• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çarpıcı iddia: Yapım ekibini ikna ettiler! BAE, Hollywood filmini yanlış yönlendirdi

Katar merkezli Al Jazeera televizyonu, BAE'nin "Katar'ı kötülemek ve terörle ilişkilendirmek" amacıyla yapımcısı olduğu bir Hollywood filmini yanlış yönlendirdiğini belirtti.

Yeniakit Publisher
2021-08-02 17:44:00 -
Çarpıcı iddia: Yapım ekibini ikna ettiler! BAE, Hollywood filmini yanlış yönlendirdi

Katar merkezli Al Jazeera televizyonu, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) "Katar'ı kötülemek ve terörle ilişkilendirmek" amacıyla yapımcısı olduğu bir Hollywood filmini yanlış yönlendirdiğini belirtti.

Al Jazeera televizyonunda yayımlanan "Ma Hafiye Azam" isimli programda, BAE merkezli "Film Gate Production" ortaklığında çekilen Hollywood yapımı "The Misfits" filmi ele alındı.

Tamamı BAE'nin başkenti Abu Dabi'de çekilen ve Orta Doğu'daki terörle mücadele olaylarının konu alındığı filmde, BAE'li yapım ekibinin, filmin yapım ekibini ikna ettiği; senaryoyu kurgusal bir hikayeden gerçek hayattaki isimlerle ilişkilendirerek Katar aleyhinde siyasi bir bağlama taşıdığı ifade edildi.

Katar'dan "Cezaristan" olarak bahsedilen ve Katarlıların terör örgütlerine destek veren bir halk gibi gösterildiği filmde, eski Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin de şiddeti teşvik eden bir isim olarak yansıtıldığı bildirildi.

Filmin, BAE ordusunun desteği ve BAE Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnun bin Zayid tarafından yönetilen bir şirketin finansmanıyla çekildiği kaydedildi.

BAE makamlarından ya da filmin yapım şirketinden ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mehmet

bae kafiri, sahibinden öce beter ol
 • Yanıtla

siyonist patronuna ozenmis cöl siyonisti terorist psikopat diktstor

......
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23