CHP’li Küçükçekmece Belediyesinde koku isyanı!

İstanbul’da CHP’nin yönetimde olduğu Küçükçekmece ilçesinde bulunan katı atık toplama merkezinden yayılan koku nedeniyle çevre sakinleri pencerelerini açamaz duruma geldi, müşteri kaybına uğradıklarını belirten esnaf da duruma tepki gösterdi.

13 Ağustos 2019 Salı 19:58

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde, Atakent Mahallesi Menekşe Parkı civarında oturanlar ve esnaf, Kurban Bayramı'nda başlayan kötü kokudan rahatsız durumda. Her gün yüzlerce kişinin uğradığı parka ve çevresindeki sokaklara yayılan koku vatandaşları ve esnafı isyan ettirdi.

"Kokudan dolayı kimse yok"

Vatandaşlar kokunun parkın hemen yakınında bulunan belediyeye ait atık toplama merkezinde kurban atıklarının bekletilmesinden kaynaklandığını öne sürdü. Yürüyüş yolundan burnunu kapatarak geçen Mevlüt Turan, "Millet çok rahatsız hepimiz çok rahatsızız bu kokudan dolayı. Kurban kesimi oldu, orada da çöp atıkları var, atıyorlar, oradan kokuyor. Bayramdan önce buralar dolup taşıyordu. Şimdi kimse yok kokudan dolayı" dedi. Köpeğiyle beraber yürüyüş yapan İranlı Behreng Goderzi ise "Bugün daha fazla koku var. Bayramdan itibaren koku çok fazla oldu. Evlere kadar geliyor. Pencereyi açmak zorundayız ama koku var" diye konuştu.

Üç çocuğuyla parka çıkan Saniye Bezirgan da, "Çocuklarla sürekli çıkıyoruz. ama koku bizi tedirgin ediyor. Hastalık olabilir. Koku evin içine kadar geliyor. Birçok insan şikayet ediyor bundan. Dışarıdan geliyor, bayram sürecinde daha sık oldu. Herkes kurban kesildi ondan sanıyor" dedi.

"Balkon açamayacak duruma geldik"

Bu sene çok rahatsız edici bir kokuyla karşılaştıklarını belirten Aydan Emsa ise "Balkon açamayacak duruma geldik. En büyük keyfimiz balkonda kahvaltı yapmak, ama kahvaltımızı yapamadan içeri girdik. Buna bir çözüm olursa çok sevineceğiz" dedi. Bu sabahtan beri ağır bir koku geldiğini ifade eden esnaf Uğur Kaldan da "İçeriye kadar sızıyor. Müşterinin geleceğini sanmıyorum. Ben olsam gelmem. Belediyeyi aradık ama şu saate kadar bir şey görmedik. Ceset kokusu gibi, etrafı aradık hayvan leşi mi diye. Ağır bir koku" dedi.

İş yeri çalışanlarından Elif Çakan, bayram sabahından beri şiddetli bir koku olduğunu belirterek "Aramadığımız yer kalmadı. Yetkililerin gerekli önlemleri zamanında alması gerekirdi. Mümkünse bu kokuya hemen bir çare bulunmalı. Durulacak gibi bir koku değil. Bakın masalarımız bomboş" dedi.

"Belediye başkanının bu sorunu çözmesini bekliyoruz"

Esnaf İzzet Albayrak da, "Belediye başkanının buraya gelmesi lazım. Esefle kınıyorum. Sonuçta 60 bin nüfus var Atakent'te. Çöp arabalarının olduğu yer var. Bu arabalar burada yıkanıyor. Bunun suyu nereye akıyor. Belki de çöplerden toplanan hayvan bağırsakları ve pislikleri orada yıkandı onun suyu da bu dereye aktı. O yüzden sesleniyoruz, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi'ye derhal buraya gelip buradaki sorunu çözmesini istiyoruz. Bu konudan rahatsızız" dedi.

Park etrafında oturan Aygün Şimşek, kokunun bayram başladığını belirterek "Hayvan pisliği olduğunu anladık, nefes alamıyoruz. Buna çözüm bulamadılar mı, nasıl oldu da bu hali aldı" dedi. Çocuğuyla parka giden Ebru Malay ise kokudan dolayı midelerinin bulandığını ve parkta duramadıklarını belirtti. Fadime Ayyıldız da aşırı sıcak ve hayvan kesim etlerinin atılmasından kokunun kaynaklandığını düşündüğünü ifade etti.

