• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cübbeli Ahmet Hoca acı haberi duyurdu: Rahmet-i Rahmân'a kavuşmuştur

Cübbeli Ahmet Hoca, İsmailağa Kur'an Kursu'nun kurucusu emekli İstanbul Vaizi Ahmet Vanlıoğlu'nun vefat haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

2020-01-28 20:03:00 -
Cübbeli Ahmet Hoca acı haberi duyurdu: Rahmet-i Rahmân'a kavuşmuştur

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, bir süredir kanser hastası olan ve geçen yıl rahatsızlığı nedeniyle ameliyat edilen Ahmet Vanlıoğlu'nun hayatını kaybettiğini duyurdu.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre; bir dönem İstanbul Müftü Vekilliği görevini de yürüten Vanlıoğlu'nun cenazesi, yarın Fatih Camisi'nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

İşte Cübbeli Ahmet Hoca'nın sosyal medya paylaşımı:

Ali Haydar Efendi Hazretleri ile Çalekli Dursun Efendi'nin tilmîzi, Mahmud Efendi Hazretleri'nin kayınbirâderi ve talebelerinden olan Ehli Sünnet ulemâsından Ahmet Vanlıoğlu Hocaefendi Rahmet-i Rahmân'a kavuşmuştur. Cenâze namazı 29 Ocak 2020 Çarşamba günü ikindi namazını müteâkıben Fatih Câmii’nde kılınacaktır. Allâh-u Te'âlâ, merhûm hocamıza ğarka-i ğarîk rahmet eylesin, seyyiâtını mahveylesin, kabrini nûr eylesin, yaptığı vaaz ve irşâdların nûrunu kabrinde kendisine enîs ve yoldaş eylesin. Kederli âilesine, özellikle mahdûmu Masum Vanlıoğlu Hocaefendi ile yeğeni Ahmet Ustaosmanoğlu Hocamıza sabr-ı cemîl, ecr-i cezîl ihsân eylesin. Âmîn!

Çok sayıda öğrenci yetiştirmişti

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun kayınbiraderi olan Vanlıoğlu, İmam Ebu Hanife ve İmam Maturidi Araştırma Vakfı'nın kuruculuğunu üstlenmiş, emekliliğinden sonra da çok sayıda öğrenci yetiştirmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

yalnız

ALLAH CELLE CELALİHU RAHMET EYLESİN.MEKANI CENNET OLSUN.AMİN
 • Yanıtla

mustafa divarcı

ALLAH RAHMET EYLEYE MEKANI CENNET OLUR İNŞALLAH.AMİN.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı