Cevad Zarif'ten sert mesajlar! 'DAEŞ'i ABD ortaya çıkardı'

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Amerika Birleşik Devletleri'nin terörle mücadele altında DAEŞ'i ortaya çıkardığını açıkladı.

09 Kasım 2018 Cuma 18:05
Cevad Zarif'ten sert mesajlar! 'DAEŞ'i ABD ortaya çıkardı'

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin "terörizmle mücadele" adı altında yürüttüğü savaşın DAEŞ ve El Kaide bağlantılı diğer terör örgütlerini ortaya çıkardığını söyledi.

Zarif, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ABD'nin Asya ve Ortadoğu'da "terörizmle mücadele" adı altında yürüttüğü savaşı eleştirdi.

DAEŞ ve El Kaide ortaya çıktı

ABD'nin "terörizmle mücadelesinde" 500 binden fazla insanın öldüğünü ve sadece 2016 yılından bu yana 110 bin kişinin hayatını kaybettiğini aktaran Zarif, bu doğrultuda atılan adımların Irak, Libya, Yemen ve Suriye gibi ülkelerin yıkılmasına yol açtığını savunarak, DAEŞ ve El Kaide bağlantılı diğer terör örgütlerini de ortaya çıkardığını savundu.

Zarif, söz konusu savaşın ABD'li vergi mükellefleri için sadece 5 trilyon 600 milyar dolar ek maliyet doğurduğunu aynı zamanda 7 bin vatandaşının da ölümüne yol açtığını söyleyerek, Ortadoğu için oluşturduğu bedelin ise tahminlerin ve değerlendirmelerin çok ötesinde olduğunu kaydetti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 18:05

YORUM YAZ

  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş4 ay önce
    günaydın yenimi uyanıyor iranlılar. 2 seneden fazladır yormlarımda yazıyorum. kopyala yapıştır yapa yapa bıkkınlık getirdim okuyanlara biliyorum fakat öğrensinler unutmasınlar. orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır
  • daes=blackwater parali asgeridaes=blackwater parali asgeri4 ay önce
    DAEŞ; Blackwater parali asgerleri +ABD'nin Irak vebolgedeki katil, suclu, mahkum, hukumlulerden devsirdikleri. Nereye gitti 60 bin silahli Daes teroristi? Basta Erdogan Turkiyede Batiyi taniyan onlarin anladiklari dilden konusmayi billen kimse yok ki..
  • ahmetahmet4 ay önce
    kesinlikle dogru... haydut ABD en buyuk musluman kaatili, islam tarihi kaatili, ortadogu kaatili

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Mart 2019