• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu kez Nazlı Ilıcak'a sahip çıktı! Arınç canlı yayında konuştu: 'KHK faciadır' dememeliydim

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, "KHK faciadır" açıklaması ve hakkındaki açıklamalara ilişkin Habertürk'e bağlanarak "'KHK bir faciadır' dememeliydim" ifadelerinde bulundu. Arınç, Nazlı Ilıcak'a da sahip çıkarak "80 yaşındaki bir kadın gazeteci tahliye ediliyor, Nedim Şener dövünüyor. Ergenekon ve Balyoz'un rövanşını almaya çalışıyor. En azından bir gazetecilik dayanışması için bile arkadaşınıza bakmıyorsunuz." diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 00:58:00 -
Bu kez Nazlı Ilıcak'a sahip çıktı! Arınç canlı yayında konuştu: 'KHK faciadır' dememeliydim

Habertürk TV canlı yayınında "Nedir Ne Değildir" yayınına telefonla bağlanan Bülent Arınç, "KHK faciadır" sözlerine ve istifa iddilarına karşı açıklama yaptı.

"Cumhurbaşkanı'nın yanındayım"

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı YİK toplantısının çok verimli geçtiğini belirterek, "Yargıyı kutsallaştırmak gibi bir iddiam hiç olmadı. Cumhurbaşkanı ile yapılan toplantı çok olumlu geçti. İstifa haberlerim yayınlandı, böyle bir şey yok. 2014'ten sonra bazı konularda parti ile ayrı düştüm. Partimin hizmetinde, Cumhurbaşkanı'nın yanındayım. Şehitlerin istismarını yapanlardan değilim." şeklinde konuştu.

"KHK ihtiyaçtı"

Bülent Arınç sözlerine, "Evet şunu belki söylememeliydim, 'KHK bir faciadır'. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK'lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti. Yargı ile komisyon kararları arasında çelişki var." şeklinde devam etti.

Nazlı Ilıcak'a sahip çıktı!

Nedim Şener hakkında da yanıldığını belirten Arınç, "Nedim Şener hakkında zamanında olumlu düşüncelerim vardı, yanılmışım. Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Erdem Gül, Enis Berberoğlu hakkında olumlu konuştum. Bildiğim ve tanıdığım insanlara, gazetecilik mesleği adına sahip çıktım. 80 yaşındaki bir kadın gazeteci tahliye ediliyor, Nedim Şener dövünüyor. Ergenekon ve Balyoz'un rövanşını almaya çalışıyor. En azından bir gazetecilik dayanışması için bile arkadaşınıza bakmıyorsunuz. Nedim Şener, ağırlaştırılmış müebbet aldı mı zil takıp oynuyor, Yargıtay bozdu mu ağlıyor. Beraat suçmuş gibi konuşuyor. KHK faciadır demiştim ama senin (Şener) konuşman tam bir facia." ifadelerini kullandı.

"Cuntacılara söyledim"

Söylediklerini de inkar etmediğine dikkat çeken Arınç, "Ağzımdan çıkan tutanaklara geçmiş sözleri hiçbir zaman inkar etmem. Türkiye bağırsaklarını temizliyor sözünü cuntacılara söyledim." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tr.

68 kuşağının haini 6.filoya karşılama yapan mahşerin 3 yavşaklısından biri hain-fetöcü piçidir.Kaypak erkek orosbusu bir tiptir.Su gibi dolduğu kabın şeklini alan omurgasız bir tiptir.
 • Yanıtla

Alim

Hakimmisin savcimisin gazetecimisin siyasetcimisin sen nesin ya hergun yeni bir vakaa bırak bu işleri çekil kabuğuna yeter artık yaşı genç yada vs. Olmak sucluyu ötmez herkez cezası neyse çekmeli garip guraba nasıl çekiyorsa zenginide amiride memuruda vs. Herkes cekeeeeceeek
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23