• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çarpıcı iddia! "Acun Ilıcalı emniyetin ulaşamadığı Fettah Tamince'ye bir telefonla nasıl ulaştı?"

İş adamı Fettah Tamince, TV8'de Acun Ilıcalı'nın sunduğu canlı yayına telefonla bağlanarak, Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına bağışta bulunmuştu. Emekli Hâkim Osman Kaçmaz çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Kaçmaz "Acun’u tebrik ediyorum. Emniyet Güçlerinin ulaşamadığı Fettah Tamince’ye bir telefonla ulaştı" dedi.

2020-01-28 13:46:00 - 2020-01-28 13:53:03
Çarpıcı iddia! "Acun Ilıcalı emniyetin ulaşamadığı Fettah Tamince'ye bir telefonla nasıl ulaştı?"

Rixos otellerinin sahibi olan ve “FETÖ üyeliği”nden hakkında bugüne kadar 4 soruşturma yürütülen iş adamı Fettah Tamince, TV8'de Acun Ilıcalı'nın sunduğu canlı yayına telefonla bağlanarak, Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına 250 Bin lira bağışladı.

Fettah Tamince’nin yaptığı bağışın ardından Emekli Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’dan dikkat çeken bir iddia geldi.

"Acun Emniyet Güçlerinin ulaşamadığı Fettah Tamince’ye bir telefonla ulaştı"

Emekli Hâkim Osman Kaçmaz, sosyal medyada "Acun’u tebrik ediyorum. Emniyet Güçlerinin ulaşamadığı Fettah Tamince’ye bir telefonla ulaştı. Keşke 400 milyon zimmetine geçirdiği paradan fazla Elazığ depremine bağışlasaydı inanın şikâyetimden vazgeçerdim.. Ama bekliyorum eğer bu parayı yatırdığı an şikâyetimi geri alacağım" mesajını yayımladı.

İşte o mesaj:

Kaçmaz, Fettah Tamince’ye ilişkin "FETÖ hakkında kitap yazmak için araştırma yaparken, Antalya’daki üniversite kuruluşunda toplanan 400 milyon liranın kayıp olduğunu gördüm. Bunu şikayet ettim, işte Yargıtay’daki dosya bu dosya" ifadelerini kullanmıştı.

Ne olmuştu?

"FETÖ üyeliği"nden hakkında bugüne kadar 4 soruşturma başlatılan iş adamı Fettah Tamince'nin İstanbul'daki soruşturması "takipsizlikle" sonuçlanmıştı. Tamince hakkında Antalya'daki iki ayrı soruşturma da yine "takipsizlik" kararı verilmişti. Tamince hakkında Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan tek davada da "Tamince'nin FETÖ'ye yardım suçundan beraatine" karar verilmişti. Antalya'daki soruşturmada verilen takipsizlik kararına da emekli hakim Osman Kaçmaz itiraz etmişti. İtirazı kabul eden Antalya 3. Sulh Ceza Hakimliği de takipsizlik kararını kaldırmıştı. Bu karar "kesin nitelik" sayılsa da soruşturma savcısı yeniden Tamince hakkında "düzeltme" talebinde bulunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulaşamaz

Emniyet ulaşmak istemiyorsa kim.olursa olsun ulaşamaz fakat isterse aynı anda yılanın deliğinden bulur çıkarır işte türkiye deki hak hukuk adalet bu kadar
 • Yanıtla

Safya HARMAN

Herhangi bir adli yada idari soruşturma nedeni ile Adli Makamlara intikali gereken kişilerin davet edilmesi ve davete icabetleri ile ilgili işlemleri takip konusunda eğitimli profesyonel birimler oluşturulması gerekir. Adalete olan güvenin güçlenmesi, adli ve idari dosyaların makul bir zaman sürecinde sonuçlandırılması zaruret kabul edilmelidir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı