Beylikdüzü’nde burnuna kadar yolsuzluğa batan İmamoğlu, İBB’nin yolsuzluk yaptığını iddia etti

2015’ten bu yana Beylikdüzü'ndeki yolsuzluklarla gündeme gelen CHP’li Ekrem İmamoğlu, şimdi AK Parti’nin İBB’de 1717 makam aracı kullanarak yolsuzluk yaptığını iddia etti... Burnuna kadar yolsuzluğa batan İmamoğlu'nun skandalları saymakla bitmiyor!..

22 Mayıs 2019 Çarşamba 12:43
Beylikdüzü’nde burnuna kadar yolsuzluğa batan İmamoğlu, İBB’nin yolsuzluk yaptığını iddia etti

 yeniakit.com.tr  Yahudi sermayesi FOX TV’nin müdavimi olan CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayında İBB hakkında ilginç iddialarda bulundu. İmamoğlu, belediyede 1717 makam aracı olduğunu, belediye genel sekreterinin yazlık, kışlık ve baharlık 3 farklı makam aracı olduğunu söyleyerek oy devşirmeye çalıştı. İBB’den yapılan açıklamadaysa, belediyeye ait makam aracı sayısının 120 olduğu belirtildi. FETÖ’ye verdiği usulsüz ihaleler, İmamoğlu İnşaat’ın karıştığı yolsuzluklar, 18 günlük mazbata işgali sırasında kendi AVM’sine jet hızıyla verdiği alkol ruhsatı vb. birçok yolsuzluğa karışarak burnuna kadar usulsüzlüğe batan CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, tüm bunları unutarak oy için iyice takla atmaya başladı. İşte İmamoğlu’nun skandallarla dolu Beylikdüzü Belediye Başkanlığı ve İBB’deki 18 günlük işgalinin bilançosu...

İlk yolsuzluk haberleri 2015’te başladı

CHP’nin Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde yaptığı yolsuzluklarla gündeme gelmeye başlayan İmamoğlu, 2015’te İçişleri Bakanlığının verdiği soruşturma izniyle Türkiye genelinde konuşulmaya başlanmıştı. İçişleri Bakanlığı 2015’te, İmar Planına Aykırı davranmak, Usulsüz Karar almak ve Gasp ile suçlanan İmamoğlu hakkında Soruşturma izni vermişti. Ekrem İmamoğlu müteahhitken inşa ettiği ve halen oturduğu Beykonaklarının önünde bırakması gereken yaya yolunu ve yeşil alanı sitenin içine dahil etmiş, halkın yolunu kendi bahçesi yapmıştı. Ayrıca yine Ekrem İmamoğlu'nun müteahhidi olduğu İmamoğlu 2 sitesinin önündeki alan da duvarla çevrilmişti. Aynı zamanda Beylikdüzü Belediyesinin logosunu kanunlara aykırı olarak değiştiren Ekrem İmamoğlu yeni Kırlangıç logosunu yaymak için milyonlarca lira harcamıştı. Mahkeme, kırlangıç logosunu iptal etmiş, İmamoğlu eski logoya geri dönebilmek için yine milyonlar harcamıştı.

Yazıcıda bile yolsuzluk  yaptı

İBB’nin başına geldikten sonra ilk iş olarak veri kopyalaması yaptırıp teknoloji hayranı olduğunu gösteren İmamoğlu, Beylikdüzü’nün başındayken bir printer yazıcı için 16 bin TL’lik bakım bütçesi ayrılmıştı. Bütçenin nereye harcandığıysa meçhul...

Ekrem İmamoğlu'ndan yazıcıya 16 bin TL'lik bakım

15 TL’ye mazot skandalı

Her fırsatta, “İsrafa son vereceğim.” diyen Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediyesi’ndeki israfın iyice dibine battığı mazot skandalıyla tamamen gün yüzüne çıkmış oldu. Yeni Şafak’taki habere göre Beylikdüzü için 2019 bütçesinde 217 araç için 1 milyon 80 bin litre akaryakıt alımı öngörülüyor. Bunun için 16 milyon 297 bin TL’lik ödenek ayrıldı. 1 litrelik akaryakıt bedeli 15 liraya geliyor.

Kişi başı 3 bilgisayar

Beylikdüzü Belediyesi’nde 342 memur, 121 işçi istihdam ediliyor. Ancak bütçede iddia edildiğine göre belediyede 710 masaüstü, 47 dizüstü olmak üzere 757 adet bilgisayar bulunuyor. Yapılan hesaplamada 463 personele ortalama 2 bilgisayar düşüyor.

