• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bodrum'daki törende provokasyon! Kaymakam Bilgihan Bayar alanı terk etti

Bodrum Kaymakamı Bilgihan Bayar roman ve hikaye yazarı Cevat Şakir Kabaağaçlı'yı anma törenine öğretmen eskisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak provokasyona başlaması üzerine anma törenini, kabir başında dua ederek terk etti.

Yeniakit Publisher
2021-10-13 15:15:00 - 2021-10-13 15:18:46
Bodrum'daki törende provokasyon! Kaymakam Bilgihan Bayar alanı terk etti

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Deniz Müzesi tarafından düzenlenen Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın 48. ölüm yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında mezarının bulunduğu Gönültepe’de bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Cevat Şakir Bodrum’u o kadar seviyor ki sürgün cezası bittikten sonra yine Bodrum’a geliyor. Şu an turizm sektörünün en önemlyi kalemlerinden olan mavi yolculuğu geliştiriyoruz. Türkiye’ye bunu ilk getirenlerden. Yokuşbaşı’ndan girerken Bodrum’a merhaba diyor. Onun bu merhabası bugün bizi bir araya getiriyor. Şiirinde Bodrum’a gelenin, şehre aşık olup tekrar gidemeyeceğinden bahsediyor. Bu kıymetli şairimiz, hayatı boyunca çok güzel eserler vermiş. Geriye, biz çocuklara gençlere çok güzel mesajlar bırakmış. Nur içerisinde yatsın” dedi.

Törende söz alan görevli öğretmen Hatice Orman ise, “Ben 18 yaşımdan beri her 13 Ekim’de buradayım. Bir Bodrum çocuğu ve bir Bodrumlu olarak kendisine minnet duygularımı yıllardır ifade ediyorum, etmeye çalışıyorum. Biz yıllardır hep bir avuç insanla hep Halikarnas Balıkçısını anıyoruz. Sevgili öğrencilerimiz bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor” ifadelerini kullandı.

Provokasyon!

Etkinlikte kürsüye gelen öğretmen eskisi Hatice Yücel ise provokasyona kalkıştı ve şunları söyledi:

“O gün süngerde denizde vurgun yiyenler, bugün teknelerle kıyılarımızı kirletiyor. Kıyılarımızı sabote ediyor. Saraylar yaptırıyor. Bunu söylemek zorundayım, çünkü bu zincirin bütün halkalarını yaşadım teşekkür ederim”

Kaymakam Bayar'dan tepki: Siyaset yapıyorsun

Kaymakam Bayar ise Yücel’in bu konuşması üzerine “Ben buraya gelip bir Fatiha okuyup gideceğim. Burada siyaset yapıyorsunuz. Duamızı yapalım gidelim. Ben şu an duamı okuyup gideceğim. Ben anmaya ve bir Fatiha okumaya geldim. Bulunduğumuz ortamda devlet adamlarını suçlamalar, işte saraylar yapılıyor diye suçlamalar. Yapmayın bunları, siyasete böyle bir günde gerek yok” dedi.

Kaymakam Bayar, daha sonra Cevat Şakir’in mezarı başına giderek dua okudu ve etkinlikten ayrıldı. Anma etkinliği Balıkçı’nın mezarına çiçek bırakılması ve müzik dinletileri ile devam etti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nur

O saray tc nin RTEnın değil utanmazca konuşmak bir yaşını başını almış kadına yakışmıyor öğretmen diyemiyecem öğretmeyen algılamayan provakatörsünüz RTE ülkede bir çok hizmet yaptı köprüler yollar metrolar marmaray bunlar bazıları şimdi onlarındamı sahibi gelirini o mu yiğiyor tapusunu mu aldı . Bence bu işleri bırakında Allahın rızasını kazanacak işler yapın ahireti düşünün biraz bayan
 • Yanıtla

alper

erdoğanın saraylarla ağzına alcak öğretmen bozuntusu sen k8m oluyorsun şuan emekli maaşını alıyorsan erdoğanın sayesinde alıyorsun 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23