• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Blog yazarlığından para kazanmak

Bloggerlar ne kadar kazanıyor? | İnternet doğru kullanıldığında pek çok sorumuza cevap veriyor. Özellikle kişisel deneyimler en çok okunan yazılar arasında yer alıyor. Blog yazmayı düşünenler bu işten para kazanmanın mümkün olup olmadığını merak ediyor. Blog yazarları ne kadar kazanır? | Bloggerler ayda kaç lira kazanıyor? | Bloggerlar nasıl para kazanıyor?

Yeniakit Publisher
2020-10-27 10:44:00 -
Blog yazarlığından para kazanmak

İnternet dünyası milyonlarca insan için hem ekmek kapısı hem de sosyalleşmenin adresi durumunda. Başı ağrıyan da uçak bileti alacak olanda internette araştırma yapıyor. Ülkemizde kitap okuma oranı ne yazık ki çok düşük. Buna rağmen internette makale okuyanlar daha fazla. İnternette bir konu hakkında bilgi almak, kullanıcı deneyimleri, ne nasıl kullanılır gibi soruların cevapları ise genellikle bloglarda yer alıyor. Peki, blog yazarak para kazanmak mümkün mü? | Bloggerler ayda ne kadar kazanıyor?

Blog nedir?

Blog en genel tanımıyla bir web sitesidir. Bu web sitesinde bloggerlar akıllarına takılan bir konudan, deneyimledikleri ürünlere kadar pek çok alanda yazı yazıyor. Yazılan makaleler ise bloggerların kazanç elde etmesini sağlıyor.

Blog yazarlığından para kazanmak

Blog yazarak para kazanmak istiyorsanız; öncelikle iyi bir kaleme yani yazma yeteneğine sahip olmalısınız. İyi okunan bloglarda bloggerların kendilerine has ve ilgi çeken bir anlatım tarzı bulunuyor. Bloggerler ilgi alanlarına göre başından geçenleri, deneyimledikleri ürünleri ya da gezdikleri yerleri yazılarında anlatıyor.

Örneğin saçını boyayacak bir kadın kullanım talimatları yerine o ürünü kullanan bloggerların yazılarını okumayı tercih ediyor.

Blog yazarak bir anda para kazanılması mümkün değil. Bu sebeple önce dikkat çekici konular belirlenmeli ardından da sabırla beklenmeli. Elbette bir makale yazıp beklemekten söz etmiyoruz. Ne kadar çok emek verirseniz; karşılığını o şekilde alabilirsiniz.

Geldik merak ettiğiniz bölüme; evet blog yazarak para kazanabilirsiniz. Ancak bunun için zamana ihtiyacınız var. Blogunuza emek vererek her gün bloğunuzla ilgilenerek iyi rakamlar kazanabilirsiniz. Kazancınız siteye çektiğiniz kişi sayısıyla yani tıkla ilgili bu sebeple kimi blogger ayda 400 lira kazanırken kimi 10 bin lira kazanç elde ediyor. Bu iş şans değil emek istiyor. Bu sebeple emek harcayarak blog yazarak ek gelir elde edebilirsiniz.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23