• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘Bu verdiğim fetvadır, hiç esnemez’ diyen Salih Topçu Hocaefendi’den önemli uyarı: Katil olursunuz!

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Salih Topçu Hocaefendi, koronavirüs tedbirlerine uymayan birisinin taşıyıcı olarak bir kişinin ölümüne vesile olması durumunda, söz konusu şahsın İslam'a göre katil hükmünde olacağını söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-04-03 13:41:00 -

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dünya genelinde etkili olmaya devam ediyor. Özellikle Müslümanların yoğun yaşadığı ülkelerde salgına dair dini hükümler de merak konusu oluyor. İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Salih Topçu Hocaefendi, koronavirüs salgınına dair dikkat çeken bir fetva verdi. Topçu Hocaefendi, gereken tedbirlere uymayan birisinin taşıyıcı olması ve bu doğrultuda bir kişinin yaşamını yitirmesine vesile olması halinde, söz konusu taşıyıcının katil olacağını söyledi.

Belirlenen tedbirlere uyulması gerektiğini ifade eden Salih Topçu Hocaefendi, “Bu tedbirlere uymadığı ve tedbirler karşısında gereken tavrı almadığı için birisine bu mikrop bulaşırsa, acaba bu kimse bundan mesul olur mu olmaz mı? Birisinin bu hastalığa yakalanmasına sebep olan, onlara sesleniyorum; sizin yüzünüzden bu ümmetin fertlerinden birinin çocuğuna virüs bulaşır ve eğer o çocuk ölürse, o çocuğun katili aynaya baksın; katili görür. Bu hususta verdiğim bir fetvadır. Hiç esnekliği de yoktur, hiç esnemez bu.” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dr gökhan çelik kbb

TEŞEKKÜR EDERİZ SAYIN HOCAM.ALLAH RAZI OLSUN.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
 • Yanıtla

serdar

Akit,sizler bir zamanlarda,bizim fetö dediğimiz hainede Fettullah Hoca Efendi hatta Hazretleri diyordunuz 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı