‘Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara’ 6 Eylül’de vizyona girecek

Yönetmenliğini Mehmet Tanrısever'in yaptığı Dünya Film Festivallerinden 73 ödül alan ve 6 Eylül'de sinemaseverlerle buluşacak olan 'Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara' filminin basın gösterimi, Levent'teki bir sinema salonunda gerçekleştirildi.

05 Eylül 2019 Perşembe 12:28
‘Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara’ 6 Eylül’de vizyona girecek

Film hakkında konuşan Tanrısever, "Gerçek yaşanmış bir öyküdür, zannedersem iki film de Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek. Dünyadaki 100 eser içerisinde ilk 30'a gireceğini ümit ediyorum. 100 ödül olduğu zaman ilk 30'a girme durumu oluyor" dedi.

Yapımcılığını Feza Film’in yaptığı 'Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara' adlı filmin yönetmen koltuğunda Mehmet Tanrısever oturuyor. Filmde başlıca rolleri Soydan Soydaş, Süleyman Kabaali, Tarık Tanrısever, Ayçın Tuyun, Yaşar Alptekin, Haldun Boysan, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Engin Yüksel, Melike Balçık, Aslı Erdemir, Arzu Budak Yılmaz ve Barış Hayta paylaşıyor.

"Bazı insani değerlerin yeniden hatırlanmasında fayda var"

Yönetmen Tanrısever,Konya’nın Bozkır ilçesinde çekilen filmde, Bozkır’ın eşsiz doğal güzelliklerinin de beyazperdeye yansıtıldığını, Anadoluinsanının mertliğini ve kahramanlığını vurgulamak istediklerini söyledi. Günümüzde insanların ihtiyaçlarının giderek arttığını, buna rağmen mertlik ve cömertlik gibi özelliklerin azaldığını kaydeden Tanrısever, "Bazı insani değerlerin yeniden hatırlanmasında fayda var. Filmimiz böyle bir amaca hizmet etmeyi hedefliyor" dedi.

'Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara' filmi 6 Eylül’deBeyaz perdede sinema severlerle buluşacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Eylül 2019 Perşembe 12:28

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Eylul 2019