Seçim 2019 Sayfası

Çin ilk kez tanıttı: 'Hayalet uçağı' ile gövde gösterisi yaptı!

Çin, Zhuhai kentinde J-20 hayalet uçaklarının deneme uçuşunu gerçekleştirerek, gövde gösterisi yaptı.Uçaklar, ilk kez halka açık olarak gösterildi.

08 Kasım 2018 Perşembe 20:43
Çin ilk kez tanıttı: 'Hayalet uçağı' ile gövde gösterisi yaptı!

Çin, Zhuhai kentinde düzenlenen en büyük havacılık fuarında, yeni uçakları, drone'ları, füze ve lazerleri dünyaya tanıttı. 40'dan fazla ülkenin katıldığı fuarda Çin, J-20 hayalet uçaklarının deneme uçuşunu gerçekleştirerek, gövde gösterisi yaptı.

Çin Kurtuluş Ordusu Hava Kuvvetleri´nin havalandırdığı dört adet J-20 hayalet uçağı ilk hava gösterisini gerçekleştirirken uçaklar, ilk kez halka açık olarak gösterildi.

Altı gün sürecek havacılık fuarında ağır ulaştırma uçağı Y-20, KJ-500 erken uyarı uçağı, GJ-2 insansız hava aracı ve J-10B savaş uçağı da sergileniyor.

Çin devlet medya kuruluşunun aktardığına göre fuarda Çin Havacılık ve Bilim Bölümü´nün geliştirdiği CH-10 drone´u havacılık fuarında ilk kez gösterilen hava araçlarından biri oldu.

Çin´in en büyük havacılık fuarında sergilediği yeni savaş uçakları, ABD ile ticaret savaşlarının kontrolden çıkarak sıcak savaşa dönüşme ihtimaline karşı bir önlem olarak yorumlandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 20:43

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Nisan 2019