Bu drama ses verin

Azerbaycan’da 2 yıl önce eşiyle birlikte geçirdiği kaza sonrası verilen sözlerin tutulmadığını belirten inşaat mühendisi Muttalip Tekiş, "Afrika’da milyon dolarlık yatırımlarıma el konuldu. Mallarım gümrükte kalmış durumda. Türkiye’ye olan borçlarımı verememiş durumdayım. Elhamdülillah hayattayız ama eşim yürüyemiyor." dedi.

16 Eylül 2019 Pazartesi 13:27
Bu drama ses verin

Azerbaycan’da 2 yıl önce eşiyle birlikte yürürken 240 km hızla giden lüks otomobilin altında kalan ve kazadan 3 ay sonra gözlerini açan iş adamı Muttalip Tekiş’in çileli yaşamı yürekleri dağladı. Dönemin Başbakan Yardımcısı Ali Hasanov’un torunu Nail Allahverdiyev’in kullandığı otomobilin çarptığı ve 2 kişinin hayatını kaybettiği kazadan ağır yaralı kurtulan Muttalip Tekiş yüzde 37, eşi Songül Tekiş ise yüzde 80 oranında engelli kaldı. 3 çocuk annesi Songül Tekiş, korkunç kaza sonrası yürüyemez duruma gelirken, eşi Muttalip Tekiş’in yıllarca didinip yatırım yaptığı onlarca konteyner malı limanlarda rehin kaldı.

Gazetemiz Akit’e konuşan inşaat mühendisi Muttalip Tekiş, “Hasanov, bizi arayarak şikayetçi olmamamız halinde tedavi masraflarını üstleneceklerini söyledi. Ancak sözlerini tutmadı. Afrika’da milyon dolarlık yatırımlarıma el konuldu. Mallarım gümrükte kalmış durumda. Türkiye’ye olan borçlarımı verememiş durumdayım. Elhamdülillah hayattayız ama eşim yürüyemiyor” ifadelerini kullandı.

Aliyev’e gönderdiğim mektuplar ulaştırılmadı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in kendilerine yardımcı olacağına inandığını ancak randevu taleplerinin ulaştırılmadığını öne süren kaza mağduru Tekiş, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mihriban Aliyev, yaşadığımız bu mağduriyete kayıtsız kalmayacağını düşünüyorum. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e mektup göndermeme rağmen benim mektuplarım engellendi. Birkaç defa görüşme talebinde bulundum fakat bir türlü görüştürülmedim. Mağduriyetimizin sümenaltı edilmemesini istiyorum” diye konuştu. Songül Tekiş ise “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in bize sahip çıkmalarını , bu holiganlığa kayıtsız kalmamasını istiyorum” diyerek yetkililerden yardım istedi.

 


MUHAMMED UZUN
Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Eylül 2019 Pazartesi 13:27

