Çaykur, hem üretime hem turizme hizmet edecek

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, İyidere Çay Fabrikası’yla ilgili açıklamalarda bulundu.

03 Nisan 2018 Salı 10:32
Çaykur, hem üretime hem turizme hizmet edecek

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, İyidere Çay Fabrikası ile ülkeye, bölgeye, ÇAYKUR’a yakışır bir eser kazandırmış olacaklarını belirtti.

Sütlüoğlu, yıl sonuna doğru devreye almayı planladıkları fabrikanın turizm amaçlı da planlandığını ve bahçeden bardağa çayın aşamalarının anlatılacağı merkez olma özelliğiyle yöreye değer katacağını vurguladı.

Makinelerinin montajında sona gelindiğini belirten Sütlüoğlu, akıllı ambarda ise yapım ve montajların tamamlanarak test çalışmalarına başlandığı ifade etti.

Projenin tamamlandığında dünyada ilk ve tek olacağını belirten Sütlüoğlu, “Fabrikamız bir yandan bölge mimarisi ve yöresel destinasyonu ile bölge turizmine yeni bir boyut katarken bir yandan da içerisine kurulacak makine parkı ile en modern ve gelişmiş çay paketleme fabrikası olacak” dedi.


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 03 Nisan 2018 Salı 10:32

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019