CHP'li militan gazeteci Akit'e hak verdi, 'Hergele' zıpladı!

90 yıldır Laikçi Kemalistlerin Müslüman halkı kutuplaştırdığını ve bunun sonuçlarından biri olan Kürtlerin dahi ötekileştirilmesiyle terör örgütünün meydana geldiğini görmezden gelen ve utanmadan 'çözüm süreci'ni savunan CHP'li militan gazeteci Necdet Saraç, kutuplaştırdığını iddia ettiği Akit'e çirkin ifadelerde bulundu. Saygısız sözlerinin ardından Akit'in "Kan ağlamayan Kürt yok" manşetine hak veren Necdet Saraç, "Akit'in tespiti doğru" dedi. Akit'i duyan Hergele Ahmet Hakan ise Saraç'ın sözlerine müdahale etti.

15 Eylül 2019 Pazar 03:11

 yeniakit.com.tr 

Mahkeme kararıyla tescilli 'Hergele' lakaplı Ahmet Hakan'ın geçtiğimiz günlerde CNN Türk'te sunduğu Tarafsız Bölge'ye konuk olan CHP'li militan gazeteci Necdet Saraç, Akit'e çirkin ifadelerde bulundu. Saygısız sözlerinin ardından Akit'e hak veren Necdet Saraç, "Akit'in tespiti doğru" dedi. Akit'in adının geçmesiyle zıplayan Hergele A. Hakan ise Saraç'ın sözlerine müdahale etti.

Kutuplaşmayı Kemalistler yaparken Akit'e dil uzattı

CHP'nin militan gazetecisi Akit'e haddini aşan ifadelerde bulundu. 90 yıldır Müslümanları ötekileştirip kutuplaştıran Laikçi Kemalistlerin politikalarını dillendirmeyen, bu politikalar sonucu Kürtlerin ötekileştirilmesiyle terör örgütü PKK'nın meydana geldiğini görmezden gelen ve utanmadan 'çözüm süreci'nin tek uygulamaya konmasını isteyen CHP'li Necdet Saraç, Akit'in toplumu kutuplaştırdığı hezeyanını savundu.

Kutuplaştırılmış Müslümanların sesi olan Akit'e dil uzatan Saraç, "Akit gazetesi bugün önemli bir başlık attı. Akit, kutuplaştırmayı, taraflaştırmayı, taraf olmayı öne çıkaran bir gazete." ifadelerinde bulundu.

Akit'in tespitine hak verdi: Son derece önemli tespit

Sözlerinin devamında Akit'in manşetine hak veren Saraç, "Akit'in bugünkü manşeti "Kan ağlamayan Kürt evi yok". Son derece önemli bir tespit. Evet, kan ağlamayan Kürt evi yok. Bunun HDP yanlısı, PKK yanlısı ya da Hizbullah yanlısı olmasının hiçbir hükmü yok." dedi. 

Akit'i duyan Ahmet Hakan rahatsız oldu

Necdet Saraç'ın Akit'in manşetini konu edinen konuşması mahkemeden tescilli 'Hergele' lakaplı Ahmet Hakan'ı ise rahatsız etti. Saraç'ın konuşmasına müdahale eden 'Hergele' "Konuyla ne alakası var" ifadesiyle sözünü kesmek istedi.

Ahmet Hakan kaybetmeye mahkum

Saraç'tan pes dedirten talep! 'Çözüm Süreci' istedi

Ahmet Hakan'a 'Şu alakası var" diyen Saraç, HDP binası önündeki eylemin yeni bir çözüm süreci için şans olduğu hezeyanını savundu. Saraç "HDP önündeki eylemi çözüm için şansa dönüştürme ihtimali var. Bu işin çözülmesi lazım. Bölgedeki kanın durması lazım. Ben de annelerin gözyaşlarının yarıştırılmasını doğru bulmuyorum" ifadelerinde bulundu. 

Akit'in HDP ve PKK'nın Kürtlerin temsilcisi olamayacağını ve bugüne kadar Kürtlere kan ve gözyaşı getirdiğini ortaya koyan haberi üzerinden CHP'li Saraç'ın yeni bir 'çözüm süreci'ni savunması ise 'pes' dedirtti.

Kan ağlamayan Kürt evi yok!

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2019 Pazar 03:11

YORUM YAZ

 • Teşhisi koymak kolay mübarek , tedavi yöntemleriniz tartışılır.Teşhisi koymak kolay mübarek , tedavi yöntemleriniz tartışılır.1 ay önce
  Militan ruhlu adamlar sizsiniz akit gazetesi. "CHP'li militan gazeteci Akit'e hak verdi, 'Hergele' zıpladı! " UlanNecdet Saraç'a "militan "Ahmet Hakan 'a"hergele " diyeceksiniz. Milletsize cevap yazınca yürekliliğinizden yayınlamıyorsunuz bile.İşiniz gücünüz hakaret etmek ,aşağılamak. Bu nasıl Müslümanlık ulan?????
 • MURAT BAYRAMOĞLUMURAT BAYRAMOĞLU1 ay önce
  VİDEOYU SEYREDERKEN ADNAN OKTARIN VİDEOSU ORTAYA ÇIKTI. :) AKİT NE YAPMAK İSTİYOR?
 • HS HS 1 ay önce
  Paranıza yazık, kim bu gazetenin sahibiyse kapatsın.
 • Gören GözGören Göz1 ay önce
  Eskiden bir kürt köyüne iki jandarma eri indiğinde köyde muhtardan başka erkek bulunmazdı.Doğuda yaşayıpta jandarmanın işkence istikatında geçmiyen kimse yoktur. Bu işkence ve zulum pkk terörünü dünyaya getirdi.Yanı pkk a terörünün anasıda babasıda chp nın geçmişteki faşizmi ve soykırımıdır. Şu garipliğe bakınki bügün hdpkk a celadına aşık olmuş vaziyete, CHP de bu aşkı gururla dilendiriyor. Ey kürt kardeşim insan hiç celadına aşık olurmu? Bu celadın ne zaman ne yapacağı beli olmaz bir an önce bu yanlış sevdanızdan dönün. Ayı ile yatağa girmeyin. ÇHP nın dusturu şu dur, düşmanımın düşmanı benim dostumdur. Bu dostluk menfaatin bittiği yere kadardır. Sonra dizlerinizi döverseniz demedi demeyin.
 • emekli çavuşemekli çavuş1 ay önce
  çözüm süreci denendi?. bu süreci eleştirenler şimdi kol kola omuz omuza ...koalisyon yürütüyorlar......CHP..HDP..
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Yıllardır Akit okurum. Daha eskiden adı "VAKİT" (1973) idi. Bu konuda Akit i kimse suçlayamaz. Hayatım boyunca, her resmi bayram, her tören, her açılışta dindarlara, Mufazakarlara, Anadolu evlatlarına hakaret edildi.Azgın azınlık halkı dışladı. Büyük bir kutuplaşma yarattılar. Dindar, muhafazakar kişiler olarak , görev yaptığımız okulda 4-5 kişi idik.60 kişilik kadroda 5 kişi. Herkes çoğunluğa uymak, sesini çıkarmamak zorundaydı.Kimse bize selam vermiyordu. Anadolunun gerçek evlatları,gerçek sahipleri üvey evlat muamelesi gördü.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019