• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP şiraze kaydı! Tacizci dururken bakın kim kovuldu

Bursa'da evi terk eden eşinin CHP Osmangazi İlçe Başkanıyla ilişki yaşadığını açıklayan mahalle delegesi Zafer Güler, "partiyi kamuoyunda tartışmaya açtı" gerekçesiyle CHP'den kovuldu.

Yeniakit Publisher
2021-02-26 08:00:00 - 2021-02-26 08:01:05
CHP şiraze kaydı! Tacizci dururken bakın kim kovuldu

Bursa Osmangazi'de yaşayan CHP delegesi Zafer Güler, geçen yıl Ağustos'ta evi terk eden eşinin Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular ile ile yasak aşk yaşadığını öğrenince, durumu il başkanına, sonuç alamayınca da genel merkeze bildirdi. Bir şey yapılmadığını görünce de eşine boşanma davası açıp, yaşadıklarını sosyal medyan paylaştı.

CHP'de yaşanan yasak aşk skandalı ve sonrasında gelişen olaylarla ilgili çarpıcı son dakika bilgileri ortaya çıktı.

Bunun üzerine İl Başkanlığı tarafından disiplin kuruluna sevk edilen Güler, ihraç edildi. Güler'in itirazını görüşen, 15 kişilik CHP Yüksek Disiplin Kurulu da "Partiyi kamuoyu önünde tartışmaya açması ve partide aldığı görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum içinde" olduğu gerekçesiyle, başkan Uğur Bayraktutan ve sekreter Sezgin Kaya'nın karşı oyuna rağmen, oy çokluğuyla ihraç etti.

CHP'de yaşanan tacizleri gündeme getirdiği için ihraç edilen Zefar Güler'in şikayet ettiği Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular'ın ise partili bir genç kızı "Bana abi deme senden hoşlanıyorum" diye attığı mesajla taciz ettiği ortaya çıkmıştı.

Akyolcular, bu olayın ardından da ilçe yöneticisi olan genç bir kadına fiziki tacizde bulunmuş ve Ankara'ya giden bir heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na durumu anlatmıştı. Tacizi gündeme getiren delege partiden ihraç edilirken, tacizle suçlanan eden İlçe Başkanı hakkında, yakın arkadaşlarından kurulan tacizi araştırma komisyonu suç unsuru bulamamıştı.

Kaynak: Sabah

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulvi

Arsızın hiçmi suçu yok Kemal abi!!Böyle hareketlerle Chp´yi poşetlenmesi gereken bir parti haline getirdiniz.Bravo doğrusu!!
 • Yanıtla

Ahmet

Biz CHPyi Çöp Çamur Çukur partisi olarak bilirdik meğer aynı zamanda Taciz Tecavüz Tasaddi partisiymiş...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23