Canan Karatay'dan çok konuşulacak sözler: Yemekten sonra çay içerseniz...

Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı besinleri tüketmeye yönelik tavsiyelerine bir yenisini daha ekledi. Karatay, şekerin adeta bir zehir olduğunu söyleyerek, "Yemekten sonra çay içilmez" dedi.

20 Nisan 2019 Cumartesi 02:52
Canan Karatay'dan çok konuşulacak sözler: Yemekten sonra çay içerseniz...

Sağlıklı beslenme üzerine çeşitli tavsiyelerde bulunan Canan Karatay sağlık üzerine uyarılarda bulunuyor. Her tavsiyesi gündeme düşen Canan Karatay yemektan sonra çay içilmesi konusunda uyarılar yaptı. Sağlıklı beslenmenin önemini sürekli vurgulayan Karatay bakın besinler konusunda ne gibi öneriler sunuyor. İşte Canan Karatay'ın dikkat çeken tavsiyeleri...

Şeker adeta bir zehir

Kahvaltıların vazgeçilmezi olan zeytini bol bol tüketmek gerektiğini anlatan Karatay, zeytinin en sağlıklı meyve olduğunu ifade söyledi. Şeker bağımlılığına da dikkat çeken Karatay, şekerin vücudumuz için adeta bir zehir olduğunu söyleyerek, gün içinde sık sık tükettiğimiz çaya da şeker yerine tereyağı eklenerek içilmesini tavsiye etti.

Kelle paça, işkembe, kokoreç

Şekerin kanseri beslediğinin altını çizen Karatay, şeker kullanımına bağlı olarak yıllar içinde hastalıkların arttığını ifade etti. Karatay, seveni kadar sevmeyenin de çok olduğu kelle paça, işkembe, kokoreç gibi yemeklerinde çok faydalı olduğunu söyledi.

Yemekten sonra çay içilmez

Demir emilimini azalttığı gerekçesiyle Karatay, yemekten sonra çay içilmemeli uyarısında bulundu. Yine yaygın bir alışkanlık olan yemekten sonra maden suyu içmenin ise bir zararı olmadığını aktardı. Bozulan ağız tadı için kaya tuzu gargarası yapılmasını tavsiye eden Karatay, kaya tuzunun şeker yeme isteğini azalttığını aktardı. Hazır şuruplu, kremalı kahveler konusunda ise Karatay, 'En sağlıklı kahve sade Tük kahvesidir' dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 02:52

YORUM YAZ

 • Soner KoçakSoner Koçak28 gün önce
  Aceba çayı şekersiz içiyorsak yine tavsiye edilmiyor?
 • miraymiray29 gün önce
  Canan hoca demişse doğru söylemiştir saçları bile boyalı değil maşallah doğal yaşıyor olması gerekende bu hepimiz için doğal yaşamak ve çok şükür etmek...
 • hephep29 gün önce
  netvedoğru.sarih.
 • MuhammetMuhammet29 gün önce
  Bir kere Canan hocam.Biz Türk milleti olarak örf ve ananelerimize bağlı olarak büyüyen bir nesiliz.Şimdi sen diyorsun ki yemekten sonra çay içme.Bunu sigara içenlere de söyler misin?Sen çay tiryakisi olan bir millete çay zararlıdır diyorsun.Ne hakla.
 • Osman Türk Osman Türk 1 ay önce
  Biz yemekten sonra çay içmeye devam edeceğiz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019