• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'li Ekrem İmamoğlu: Merkel'i İstanbul'a davet ettim

Avrupa Parlamentosu'nda terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yi savunarak Türkiye şikayet eden CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından Almanya Başkanı Angela Merkel ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak kendisini İstanbul'a davet ettiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-11-09 16:27:00 - 2019-11-09 16:32:22
CHP'li Ekrem İmamoğlu: Merkel'i İstanbul'a davet ettim

Seçildiği günden bu yana yaptığı işçi kıyımları ve zamlarla vatandaşı canından bezdiren ve Avrupa Parlamentosu'nda terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin sözcülüğünü yaparak Türkiye'yi şikayet eden CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu kişisel Twitter hesabından Almanya Başbakanı Angela Merkel ile çekilen bir fotoğrafını paylaştı.

Merkel'i İstanbul'a davet ettiğini belirten İmamoğlu, "Berlin Duvarı’nın yıkılışı sebebiyle yapılan etkinlikte Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile sohbet ettik. Merkel’in tebriğini demokrasi sınavını başarıyla geçen şehrimiz adına aldım. Kendisine 16 milyon İstanbullunun selamını ilettim ve İstanbul’a davet ettim" ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet etti

Terör örgütü PKK iltisaklı HDP'nin sözcülüğünü yapan Ekrem İmamoğlu Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet ederek "Vatandaşın seçme ve seçilme hakkını özgürce kullanmasının önüne engeller çıkarmak, demokrasi dışı arayışlar içindeki kesimleri güçlendirmekten başka bir işe de yaramaz. Bazı seçmen kesimlerini, bazı siyasi partileri, bazı seçilmişleri diğerlerinden ayrı tutmak, farklı ölçütler ve farklı kurallar uygulamaya kalkmak asla ve asla kabul edilemez. Siyasi partiler ve seçilmiş yöneticileri, belediye başkanları ya hukukun içindedirler ya da dışındadırlar. Buna yargı karar verir. Siyasi irade değildir. Kime yapılırsa yapılsın, haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe açıkça ve hep birlikte 'Hayır' demek mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

Terör örgütüne destek veren HDP'lileri ziyaret etti

İmamoğlu, terör örgütü PKK ile iltisaklı oldukları gerekçesiyle görevden alınan HDP'li belediyeleri ziyaret etmişti. Diyarbakır'da HDP'li başkanlarla buluşan İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı'nın haklı kararıyla ilgili skandal bir yorum yaparak "gaflet ve delalettir." ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah.

Bir şey kesin, kronik yalancı gezmeyi çok seviyor.
 • Yanıtla

fikret yıldız

BEN İSTANBULDA YAŞAYAN BİRİ OLARAK SAYIN İMAMOĞLU BENİM ADIMA RASGELE HER GÖRDĞÜNE SELAM İLETME İLETMENİ İSTEMİYORUM BEN SELAM VERECEK OLURSAM KENDİM ARARIM
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23