• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'li vekilin yalanına İzmir Valiliğinden cevap

Yeni tip koronavirüs tedavisi gören hastadan ücret istendiği yalanını paylaşan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ve bu yalanı haber yapan Sözcü ve Cumhuriyet paçavralarına İzmir Valiliğinden cevap geldi. Yapılan açıklamada iddianın gerçeği yansıtmadığı 'sosyal güvencesi olmayan Kovid-19 tanılı hastalardan ücret talebi yönünde bir uygulama olmadığı' bildirildi.

Yeniakit Publisher
2021-01-13 22:45:00 -
CHP'li vekilin yalanına İzmir Valiliğinden cevap

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören hastadan ücret istendiği yalanını paylaşan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ve bu yalanı haber yapan Sözcü ve Cumhuriyet paçavralarına İzmir Valiliğinden cevap geldi. Yapılan açıklamada iddianın gerçeği yansıtmadığı 'sosyal güvencesi olmayan Kovid-19 tanılı hastalardan ücret talebi yönünde bir uygulama olmadığı' bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, "Torbalı Devlet Hastanesinde Kovid-19 tanısı ile tedavi gören hastadan tedavi ücretlerinin istendiği ve parayı ödemeyince tutanakla taburcu edildiği" şeklinde haberlerin yer aldığı anımsatıldı.

Buna ilişkin basın açıklaması yapma zorunluluğunun ortaya çıktığı vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Söz konusu hastanın Kovid-19 tanısı ile 3 gün süreyle Torbalı Devlet Hastanesinde takip ve tedavisi yapılmıştır. Bu süreçte hastane idaresi tarafından kendisinden herhangi bir ücret talep edilmemiş olup konu taburculuk sırasında durumun servisteki personellerince tutanak altına alınmasından ibarettir. Sağlık Bakanlığımızın ve yerel idarenin sosyal güvencesi olmayan Kovid-19 tanılı hastalardan ücret talebi yönünde bir uygulaması bulunmamaktadır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ismail

SELAMÜNALEYKÜM gayet normal fitne çıkaranlar kimler chpliler münafıklık budur fitne çıkarmak ebu cehil soyları
 • Yanıtla

Başçavuş

Kardeşim yalan haber yapan gazeteleri hele hele cmhuriyet sözcü bunları kapatın ve yalan haber yapan yazarların basın katlarını alın bir daha gazetecilik yapamaz diye kanun çıkartın bu mikroplardan usandik
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23