• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Canan Karatay yine ezber bozdu! Her sabah aç karnına kahve için ve olacakları görün

Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay, aç karnına kahve tüketmenin faydalarını bir bir sıraladı.

Yeniakit Publisher
2022-05-21 09:24:00 - 2022-05-21 14:34:08
Canan Karatay yine ezber bozdu! Her sabah aç karnına kahve için ve olacakları görün

Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay, katıldığı programlarda verdiği röportajlarda dikkat çeken açıklamalar yapmaya devam ediyor. Obezite düşmanlığı ile bilinen Canan Karatay, doğal beslenme tavsiyeleriyle vatandaşlara tavsiyeler veriyor.

Kamuoyunun gündeminden düşmeyen Canan Karatay, geçtiğimiz günlerde GZT’ye verdiği röportajda da geleneği bozmayarak dikkat çeken çıkışlarda bulundu.

Aç karnına için cin gibi olursunuz

Her sabah mutlaka bir fincan Türk kahvesi içtiğini söyleyen Karatay, şekere karşı açtığı savaşı, burada da devam ettirdi. Türk kahvesinin şekeri sevmediğini, mutlaka şekersiz tüketilmesi gerektiğini belirten ünlü doktor, kahvenin çok güçlü bir antioksidan olduğunun altını çizdi.

Karatay, “Kahve çok önemli, çok güçlü bir antioksidan… Ben sabah aç karnına içerim. Uyandırır, rahatlatır, çok güçlü antioksidandır” şeklinde konuştu.

Domatesten 100 kat etkili

Türk kahvesinin uyandırdığını ve rahatlattığını ifade eden Karatay, antioksidan açısından da zengin olduğunun altını çizdi. Bir fincan Türk kahvesinden alınan antioksidanın bir domatesten alınandan çok daha etkili olduğunu belirten Karatay, “Bir Türk kahvesi fincanı, domatesin verdiği antioksidandan 100 daha fazla antioksidan verir vücudunuza. Beyni de açar, cin gibi olursunuz…” sözleriyle açıklamalarına devam etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dün

Dediğini yaptum öğleden sonra kendime gelemedim nedendir acep? Acaba yemekten sınramı içsek osmanlı usulü?

Halaoğlu Kerem

Bu kadından bıktık, bu bir. İkincisi de ; artık açık veya yarı çıplakların fotoğraflarını kullanmaya başladınız. Yani taviz vermeye başladınız. İlk zamanlar böyle değildiniz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23