• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çarpıcı açıklama: İlaç, aşı ve endüstriyel gıda sektörleri yüz binlerce akademisyeni finanse ediyor ve istediklerini söyletiyorlar

Ekonomist Akademisyen Yazar Dr. Ramazan Kurtoğlu "Endüstriyel gıda 500 bin akademisyeni finanse ediyor. Tırnak içerisinde çalıştırıyor. İlaç endüstrisinde 600000 akademisyen finanse ediliyor. Açıkça bir şey söyleyeyim küresel para baronları kendi söyleyemediklerini akademisyenlere söyletiyorlar." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-23 23:17:00 - 2019-11-24 00:23:41
Çarpıcı açıklama: İlaç, aşı ve endüstriyel gıda sektörleri yüz binlerce akademisyeni finanse ediyor ve istediklerini söyletiyorlar

 yeniakit.com.tr 

Habertürk'te yayınlanan Gerçek Fikri Ne programında 'aşılar' konusu tartışılırken Ekonomist Akademisyen Yazar Dr. Ramazan Kurtoğlu çarpıcı bilgiler paylaştı. 

Aşıların tartışıldığı programda Ramazan Kurtoğlu, ilaç ve aşı sektörünün ticarileştirdiğini vurgulayarak "Sağlık endüstrisi ve endüstriyel gıda üzerinden müthiş oyun oynanıyor" dedi.

"Yeni doğan bebeklerde 238 kimyasal çıkıyor"

ABD'de yapılan bir araştırmayı paylaşan Akademisyen Dr. Ramazan Kurtoğlu, durumun vehametine dikkat çekerek  "2015 yılında yapılan bir araştırmada ABD'de anne karnından yeni doğmuş bebeklerde, 238 kimyasal çıkıyor." ifadelerinde bulundu.

"Ünlü aktör aşı meselesini anlatan filme sinema bulamadı"

Aşıyı eleştiren bir filme dahi tahammül edilemediğini de söyleyen Kurtoğlu, "Ünlü aktör Robert De Niro, aşı meselesini anlatan bir film yaptı. Festivallerde yarışmayı bırakın, dünyada gösterecek sinema bulamadı adam.Sıradan biri değil." ifadeleriyle aşı lobisinin aktif olarak gerçekleri gizlemeye çalıştığını belirtti.

"Milyonlarca kişinin öleceğini iddia eden DSÖ'nün Başkanı aşı olmadığını itiraf etti"

Milyonlarca kişinin kuş gribi aşısı ve domuz gribi aşısı olmadığı takdirde öleceğini iddia eden dönemin Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Margaret Chan'i de eleştiren Kurtoğlu "Öte taraftan kuş gribi domuz gribi diye yıktılar ortalığı. Sağlık örgütü ortalığı velveleye verdi. Ama sonra Dünya Sağlık Örgütünün başındaki hanımefendiye gazeteciler tuttu 'Siz aşı oldunuz mu?' diye sordu. Bu soruya o hanımefendi "Hayır olmadım" cevabını verdi. Olay şu; sağlık endüstrisinde ve endüstriyel gıdada müthiş bir oyun oynanıyor." dedi.

"Dünyanın en büyük ilk 3 lobisindeler"

Çarpıcı bilgiler vermeye devam eden Ramazan Kurtoğlu, "Bundan 20 yıl kadar önceye hatta 10 yıl önceye kadar dünyada her zaman 1 numaralı lobi finans endüstrisiydi. Yıllık 50 milyar dolar rüşvet verir, o verir, bu verir... Arkasından enerji gelirdi, petrol vs... Arkasından silah endüstrisi gelirdi. Ama şu anda ABD ve dünyada her zaman olduğu gibi, 1'inci sırada finans endüstrisi, 2'nci sırada endüstriyel gıda ve gazlı içecekler ve 3'üncü sırada endüstriyel tıp ve ilaç endüstrisi bunlar ilk sırayı bu 3 lobi çekiyor." ifadelerinde bulundu.

"Endüstriyel gıdada 500 bin ve ilaç endüstrisinde 600 bin akademisyen şirketler tarafından finanse ediliyor"

Endüstriyel gıda sektöründe ve ilaç endüstrisinde şirketlerin akademisyenleri finanse ederek istediklerini söylettiklerini vurgulayan Kurtoğlu, "Endüstriyel gıda 500 bin akademisyeni finanse ediyor. Tırnak içerisinde çalıştırıyor. İlaç endüstrisinde 600000 akademisyen finanse ediliyor. Açıkça bir şey söyleyeyim küresel para baronları kendi söyleyemediklerini akademisyenlere söyletiyorlar. Türk akademisyenleri tenzih ediyorum." dedi.

"3 sektörün etik değerleri çökmüş vaziyette"

"Net satışlarının yüzde 28'i satış ve pazarlama olan bir sektör namuslu değildir" diye konuşan Kurtoğlu, "Dünyada etik değerler, 3 sektörde çökmüş vaziyette. Biri benim de içinde bulunduğum finans sektörü, ikincisi endüstriyel gıda, üçüncüsü ise ilaç ve tıp endüstrisi." dedi.

"İlaç ve aşı sektörü milli güvenlik meselesidir" 

 Yerli ilaç ve aşı sektörünün yerlileştirilmesinin milli güvenlik meselesi olduğunu söyleyen Kurtoğlu, Türkiye'nin acilen bu sektörlerde varlığını göstermesi gerektiğini söyledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Recep Güler

YERLİ İLAÇLARI KULLANIN!!!DOĞU TIP'PINA DÖNMELİYİZ VE BU SİYONİSTLERİN OYUNLARINI BOZMALIYIZ!

Tata Tonga

Bunu bilmeyen mi var? 2009 yılında domuz gribi diye ne tantanalar ne tantanalar döndü. Havaalanlarına termal kameralar aldırdılar. Sonra sars virüsü diye bir şey çıkarttılar milletin tavuğunu gömdürdüler sonra tavuklar gidince Kırım Kongo kenesi çıktı... bir zamanlar da sigara içmek erkeklik göstergesiydi!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23