• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’li Buca Belediyesi’ne yolsuzluk baskını: 11 gözaltı

CHP’li Buca Belediyesinde "ihaleye fesat karıştırma", "edimin ifasına fesat karıştırma", "zimmet" ve "akaryakıt hırsızlığı" gibi iddialardan haklarında gözaltı kararı verilen, aralarında belediye çalışanlarının da olduğu 15 şüpheliden 11'i gözaltına alındı.

Yeniakit Publisher
2021-10-28 23:06:00 -
CHP’li Buca Belediyesi’ne yolsuzluk baskını: 11 gözaltı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada, elde edilen bilgi ve evraklar ile MASAK ve bilirkişi incelemeleri sonucu, Buca Belediyesinin çöp ve katı atık ihalelerinde, paravan şirketler kullanılarak kamunun 17,5 milyon lira zarara uğratıldığı belirlendi. Bunun üzerine paravan şirketlerin sahipleri, çalışanları ve Buca Belediyesinde görevli personellerin de aralarında olduğu 15 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüpheliler A.K, B.A, B.A, M.T, F.K, B.A, C.Y, C.K, M.K, V.Ö. ve M.F.B'yi gözaltına alan ekipler, A.Y, R.K, Ö.G.İ. ve Y.D'nin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

CHP’li Başkan, masum ilan etti

CHP’li Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, makamında gazetecilere, “Sabah saatlerinde, belediye çalışanı bazı mesai arkadaşlarımıza bir gözaltı işlemi yapıldı. Süreci yakından takip ediyoruz. Arkadaşlarımızın masum olduğunu düşünüyoruz. Soruşturmanın selameti açısından da daha fazla yorum yapmam çok doğru olmaz. Ben, bütün arkadaşlarımızın masum olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

CHDPKK liler yine kafalarını kuma gömerler

CHP Terör örgütleri ile PKK ile HDP ile ittifak yapar HDP 'nin kucağına oturur vatanı Amerika ya Haçlı ya satar uşaklık eder talimat alırlar hertürlü hainliği hırsızlığı yapar lar amma CHP liler yine kafayı kuma gömmeye devam ederler
 • Yanıtla

hepsi hırsız zaten

iş bankasında başladılar çalmaya sonra belediyeler muhtarlıklar thk ve heykellerle memleketi sömürdüler, çalışanlarıda kendileri gibi sanıp kesin çalıyorlardır diye çamur atıyorlar, kimi rüşvetçi kimi çankaya belediyesindeki gibi doymaz yam yam kimi bilmem ne bela
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23