Çevre sakinlerinin kokularının yayıldığı belirtilen atık toplama merkezi havadan da görüntülendi. Görüntülerde alanda kamyonlarca atığın beklediği görülüyor. Atıkların bir bölümü ise iş makineleriyle kamyonlara yükleniyor.

Küçükçekmece Belediyesi'nden açıklama

Küçükçekmece Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada ise, "Vatandaşın şikayetine konu olan atık alanında günlük temizlikler gerçekleşmekte ve istasyon olarak kullanılan bölgeden hayvan atıkları alınarak İBB tarafından gösterilen Silivri'de yer alan atık tesisine gönderiliyor. Bu işlem sırasında oluşan kötü kokuların önüne geçmek için belediyemiz tüm gücüyle çalışmaktadır" denildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 19:58

YORUM YAZ

 • AbdulcebbarAbdulcebbar3 gün önce
  Gheorghe
 • fetösavarfetösavar4 gün önce
  bazı arkadaşlar akp yönetiyordu yazmış. güzel işte birileri yönetebilir. sen geç bakim bi tırın tepesine yönet... kır dök.. eee... yaa bunu akp yönetiyordu. gençler chp.yi bilmez...neyse öğrenme zamanları geldi..
 • selmaselma4 gün önce
  Yalnız Küçük çekmece değil chpli belediyelere devamlı oy veren Ataköy,kadıköy,izmir'de devamlı b..k kokuyor her taraf pislik icinde her tarafta çöp yığınları layık olduklarını buluyorlar chpye oy vermeye devam ettikçe derinden çeksinler koklasınlar yakışır. Yakında B.Düzüde b..k kokmaya başlar chp geleli yağmur yağmaz oldu.
 • HüsniyeHüsniye4 gün önce
  Chp ile ne alakası var ...
 • selim ustaselim usta4 gün önce
  desene her sey dahada güzel olacak...adamlar gelir gelmez sözlerini tutmaya basladi ya, iblis pis kokar, onlarda napsin, büyük abilerine cekmeye calisiyorlar
 • turkturk4 gün önce
  SUPER YERAFTINA SOZUN.CHP ILE HERSEY COKGUZEL OLACAK HERYER KOKACAK CHP ILEBOKLAR YOLADA AKACAK :
 • TurkTurk4 gün önce
  Kucukcekmeceyi 17 yildir ajp yonetiyordu
 • AnlayanaAnlayana4 gün önce
  şöyle bir söylenti var üstad hakkında doğru mudur bilemem:bir gün siyaset meydanı programında dönemin ülkü ocakları başkanı mehmet gül ile beraber konuktur. konu nazım hikmete gelir. mehmet gül nazım hikmeti karalamak namına sürekli olarak "nazımın annesi yahya kemalle yatıyordu. bu yüzden de konümist oldu. bu tür şeyler çocuklarda ters etki bırakır" deyip durmakta ve nazımın annesine dil uzatmaktadır. bir ara dayanamayan can yücel sertçe çıkışarak; "ulan onu anladık tamam da senin ananı kim s*kti de sen faşist oldun"... sizin ananızı hangi chpli s,ktide sürekli orsplk yapıyorsunuz.
 • Adil düzen Adil düzen 4 gün önce
  Dünden bugüne olan bir sey değil önceki akp dönemini unutturmaya çalışmanız iğrenç sanki yeni gibi başınıza taş düşse chp den bileceksiniz
 • yeraftinoyeraftino4 gün önce
  ACMAYIN CAMLARI GEBERESINIZ NALETLER OYLARI CHP YE VERDINIZ SIMDI YEYIN KOKUYUDA BOKUYUDA BEYINSIZ MAHLUKLAR HER SEY DAHA GÜZEL OLACAK BOKLAR YOLADA AKACAK :
 • Mustafa şahin Mustafa şahin 4 gün önce
  Allah oraya bu çöp toplama tesisi yapanların belasını versin Amin
 • turkturk4 gün önce
  CHO NIN OLDUGU HER YER KOKAR DOMUZ ETI YIYEN PISLIK ICEN INSANALR HER YERDE KOKAR.. LOGARIN KENDISI TEMIZ MI KOKAR.. CHP BIR OGARDIR... ICINDEKILERDE KOKAR...
 • RizaRiza4 gün önce
  kokusmus insanlar bunu hak eder. Daha beter olun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019