• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Çağdaş geçinenler kriptoculara yem oldu: Gülben Ergen'den sonra Esin Çelik de dolandırıldı!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kripto paraya ilişkin tüm uyarılarına rağmen aydın geçinen kesimler daha fazla para kazanma hırsıyla dolandırılanlar listesine eklendi.

Yeniakit Publisher
2021-05-04 23:36:00 -
Çağdaş geçinenler kriptoculara yem oldu: Gülben Ergen'den sonra Esin Çelik de dolandırıldı!

 Yeniakit.com.tr 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 'kripto para' uyarılarını dikkate almayan, Merkez Bankası yönetimi ile iktidarın tedbirlerini hedef alan çevreler, bir bir dolandırılanlar listesine eklendi. Gülben Ergen'in önceki gün açıkladığı, 'Kripto tepe taklak oldu. Çok para kaybettim' açıklamasından sonra bugün de Esin Çelik adlı oyuncunun 150 bin lirasını kaybettiği ortaya çıktı.

Esin Çelik nasıl dolandırıldı?

İddiaya göre Esin Çelik kendisini dolandıran Fazıl K. adlı kişi ile bir arkadaş ortamında tanıştı. Fazıl K.'nın anlattığı sözde kripto kazancından etkilenen Çelik, ilk etapta haftalık bin 300 lira kazanmak ümidi ile 50 bin lirasını kriptoya yatırdı. İki hafta boyunca yatırdığı para karşılığında bin 300 lira kazanan Çelik, sermayesini arttırarak daha fazla kazanmaya heveslendi. 100 bin lira daha yatırıp haftalık kazancını iki katına çıkaran Çelik, bir süre sonra beklediği kâr payını almamaya başladı.

Ana parasını istedi, geri alamadı!

İddiaya göre Fazıl K. adındaki kişi, borsanın kötü durumda olduğunu söyledi. Esin Çelik ana parasını geri istese de Fazıl K. tarafından oyalandı. Çelik, Fazıl K. tarafından dolandırıldığını iddia ederek İstanbul Cumbhuriyet Başsavcılığına başvurdu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Murat gözükara

Dolandırılan çok... Meblalar çok yüksek ama onda birini söylüyorlar... Çünkü küçük düşmek istemiyorlar.... Haydan geldi huya gidecek...
 • Yanıtla

vatandas

akparti hükümeti 2002 yılında iktidara geldiğinde batan bankaların faizdeki paralarını ve ofsor paralarını dahi verdi devletin bir limiti var ve vadesiz mevduat paralarını ödemekle yükümlü fakat para kazanmak için faize yatırılan paraları ödemekle hükümlü değil ama yinede ödedi yine yaranamadi şimdi bu kiriptocularin kaybını oderse hakkımı helal etmiyorum.Hacivat g....gezdirerek karagöz ceremesini çekecek yok öyle bi dünya. kendi düşen ağlamaz hep bana rap bana devri bitti.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23