CHP'nin adayı İmamoğlu'nun içki ruhsatı aldığı ortaya çıktı

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun ortağı olduğu Park Teras AVM’ye özel izinle içkili mekan ruhsatı aldığı ortaya çıktı. Aralık 2016’daki meclis toplantısında Beylikdüzü’nde yeni içkili eğlence mekanlarına ruhsat verilmesi gündeme getirildi. Söz konusu AVM, içkili mekanların toplandığı Anadolu Caddesi’nde olmamasına rağmen CHP’lilerin oylarıyla ruhsat verildi.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 06:58
CHP'nin adayı İmamoğlu'nun içki ruhsatı aldığı ortaya çıktı

Eüpsultan’da Kur’an okuyarak kameralar önünde muhafazakar tabana oynayan CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun, Beylikdüzü’nde bir AVM’nin ortağı olduğu ve özel bir düzenleme ile AVM’ye içkili mekan ruhsatı aldığı ortaya çıktı.

Video kaydı ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde yönettiği bir belediye Meclis toplantısında çekilen videoda AK Parti Grup Başkanvekili Mücahit Birinci, İmamoğlu’nun özel bir düzenleme ile kendi ortağı olduğu Beylikdüzü’ndeki ‘Park Teras AVM’ye’ içkili mekan ruhsatı vermeye çalıştığını belirterek tepki gösteriyordu.

İçki ruhsatı için ayrıcalık

Yeni Şafak o toplantıda yaşananların peşine düştü. 05.12.2016’da gerçekleştirilen toplantıda belediyenin Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün 03.11.2016 tarih ve 405037 sayılı teklifi masaya yatırıldı. Teklif, Beylikdüzü’nde yeni içkili eğlence mekanlara ruhsat verilmesi talebini içeriyordu. Ancak teklifte içkili mekanların toplandığı Anadolu Caddesi’nde yer almamasına rağmen ‘Park Teras AVM’nin de ruhsat kapsamına alınmak istenmesi dikkat çekti.

Ortaklığını itiraf etti

Oturumda söz alan AK Parti’li Mücahit Birinci, Park Teras AVM’nin Ekrem İmamoğlu’na ait olduğunu belirterek teklife tepki gösterdi. Birinci ayrıca içkili mekanlarının ilçenin içlerine taşınmasına tepki gösterdi. AVM’ye ortaklığı olduğunu kabul eden Ekrem İmamoğlu ise “Ortaklığım var gizlemiyorum. Beylikdüzü’nda bir çok yerde ortaklığım var” dedi.

İmamoğlu’nun AVM’si artık içkili

Konuşmalar sonrasında teklif CHP’lilerin oyları ile kabul edildi. AK Parti ise teklife ret oyu verdi. Daha sonra kaymakamlığın da karşı çıkmasına rağmen kılıfına uydurularak AVM’ye ruhsat alındı. Önceki gün görüntülediğimiz AVM’de içkili eğlence yerleri faaliyet göstermeye devam ediyor.

Yeni Şafak

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 07:19

YORUM YAZ

 • RecepRecep7 gün önce
  İyi olmuş Ramazan bitsin gidelim iki kadeh atalım, 4. Murat zamanında biraz yasaklandı ondan başka bu topraklarda yasak yoktu.
 • Fatma Fatma 7 gün önce
  Içki ruhsatı almış yarın öburgu n ummana ruhsatca alır bunlar soy ismi zaten kamuflaj içindeğişmişbunlarda her yol mübah eroin bile satarlar.zatenbu tür ittifaklarida mevcut .sahtekarlar........
 • No alcoholNo alcohol7 gün önce
  Adam Tüm haramlara evet diyor, sevaplara hayır.. papazoğlu
 • NİLHANNİLHAN7 gün önce
  eeee yani???? önemli olan insanları ayrıştırmamak,içki içen günaha giriyor evet haram mı evet eeeeeeeeeeeee kimene banane sanane, ya bırakın Allahaşkına herkes istediği hayatı yaşasın SAYGI DUYUN Allahaşkına ya.... Her koyun kendi bacağından asılır... Kullar kulları yargılayamaz sınıflandıramaz Sade ve sadecee Allah(CC) hesap sorar....İnsanlar işsizlikten parasızlıktan geberiyor bunları haber yapın kin nefretle doldurmayın milleti........
 • ........7 gün önce
  Barlar ve avmler kralı ihale fesatçısı çevre dostu putsever sevimli yunanoğlu
 • bozkurt42bozkurt427 gün önce
  ulan serefsiz akit sen kendi gunahlarini affettirdin mi de millete ahkam kesiyorsun
 • YeşimYeşim7 gün önce
  Ülkede alkolün yasak olduğunu biomiyordum.
 • ffffff7 gün önce
  Akp uskudar da emar avm ye icki ruhsati verdi bu ne olacak icki ruhsati katara var da digetine yok mu ustelik beylikduzu modern ilce
 • ReyizReyiz7 gün önce
  Eee !!! Ne var bunda .
 • gerceklergercekler7 gün önce
  içki haramdır ve yasaktır....bu tartışılmaz...haksızlık karşısında susanda şeytandır..yani haram ve yasak arasında gıt gel yapmadan ALLAH a kul olmak lazım..saygılar
 • Deli İboDeli İbo7 gün önce
  Ne sandınız ya, soyadı İmamoglu diye Zemzem Suyu mu Ruhsatı çıkartacaktı.Kainattaher her nesne aslına rûcu eder, nede olsa CHP'de yallanıyor, başka ne b.k yiyecekti.En iyi bildikleri seyle ustigal etmiş.
 • SulumanSuluman7 gün önce
  Yavaş yavaş ipliğin pazara saçılıyor
 • EmeklEmekl7 gün önce
  Her yerde Tjkiddia sayısal spor Loto ruhsatlı bayileri yokmu Kuran ayeti şarap ve kumarda sizler için iyi şeylerde vardır kötü şeylerde vardır kötü şeyleri fazla olduğundan şarap ve kumar haram edilmiştir ayet bu şekildeyken neden milletin sadece içkisine taktınız kumarada aynı hassasiyeti gösterseniz tamam demekki bazıları ayetlerin sadece işlerine gelen tarafını kabul etmekteler

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019