ceddim!izindeyiz...8 gün önce
  Mustafa isimli yorumcu, Hocamız ''Kur'an Müslümanlığı'' diye geçinerek ve hadisleri yok sayarak, hadislerden boşalan yerleri de kendi kıt akıllarıyla dolduran güruhdan bahsediyor. Bu arada cevap cümlenin içinde, HADİSLERİN TOPLANMASI yani TEDVİNİ Efendimiz (sas) den sonra olabilir ama bu arada o hadislerle müslümanların amel etmediği anlamı çıkmaz. Ayrıca Efendimiz (sas) henüz hayattayken bazı sahabilere hadis yazma izni vermiştir.
 • Bi MuminBi Mumin8 gün önce
  EY. MURAT MURATOGLU HADDINI BIL BIZ BILDIRIRSEK KOTU OLUR....HOCAMIZIN ADINI BILE ANMA BI DAHA ,iSLAM DUSMANLARI SOZCU,ODA TV,CUMHURIYET,BIR GUN,TELE 1,HALK TV... !
 • YlcnYlcn8 gün önce
  Gencoglu, Allahu teala bize akıl vermiş. Kitabımız Kuranı Kerim elhamdülillah hepimiz müslümanız. KURANI okuyup anlayabiliriz. Böyle adamlar a Allah la kul arasına girip insanları kendine bağlayarak dini somuruyilar.Senden benden para ediniedinip zenginlik içinde yaşıyorlar . Aynı paralarla özel hastaneler okullar açıp yüksek fiyatlarıyla sana bana satıyorlar. Şaşırıyorum bazı insanlara adamiadamın biri cubbeliye hurma veriyor ağzında gezdirip geri veriyi. Oda onu yiyor. Dinimizde böyle şeyler varmi yaaa akıl ya akıl
 • Kadriye İspirKadriye İspir8 gün önce
  Biz sizi biliyoruz.Sizi seven milyonlarca insan var.Adi sani duyulmadik insanlar size catarak ünlu olmak istiyor hocam.Tum hizmetlerinize masaallah.Rabbim nice nice hizmetleri size lutfeylesin bizlere de sizlerden ilim ogrenip amele muvaffak eylesin.Omrunüze bereket saglik sihhat ve huzur versin.Amiiin..
 • celal karacelal kara8 gün önce
  insanların derdini dinlemek bir iki tane  duayı okumayı iş olarak sıralamışsın. bunlar iş değil ki ! doğru söylüyor muratoğlu harbi cübbeli ya sen ne iş yapıyorsun. mesela bağkur yatırıken ne diye yatırıyorsun! dert dinleyici , dua okuyucu falan mı . alayınız din tüccarı .... eğer cesaretiniz varsa bu mesajımı da yayınlarsınız
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ8 gün önce
  HOCA EFENDİ KİMSEYE HESAP VERMEK DURUMUNDA DEĞİLSİNİZ. 
 • Mehmet Ali KömürcüMehmet Ali Kömürcü8 gün önce
  Ağzına Sağlık Hocamın Munafık a haddini bildirmiş. Aleyyilaneler e bakın be uğraşacak işleri kalmadı.
 • HaticeHatice8 gün önce
  Helal olsun hocam biz yetişemedik Rabbim evlatlarımızı sizin gibi yetişebilmeyi nasib eylesin.
 • hüseyinhüseyin8 gün önce
  Hocam aldırmayın siz biz onların niyetlerini biliyoruz. Aklısıra sizi ve cemaat mensuplarını halkın gözünde küçüp düşürüp cemaatleri dağıtmak istiyorlar. Mesele politik
 • Mustafa Mustafa 8 gün önce
  Kuran Müslümanlığı dinsizliktir diye bir vaazınız var. SORUYORUM SİZE RASULULLAH SAV MİN MÜSLÜMANLIĞI KURAN DEĞİLMİYDİ.SAHABENİN MÜSLÜMANLIĞI KURAN DEĞİLMİYDİ. TABİİNİN MÜSLÜMANLIĞI KURAN DEĞİLMİYDİ. HADİSLER 220 YIL SONRA TOPLANDI RASULULLAH SAV MİN vefatından sonra ne Müslümanlığı yaşandı.
 • Tata TongaTata Tonga8 gün önce
  Doğru söylüyor... gazeteci murat ağırel ve hoca Cübbeli Ahmet in malvarlığı nasıl? Kimin ne malı var, nasıl yaşıyorlar. Şimdiye kadar kimlerle evlenmişler kimlerle boşanmışlar vs.vs hayat ve yaşayış fezlekelerini öğrenmekte fayda var...
 • esereser8 gün önce
  hocamız helal sana sözün bittiği yer
 • Muhammed Furkan TEKMuhammed Furkan TEK8 gün önce
  CANIM HOCAM...DUAMIZDASINIZ...SİZİ ÇOK SEVİYORUZ...RABBİMİZ (c.c) hizmetlerinizi daim etsin...amin...
 • gencoglugencoglu8 gün önce
  cübbeli hocanın zengin olduğunu nerden biliyorsun iftiracı? uydurma iftira atma kazancı sadece yazdığı kitap gelirleri ve tv yayınlarıdır ismail ağada bağış sistemi yoktur kuran kurslarına nakdi yardımlar yapılmaz hocalara nakdiyardım yapılmaz hayırseverin biri gelir şu kuran kursunun elektrik faturalarını ben ödeyeceğim der su faturasını ben ödeyeceğim der öğrencilerin yiyecek masraflarını ben karşılayacağım der bu şekilde yardımlaşmalar olur
 • KaraKara8 gün önce
  Allah razı olsun hocam
 • YlcnYlcn8 gün önce
  Cübbeli acaba bu kadar maddi zenginliği nasıl elde etmiş hangi kurumda çalışıp ne maaşalmış.Yoksa oda dini alet edip insanların bağış paralarını mı cuklatip zengin olmuş.O haram bu günah diye nutuklar atan biri nasıl olurdolurda lux spor araba alır.
 • Hasan Eren Hasan Eren 8 gün önce
  Ağzınave gönlüne sağlık hocam.Bu densiz,zavallı insancıklara işte böyle hadlerini bildireceksin.Tebrikler,Rabbim razı olsun sizden.
 • FATİHFATİH8 gün önce
  bravo

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019