YORUM YAZ

  • meşemeşe1 ay önce
    bukişinin acilen görevdenalınması vemahduruntümmaddi kaybıneyse hepsinin alınması vemaddi olarak ta tazminat ödemesi gerekir,İLHAMALİ YEVBEY YAKININ İLGİLENMESİ VEMAGDURAYARDIM ETMESİ GEREKİR, MAHDURİTİMAT EDİPGÜVENİYOR DAHA SONRA VERİLEN SÖZLERYERİNEGETİRİLMİYOR BUVATAN DAŞA YAKIŞMAYACAKBİR DURUM,BUNU BİRDEDEVLETİN EN NOKTANINDA BULUNAN KİŞİYAPIYORSA ÇOK YANLIŞÇOKKÖTÜBİRDURUM BEN YAZIKLAROLSUN DEYİYORUM BİRDEBİZ KARDEŞİZDEYİYORUZKARDEŞKARDEŞİNE BÖYLEYAPARMIYA YÜZDE SEKZEN ÖZÜRLÜDEMEKO HANIMEFENDİNİN HATATIKARARMIŞBİTMİŞDEMEK , OHANIM EFENDİYEÖMRÜNÜN SONUNA KADAR TÜM MASRAFLARININVERİLMESİVEBAKIÇIPARASIDA VERİLMESİ GEREKİR , ALKAOLLİ OLARAKÇARPIYOR240KİLOMETREHIZLA YÜRÜYEN AİLEYEBÖYLEBİRŞEYNASIL OLABİLİRYA OTOBANDABİLEBUKADARHIZLA GİDİLMEZ BİRDE ALKOLİ,BİRKİŞİN ZEVKİ BAŞKALARININ HATATINISÖNDÜRÜYOR DEDESİ DEVLET ADAMIYA NASILOLSAHEPSİNİDEÖLDÜRSEKURTULURALLAHINADALETİNDENNASIL KURTULACAK ONU HİÇDÜŞÜNMÜYOR ,ALLAHBUNUNCEZASINIVERSİN İNŞAALLAH ,MAHDUR KARDEŞLERİMİZ RABBİMACİLŞİFALARVERSİN İNŞAAALL, ALLAH YARDIMETSİNİNŞAALLAH, H.Z. PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.S. BİRÜLKEYE ÜÇKİŞİ GÖNDERİYORO ÜLKEDEADALET VARMIYOKMU HALK DEVLETE GÜVENİYORMU BUNLARIÖGRENİNGELİNDEYİYORVEBU ÜÇ KİŞİYEÇOK GÜZELÜÇTANEDEAT VERİYORLAR BU ÜÇ KİŞİ OÜLKEYE GELİYORLARVE BİR HANDA KALIYORLARSABAHOLDUGUNDAATLARININOLMADIGIGÖRÜYORLARHANCIYASORMUŞLARBİZİM ATLARNE OLDU DİYEHANCIDAKIRALINOGLUGELMİŞTİSİZİN ATLARI ALDI GİTTİKIRALINOGLUOLDUGUİÇİNBİRŞEYYAPAMADIKDEMİŞBU KİŞİLERKIRALINSARAYINA GELMİŞLERKIRALNANGÖRÜŞMEK İSTEMİŞLER KIRALDAHUZURUNAKABUL ETMİŞ BUNLARDADURUMUANLATMIŞLAR VEATLARINIİSTEMİŞLERKIRALDAÇOKGÜZELAGIRLAMIŞVEBANA BİRAZZAMANVERİNDEMİŞ KIRALASLINI ÖGRENMEK İÇİNBÖYLE SÖYLEMİŞKIRAL SORMUŞ ARAŞTIRMIŞDOGRU, HEMEN OGLUNUN VEYANINDABULUNANÜÇ KİŞİYİ KELLELERİNİKESTİRİYORKALENİN ÜÇ TANENE KAPISI VARMIŞ BUÜÇ KİŞİNİNKELLERİNİ VE GÖVDELERİNİ KAPININÖNÜNE ASTIRIYORYAPMIŞOLDUKLARI SUÇUDA YAZIP ASTIRIYOR ,BUÜÇ KİŞİYEDEDEMİŞKİÖZÜRDİLERİM BENİEFEDİNDEMİŞYETERLİ MİKTARDA YİYECEKTEVERMİŞDEMİŞKİ BİZİM ÜÇ ÇIKIŞKAPIMIZ VARBİRERBİRER BU ÜÇKAPIDANÇIKIN DEMİŞBUNLARDATAMAMDEMİŞLER KAPIDAN ÇIKARKENBAKMIŞLAR KIRALIN YAPMIŞ OLDUGUNUGÖZLERİ İLEGÖRMÜŞLER VEGELMİŞLER DURUMUH.Z.PEYGAMBEREFENDİMİZE ANLATMIŞLAR H.Z.PEYGAMBEREFENDİMİZS.A.S.DE TAMAMDEMİŞ VEBUKIRALA MÜSLÜMANOLMASI İÇİN DAVET ETMİŞ KIRALDA KABUL ETMİŞVE MÜSLÜMANOLMUŞLAR, YANİ İSLAM DEMEKADALET DEMEKBİR YERDE İSLAMYOKSAORADAADALET ASLAOLAMAZ,ADALETİNOLMADIGI BİR ÜLKEDEHUZUR , BARIŞ, MALVECAN GÜVENLİGİASLAOLAMAZ.
  • abdrhmnabdrhmn1 ay önce
    reise iş düştü haydi görelim bakalım ilgilenecekmi reis

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019