• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘Biz çocuklarımızın eline molotof değil tablet veriyoruz’

Başbakan Erdoğan, Ulaştırma Bakanlığı tarafından tamamlanan Kızılay-Çayyolu Metro Hattı’nın açılışını yaptı. Burada konuşan Erdoğan, “Bizim siyasetimiz eser siyaseti, hizmet siyaseti. Bunlar laf üretiyor. Biz çocuklarımızın eline molotofkokteylli vermiyoruz. Tablet bilgisayar veriyoruz” dedi.

Yeniakit Publisher
2014-03-14 02:56:26 - 2014-03-14 02:56:26
‘Biz çocuklarımızın eline molotof değil tablet veriyoruz’

YENİ AKİT / ANKARA - Yapımı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan, Ulaştırma Bakanlığı tarafından tamamlanan Kızılay- Çayyolu Metro Hattı, Milli Kütüphane İstasyonu önünde düzenlenen törenle hizmete girdi. Metro hattının açılışını yapan Başbakan Erdoğan burada yaptığı konuşmada: “Bizim siyasetimiz eser siyaseti, hizmet siyaseti. Bunlar laf üretiyor. Eser var mı bunlarda bugüne kadar oldu mu? Onlara cevabı 30 Mart’ta Ankaralı, Türkiyeli kardeşlerim verecek” dedi.

İSTASYONLARA GENİŞ OTOPARKLAR YAPILDI

Çayyolu İstasyonundan metroya binen Başbakan Erdoğan, vatman koltuğuna oturdu ve törenin yapılacağı Milli Kütüphane istasyonuna, açılışı yapılacak metroyla geldi. Törende konuşan Erdoğan, “Firmalarımız gecelerini gündüz katıp açılışı erkene aldı. Çayyolu’nda metroya binen bir kardeşimiz 25-30 dakikada trafiğe takılmadan, hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadan, Kızılay’a ulaşabilecek. Bu hat üzerindeki 11 durağın beşinde geniş kapasiteli otoparklar bulunuyor. Çevrede oturan kardeşlerimiz araçları ile bu istasyonlara gelip, araçlarını bırakıp, metro ile arzu ettikleri yere gidip sonra kolayca evlerine dönebilecekler” dedi.

“KEÇİÖREN METROSU YIL SONUNDA AÇILACAK”

Batıkent-Yenikent metro hattının kısa bir süre önce açıldığını anımsatan Başbakan Erdoğan, geriye Keçiören- Tandoğan metrosunun kaldığını belirtti ve bu hattında bu yıl sonunda açılacağını söyledi.

ANKARA’NIN RAYLI SİSTEMİ 55,5 KİLOMETREYE ÇIKTI

Söz verdikleri 3 yeraltı treni hattını Ankaralılara kazandırdıklarını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Batıkent-Sincan hattı devreye girene kadar 23,5 kilometre uzunluğunda raylı sitem hizmet veriyordu. Batıkent- Sincan ile buna 15,5 kilometre daha ekledik. Bugün bu hatta 16,5 kilometre daha ekliyoruz. Böylece Ankara’daki toplam raylı sistem uzunluğu 55,5 kilometreye ulaşıyor. Keçiören- Tandoğan’ı da ilave ettiğimizde bu uzunluk 67,5 kilometreye çıkacak”

“BİZİM SİYASETİMİZ ESER SİYASETİ”

Önümüzdeki süreçte Ankara’yı raylı sistemlerle örecek projelerin birer birer hayata geçeceğini belirten Erdoğan şu müjdeyi verdi: “Şimdi gündemimizde Kızılay’dan Esenboğa Havalimanına giden, Ulus’un, Siteler’in, Kuzey Ankara Projesinin, Pursaklar’ın, Saray Fuar alanının içinde bulunduğu yeni bir metro projesi var. Bunları da hayata geçirdiğimizde Ankara toplu taşıma alanında örnek bir şehir haline gelecek. 25 Şubat’ta Ankara’da 1071 Malazgirt bulvarının köprülerin alt geçitlerin çevre düzenlemelerinin açılışını gerçekleştirdik. Hükümet olarak, belediyelerimiz olarak, Türkiye’nin şehirlerimizin çevresini değiştiren projeleri önümüze çıkartılan tüm engellemelere rağmen azimle, kararlılıkla başlatıyor. Ve hizmet alıyoruz. Çünkü bizim siyasetimiz eser siyaseti, hizmet siyaseti. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Bunlar laf üretiyorlar. Eşekten bile bir eser kalıyor. Eser var mı bunlarda bugüne kadar oldu mu?”

“BİZ ÇOCUKLARIMIZIN ELİNE MOLOTOF VERMİYORUZ”

Türkiye’yi 2023 hedefine hazırlamanın mücadelesini verdiklerini belirten Başbakan Erdoğan, “ODTÜ’de olduğu gibi biz çocuklarımızın eline Molotofkokteylli vermiyoruz. Biz çocuklarımızın eline taş sopa vermiyoruz. Biz çocuklarımızın eline sapan bilye vermiyoruz. Biz çocuklarımızın eline tablet bilgisayar veriyoruz. Kalem veriyoruz, kitap veriyoruz. Bizim farkımız bu, onun için milletimin bu oyunlara gelmemesini istiyorum bu oyunları birlikte bozalım istiyorum. İşte dün değişik yerlerde partimizin seçim koordinasyon merkezlerini yaktılar yıktılar. Seçim araçlarını yaktılar, hani siz demokrattınız, özgürlükçüydünüz, bunlar sahtekâr sahtekâr. Bunların demokratlıkla alakası yok, sandığa inanmıyorlar. 30 Mart’ı şimdiden görüyorlar, gördükleri içinde ‘kargaşa çıkaralım kargaşa ile netice alır mıyız?’ diyorlar. Onlara cevabı 30 Mart’ta Ankaralı, Türkiyeli kardeşlerim verecek” şeklinde konuştu.

GÖKÇEK: “MİLLET OYUNU BOZACAK”

Açılışta konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, milletin oynanan çirkin oyunları 30 Mart’ta sandığa gömeceğini söyledi. Gökçek şunları söyledi: “Sayın Başbakanım, siz hiç merak etmeyin, bu millet kurulan tuzakları, atılan çamurları çok iyi biliyor. Bu çamur, bize bulaşmaz, bu çamur AK Parti’ye bulaşmaz. Bizim işimiz laf değil eser üretmek. Bizim işimiz hamaset değil, hizmet üretmek. Bizimle eser yarıştıramayanlar, hizmetlerimizden rahatsız olanlar ne yapıyor? Kalplerinde haset biriktiriyorlar, montaj kasetler üretiyorlar. Şantajla, montajla, dublajla bu hizmet kervanını karalamak istiyorlar. Herkes şunu çok iyi bilmeli. Bu şantaj, montaj ve dublaj siyaseti millete ve milli iradeye karşı bir sabotajdır. Ama ben eminim ki aziz milletimizin sağduyusu bu tuzakları, bu tezgahları mutlaka ama mutlaka bozacaktır”

Yeni Akit

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı