CHP'liler birbirine girdi... Anıtkabir'e gidip Kılıçdaroğlu'nu şikayet etti! Karga tulumba kovuldu

CHP Bursa Teşkilatı’ndan 7 kişi Anıtkabir’e giderek Mustafa Kemal'in anı defterine Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu şikayet eden bir yazı yazdı. Deftere “Kurmuş olduğun parti, kuruluş ilkelerini kaybetti” diye not düşen Sara Mızrak karga tulumba partiden kovuldu.

13 Ekim 2018 Cumartesi 09:24
CHP'liler birbirine girdi... Anıtkabir'e gidip Kılıçdaroğlu'nu şikayet etti! Karga tulumba kovuldu

CHP Bursa İl Teşkilatı üyesi 7 partili "Ata'ya Şikayet Ediyoruz" sloganıyla Anıtkabir'e giderek anı defterine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu şikayet etti. Anı defterinde düştüğü notta Mustafa Kemal'e Kılıçdaroğlu'nu "şikayet eden" Sara Mızrak, şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili Paşam, senin huzuruna Türkiye'nin dört bir yanından gelen gençler ve kadınlarız. CHP senin ve bu topraklar uğruna şehit düşmüş vatan evlatlarının bize emanetidir. Kurmuş olduğun CHP mevcut yönetim tarafından kuruluş ilkelerini kaybetmiştir. Acilen CHP'nin kuruluş amaç ve ilkelerine dönmesi gerekmektedir. Bizler çok üzgünüz."

Dışarı atıldı

Akşam'ın haberine göre; Bursa İl Başkanlığı binasına giden Sara Mızrak savunma vermek istedi. Ancak İl başkanı Hüseyin Akkuş'un talimatıyla içeri sokulmayan Mızrak, karga tulumba dışarı atıldı. Mızrak ve diğer 7 üye ihraç talebiyle disipline verildi.

Değişim ve adalet istiyoruz 

Sara Mızrak, "Biz CHP'de bazı şeyler değişsin istiyoruz. Bunun için de CHP'de olan adaletsizlikleri, hukuksuzlukları Atatürk'e şikayet ettik. CHP'nin kuruluş ayarlarına geri dönmesini istediğimiz için bu eylemi yaptık" dedi.

Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 09:24

YORUM YAZ

  • Ahmet KoçakAhmet Koçak2 ay önce
    kendilerinin demokrat ve özgürlük yanlısı olduklarını söyleyenlerin hali ortada.
  • maraşlımaraşlı2 ay önce
    Hani ölmüş insandan medet umulmazdı. Kendi içinizdeki sorunları kendiniz halletsene

Günün Karikatürü

14 Aralık 2018