• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Blinken: Moskova'nın sizi bölmesine izin vermeyin

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna'ya çağrıda bulunarak, Moskova'nın sizi bölmesine izin vermeyin uyarısı yaptı.

Yeniakit Publisher
2022-01-20 00:29:00 - 2022-01-20 00:31:02
Blinken: Moskova'nın sizi bölmesine izin vermeyin

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, gerçekleştirdikleri basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kuleba, "Rusya, Ukrayna'yı sadece silahlarla tehdit etmekle kalmıyor, aynı zamanda ekonomiyle de tehdit ediyor. Mali ve ekonomik sistemlerin güvenlik tehditlerinden etkilenmemesini sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Rusya'nın ekonomik ambargolarına karşı koymada Ukrayna'yı desteklemeye hazır olduğu için ABD'ye minnettarım" şeklinde konuştu.

“Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’a müzakerelerde başarılar diliyorum”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Cuma günü ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile Cenevre’de bir araya gelecek olan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov için, “Lavrov’a müzakerelerde başarılar diliyorum. Ne yazık ki kendisi benimle iletişim kurmuyor. Cuma günü düzenlenecek görüşme çok önemli. Ayrıca bizim için Rusya’nın tutumunu daha yapıcı ve daha sakin hale getirmenin de önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

“ABD’nin Ukrayna’ya sarsılmaz desteğini hatırlatmak için bu ziyareti gerçekleştirdik”

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise ülkesinin Ukrayna’ya yönelik desteğini bir kez daha dile getirerek, “Ukrayna’nın güvenliği, refahı, egemenlik ve bağımsızlığı Rusya tarafından zarara uğratılıyor. ABD’nin Ukrayna’ya sarsılmaz desteğini yeniden hatırlatmak için bu ziyareti gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

"Moskova’nın sizi bölmesine izin vermeyin"

Bakan Blinken, Ukrayna’nın birlik olması gerektiğini söyleyerek, “Ukrayna hükümeti ulusal çıkarları ve farklılıklarını bir kenara bırakacak gelecek zor günler için birlik olmalıdır. Moskova’nın sizi bölmesine izin vermeyin” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Onubunu Bilmeyen

Irakı, Suriyeyi, Yugoslavyayı, Koreyi bölen ABD Ukraynalılara veren akıla bak!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23