• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Biden'ın 'tuhaf' videoları çok konuşulmuştu: Beyaz Saray'dan açıklama geldi!

Yeniakit Publisher
2024-06-18 12:26:00 -
Biden'ın 'tuhaf' videoları çok konuşulmuştu: Beyaz Saray'dan açıklama geldi!

İtalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen G7 Zirvesi'nde Biden'ın hareketleri dikkat çekmiş, görüntüler sosyal medyada viral olmuştu. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre'den konuya ilişkin açıklama geldi.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre dün düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pierre, ABD Başkanı Joe Biden’ın sosyal medyada tartışmalara neden olan ‘kafa karışıklığı’ videolarıyla ilgili olarak, “Bu manipüle edilmiş videolar kötü niyetle yapılıyor ve gerçeği yansıtmıyor” dedi. Videoları ‘ucuz sahte’ olarak nitelendiren Pierre, "Bu size Cumhuriyetçilerin burada ne kadar çaresiz olduğuna dair bilmemiz gereken her şeyi anlatıyor. Başkanın görevdeki performansı hakkında konuşmak yerine, yasama organlarında kazandığı zaferler, ülke genelinde Amerikan halkı için neler yapabileceği hakkında konuşmak yerine, bu deepfake'leri, manipüle edilmiş videoları görüyoruz " ifadelerini kullandı.

Pierre, ABD Başkanı Biden’ın Beyaz Saray’da düzenlenen bir etkinlik sırasında müzik eşliğinde dans eden insanların yanında hareketsiz durduğu videoyla ilgili olarak ise, “Başkan orada durup müzik dinliyordu ve dans etmedi. Kusura bakmayın, dans etmemenin bir sağlık sorunu olduğunu bilmiyordum. Etrafındaki insanlara bakarsanız, dans etmeyen insanlar da vardı” açıklamasını yaptı.

 
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bidon ung

Hımmmm. Açiklama yapan çok güzel cevabvet mil. Dans etmek için illa hareket etmek gerekmex ki. Donadans diye kavram ortaya çikabilit . Bak oy potansiyeli olanlara verdigi vaatlerine. Fake olan videoları kanmayın. O videolar cumhuriyetçilerin seçim fakeleri:)

Fikret TÜRK

He he bizde yedik ayakta donan ayaklanmış mumya sizin ne kadar acze düştüğünüzün mührü boşuna kıvranmayın Rabbim sonunuzu getirecek baydın mumya dan daha beter olacak sınız inşaAllah
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23