Çin'den dikkat çeken Türkiye açıklaması

Çin Devlet Müşaviri ve Dışişleri Bakanı Vang Yi, ülkesinin Türkiye ile olan ilişkileriyle olarak yaptığı açıklamada, "Mevcut uluslararası şartlarda Türkiye ve Çin’in stratejik koordinasyon, iş birliği ve konsensüsü artırması önemli" dedi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 16:49
Çin'den dikkat çeken Türkiye açıklaması

Çin Devlet Müşaviri ve Dışişleri Bakanı Vang Yi, Türkiye ve Çin’in yükselen piyasalar ve gelişmekte olan önemli ülkeler olduğunu belirterek, "Mevcut uluslararası şartlarda Türkiye ve Çin’in stratejik koordinasyon, iş birliği ve konsensüsü artırması önemli" dedi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Çin ziyareti çerçevesinde başkent Pekin’de bulunan Congnanhay Devlet Konukevi’nde Çin Devlet Müşaviri ve Dışişleri Bakanı Vang tarafından kabul edildi.

Görüşmenin basına açık kısmında Vang, iki ülkenin geniş ortak çıkarları paylaştıklarına dikkati çekerek, "Türkiye ve Çin yükselen piyasalar ve gelişmekte olan önemli ülkeler. Mevcut uluslararası şartlarda Türkiye ve Çin’in stratejik koordinasyon, iş birliği ve konsensüsü artırması önemli" ifadelerini kullandı.

Vang ayrıca, Önal’ın Çin ziyaretinin ikili ilişkilerinin siyasi boyutları açısından değerli olduğunu belirtti.

Önal da Çin temaslarının verimli geçtiğini ifade ederek, Bakan Vang’ı ağustos ayında Türkiye’de yapılacak Büyükelçiler Konferansı programına davet etti.

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen de Önal'a temasları sırasında eşlik etti

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 16:49

YORUM YAZ

 • misafirmisafir7 gün önce
  doğu Türkistan ve uygurlar için ekonomi güçlü olması lazım. bizim kasa tam takır. Keşke bişeyler yapabilsek
 • VATAN TAŞVATAN TAŞ7 gün önce
  Kardeşlerimize dünyayı dar edeceksiniz, sonra işbirliği yapacağız. Allah belanızı ABD eliyle verir inşallah. Dilerim deli Trump size bir kaç nükleer füze gönderir de geberip gidersiniz...
 • kuntakintekuntakinte7 gün önce
  bir gün oraya da geleceğiz piç kuruları TÜRK VE İSLAM DÜŞMANLARI EYYYTÜRKİYE DAİMA İLERİ GELİŞ KUVVETLEN BÜYÜ Kİ BU UMMETE DÜNYA ÜZERİNDE TEK ÜLKETEK SAHİP ÇIKACAK SENSİN SEN GÜÇLÜ OLACAKSIN Kİ BU İT SOYLARI SENDEN TİTRESİN SENİN SEVENİN YOK ÜMMET SANA BEL BAĞLAMIŞ YARADAN SANA GÖREV BİÇMİŞ BU ÜMMET İÇİN ŞEHİTLİK SANA VAAD EDİLMİŞ TAAKİ KIYAMETE KADAR SENİN BU DÜNYADAKİ ROLUN ALLAH TARAFINDAN BELİRLENMİŞTAA ORTA ASYADAN BOŞUNA AYRILMADIN BİR SEBEP İLE İSLAM LA TANIŞTIRILDIN VE İSLAMI ÜÇ KITAYA SEN YAYDIN BU ALLAHIN BİR LÜTFÜ İDİ ÖYLE DE DEVAM EDECEK BUNU BİLMEYENLERE BİLDİRİN
 • İbrahimİbrahim7 gün önce
  Kim takar doğu türkistanı...Ateşiniz bol olsun
 • AbdullahAbdullah7 gün önce
  Bir tane Türk yetkili de diyemiyor Uygurları serbest bırak önce diye. Para verecek ya Çin, ağzını açamıyor kimse.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019