• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu utanmaz, anketçiliği bırakmamış mıydı? Sözde araştırması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretini hedef aldı

2017 referandumunda "AKAM olarak 'Evet' çıkması halinde şirketimizi kapatacağımızı taahhüt ettik." deyip, utanmadan çalışmalarına devam eden Avrasya Kamuoyu Araştırma Şirketi'nin Başkanı Kemal Özkiraz, son "anket" çalışmalarının sonucunu açıklayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretini hedef aldı.

Yeniakit Publisher
2021-09-17 21:08:00 - 2021-09-17 21:41:27
Bu utanmaz, anketçiliği bırakmamış mıydı? Sözde araştırması ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretini hedef aldı

 Yeniakit.com.tr 

"İttifak dışında kalan partilerin seçmenleri cumhurbaşkanlığı seçimlerinde nasıl hareket edecekler?" araştırması yaptıklarını söyleyen Kemal Özkiraz, adeta HDP'yi Millet ittifakına eklemlemek için çabaladı. "HDP seçmenleri CB seçiminde ne yapar?" diye sorduklarında belirten Özkiraz, "HDP seçmenlerinin çok büyük kısmı, Muhalefetin desteklenmesi halinde Parti politikasına uygun davranacaklarını söylüyor." ifadesini kullandı.

"Fakat HDP, Erdoğan'a destek açıklarsa seçmenine aynı oranlarda hakim değil." diyen Özkiraz, "HDP Erdoğan'a destek verecek olsa bile (bunun asla olmayacağını düşünüyorum) HDP seçmeninin sadece 4,5'i Erdoğan'a oy verirken, muhalif adaya oy veririm diyenler tepkisel bir artışla 62,3 oluyor." diye konuştu.

Demirtaş'ı öve öve bitiremedi

Selahattin Demirtaş güzellemesi yapmayı da ihmal etmeyen Kemal Özkiraz, "Demirtaş'ın adaylığı YSK eliyle engellenirse onun işaret edeceği adaya oy veririm diyen HDP seçmeni çok yüksek. Demirtaş'ın işaret ettiği adaya oy vermem diyen HDP seçmeni 0 yazıyla SIFIR. Demirtaş Kürt siyasal hareketinin en büyük belirleyicisi ve doğal lideri olmuş." dedi.

Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretini hedef aldı

Özkiraz tüm bu yazdıkları üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teveccüh ile karşılandığı Diyarbakır ziyaretini hedef aldı: "Birinci bölümün özeti Erdoğan, HDP seçmenini kandıramamış. Çok fazla anlam yüklenen Diyarbakır seyahatinin etkisi de sıfır olmuş."

'Referandumdan evet çıkarsa şirketimizi kapatmayı taahhüt ettik'

Avrasya Kamuoyu Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, 2017 yılındaki evet-hayır refendumuna giden süreçte, Halk Tv sunucusu Uğur Dündar'a bir mesaj göndermiş ve ona canlı yayında şu açıklamalarını okutmuştu:

"Referanduma yönelik son anket çalışmamız tamamlanmış olacak. AKAM olarak ‘Evet' çıkması halinde şirketimizi kapatacağımızı taahhüt ettik. İlk gelen veriler önceki anketlerimizi doğruluyor. Bu referandumdan kesinlikle açık ara farkla ‘Hayır' çıkacak. Referanduma katılım artarsa bu fark tarihi bir sonuca dönüşür."

2017 referandumunda, sandıktan, yüzde 51.41 evet, yüzde 48.59 hayır oyu çıkmıştı.


Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İÇİNMİ

AYAĞINIZA BASTIĞI İÇİNMİ  
 • Yanıtla

BK

sen öyle kamuoyu araştırması yapa dur millet sandıkta karar veriyor sonucu halk belirliyor son ana kadar millet kararını verebiliyor anketler böyle diyor şöyle diyor halk filân partiye şu kadar oy veriyor geç bunları geç evdeki hesap çarşıya uymaz anladınmı yandaş anketçi seni
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23