• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bülent Arınç'la ilgili bomba sözler: Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül...

'KHK bir faciadır' sözleriyle tepkileri üzerine çeken Bülent Arınç'la ilgili MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, çarpıcı iddialarda bulunarak "Bülent Arınç, Erdoğan'dan intikam almaya çalışıyor. 'Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve ben bu partiyi birlikte kurduk. Onlar Cumhurbaşkanı ve Başbakan oldu, ben hiçbir şey olamadım' diyerek, şahsi ve psikolojik intikamını alıyor" ifadelerini kullandı.

2019-11-15 10:05:00 -
Bülent Arınç'la ilgili bomba sözler: Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül...

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Enginyurt, Independent Türkçe'ye yaptığı açıklamasında "Bülent Arınç, Recep Tayyip Erdoğan'dan intikam almaya çalışıyor." dedi.

"Erdoğan, Abdullah Gül ve ben..."

Bülent Arınç'ın AK Parti'ye hizmet etmediği belirten Enginyurt, "Muhtemeldir ki, Pensilvanya'dakiyle görüşerek yapıyor bunu. Bülent Arınç, Recep Tayyip Erdoğan'dan intikam almaya çalışıyor. 'Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve ben bu partiyi birlikte kurduk. Onlar Cumhurbaşkanı ve Başbakan oldu, ben hiçbir şey olamadım' diyerek, şahsi ve psikolojik intikamını alıyor." açıklamasında bulundu.

"AK Parti'ye karşı gibi algılanmamalı"

Öte yandan "Arınç'ı eleştirmemiz AK Parti'ye karşıymış gibi algılanmamalı" açıklamasında bulunan Enginyurt şöyle konuştu:

"Bülent Arınç'ı eleştiriyoruz mesela. Bize göre ipe sapa gelmez açıklamalar yapıyor. Hükümeti boşa düşürüp Cumhur İttifakı'na zarar veriyor. 15 Temmuz'da bu ülkeyi parçalamak isteyen vatan hainlerinin neredeyse suçsuz olduğunu iddia edip KHK'lara facia diyen birini eleştirmemiz, hükümete ya da AK Parti'ye karşı gibi algılanmamalı."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nadim hatipoğlu

BÜLENT ARINCI RP TANIRIM TAKİP EDERİM BÜLENT ARINÇ YANLIŞ YAPABİLİR HER İNSAN GİBİ AMA İNANIN İHANET EDEMEZ.
 • Yanıtla

sukru

Bunu zaten herkes tahmin ediyordu,Adam siyasi hayatımı bir başbakanlık veya cumhurbaşkanlığı ile taçlandırmak istiyorum diye kendi ağzıyla istedi.Bu megalomana ikinci adam rolü çok ağır geldi.o yüzden her fırsatta reise saldırıp duruyor.Ama halkın gôzünden ne kadar düştüğünün hatta ak partili insanların büyük kesiminin kendisinden nefret ettiğinin farkında değil.Belki farkındadır,da işine gelmediğinden kulağının üstüne yatıyordur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23