• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'li başkanın "Gece görüşlü helikopterler envanterde yok" sözlerine Bakan Soylu'dan sert çıkış

Marmaris'te yangın bölgesinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın "Gece görüşlü helikopterler envanterde yok" sözlerine, Oktay için "Çöp arabasına baksın" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2022-06-24 08:06:00 -

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris'teki yangını söndürme çalışmalarını yakından takip ederken gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

"Kontrol altına alındı cümlesini söylemek riskli"

Bakan Soylu, Muğla Marmaris'teki orman yangınlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu tip yangınlar tam sönmeden 'kontrol altına alındı' cümlesini söylemek risklidir. Çünkü rüzgarı var, farklı bir yerden yeniden başlaması var" dedi.

"Gayet müdahale ediliyor"

Bakan Soylu, orman yangınının sürdüğünü kaydederek, "Sayın bakanımız da burada, Tarım Bakanımız… Gayet müdahale ediliyor. Bu tip yangınlar tam sönmeden 'kontrol altına alındı' cümlesini söylemek risklidir. Çünkü rüzgarı var, farklı bir yerden yeniden başlaması var. Onun için tamamen sönmesi sonrasında söylenebilir" diye konuştu.

"Çöp arabasına baksın"

Bakan Soylu'ya "CHP'li belediye başkanının 'Gece görüşlü helikopterler envanterde yok' açıklaması var, bununla ilgili ne söylemek istersiniz?" sorusu yöneltildi. Bakan Soylu, "Hangi CHP'li belediye başkanı?" diye sordu. Gazeteci ise "Marmaris Belediye Başkanı" karşılığını vermesi üzerine Bakan Soylu, "Çöp arabasına baksın" cevabını verdi.

Mehmet Oktay ne demişti?

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sosyal medya hesabından açıklama yaparak "Maalesef ki yangında 24 saat geride kaldı. Dün karanlık bastırmadan alevlere müdahale edebilmek için bölgeye gece görüşlü helikopter desteği istemiştik. Öğrendik ki envanterde yokmuş." ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

recep

Adam daki aymazlığautanmazlığa bakınyahu.O Zaman sen gece görüşlü bir helikopter alsaydın da envantere kayıt etseydin. Yaptığınız sadece lak,lak,lak.Konuşmuş olmak için aptalca bir söz olmuş...

oflu

GENELDE AKDENİZ-EĞE İL VE BELDELERİ SADECE KONUŞAN, RANT İÇİN MÜCADELE EDEN chp' Lİ ZEVATA TESLİM EDİLMİŞ. YANGIN OLUR, SEL OLUR, SULAR AKMAZ, YOL BOZULUR KOŞ DEVLET. BIRAKIN ALLAH AŞKINA ŞÖYLE BİR DÖNEM BU İNSANLARI OY VERDİKLERİ PARTİ YÖNETSİN DE NE OLDUKLARINI ANLASINLAR BELKİ AKILLARI BAŞLARINA GELİR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23