“Beton Ekrem”in FETÖ’ye verdiği ihaleler

Beylikdüzü’nün betonlaşması, İmamoğlu ile FETÖ ilişkisini açıkça gözler önüne seren durumlardan birisi... Son günlerde gündemdem düşmeyen FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın İmamoğlu ile iş birlikleri, sözkonusu FETÖ’cünün Beylikdüzü’ndeki ihalelerinin açığa çıkmasıyla daha da netlik kazandı. Takvim’deki habere göre;

-18 Eylül 2014’teki Beylikdüzü Belediyesi Mali Yönetim Sisteminin Kurulması ve Geliştirilmesi ihalesi,

-10 Temmuz 2015’teki İdari ve Mali Sürdürülebilirlik Kapsamında Mali Hizmetler Birimin Tüm Fonksiyonlarında Mali Danışmanlık Yapılması Hizmeti ihalesini,

-9 Mayıs 2016’da E-Yöntem firmasına verilen 346 bin TL’lik ihale,

-26 Mayıs 2016’da aynı firmaya 1 milyon 809 bin TL’lik ihale

ve daha birçok proje, FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın veya ailesinin firmalarına verildi.

18 günde kendisine çalıştı

Antrikot edebiyatı yaptıktan sonra balık yemeye giden ve duygu sömürüsüne rağmen belediye işçileriyle aynı yemeği yemeyen Ekrem İmamoğlu, 18 günlük mazbata işgali sırasında kendi AVM’sine çalıştı. İmamoğlu’nun ortaklarından biri olduğu Park Teras AVM’ye özel izinle içkili mekan ruhsatı aldığı ortaya çıktı. Ayrıca bir meclis toplantısında da Beylikdüzü’nde yeni içkili eğlence mekanlarına ruhsat verilmesi gündeme getirildi. Söz konusu AVM, içkili mekanların toplandığı Anadolu Caddesi’nde olmamasına rağmen CHP’lilerin oylarıyla ruhsat verildi.

CHP'nin adayı İmamoğlu'nun içki ruhsatı aldığı ortaya çıktı

Burnuna kadar yolsuzluğa batmış, halen makam aracı diyor!

İmamoğlu, AK Parti’nin İBB’de israfa battığını iddia etti... İddiasının sebebiyle, belediye bağlı 1717 makam aracı olduğu düşüncesiydi... Belediye 120 araç olduğunu açıklayarak, bu gereksiz iddiayı anında çürüttü. İmamoğlu ise, 2015’ten bu yana süregelen hakkındaki bu skandallara açıklama yapmak şöyle dursun, kendisine soru sorulmasına bile tahammül edemiyor. Geçtiğimiz gün Ahmet Hakan’ın programında kendisine sorulan sorulara sinirlenerek cevap vermek istemeyen İmamoğlu, 2017’de de Beylikdüzü'ndeki yolsuzluğu soran Akit TV muhabirine saldırmış, korumalarına darp ettirmişti.

Yunan medyasındaki manşet sorusu İmamoğlu'nu kızdırdı! Cevap veremedi

CHP'li mafya bozuntusu Ekrem İmamoğlu Akit Haber muhabirini darp ettirdi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 12:43

YORUM YAZ

 • fetösavarfetösavar23 gün önce
  ercan ne tarafı? chp doğduğu günden beri bu milletin ensesinde boza pişirmiş kaynakları millete değil yandaşına harcamış ve yüzde 25 beton bir destek elde etmiş faşist, anti demokratik, çağdışı, dogmatik, değil hırsızlık hertürlü gasp ve cinayeti olumlu ve gerekli gören bir partidir kardeşim. bilmiyorsan açıp oku. ha tabi 25 bin liralık çöpten bahsetmiyorum. normal tarih kitaplarını oku. ama malesef o dönemler hep çarpıtılmıştır... bahsettiğim beyinler de...
 • Ercan GüvenErcan Güven24 gün önce
  Hırsıza hırsız demek suç olmamalı. Hangi taraftan olursa olsun hırsıza hırsız diyebilmeliyiz.
 • ahmed saidahmed said24 gün önce
  OSMANLININ cellat meşhur KARA ALİ VARDIR..HER SABAH bunun gibi kelleler uçurulur.TAŞ; çıraklar tarafından itina ile yıkanır..ne zaman ki o taş süleymaniye fetva dairesi karşısına atılıp müşterisiz bırakılıp terk edildi..YANİ KAATİL VE HAİNLERE KARŞI İDAM CEZASI TATBİK EDİLMEZ OLUP İHMAL EDİLDİ. OSMANLI, TARİH SAHNESİNDEN SİLİNİP DECCAL TARAFINDAN YIKILDI.fakaat ve laakin TOPKAPI SARAYINDA BULUNAN HAZRETİ DAVUD ALEYHİSSELAM KILICININ KİTABESİ VARDIR VE O KİTABEDE BU NAM KILICIN KIYAAMETTEN ÖNCE; O TERKEDİLMİŞ VE SÜLEYMANİYE HAVALİSİNİN YOL VE KALDIRIMLARININ BÜYÜK TADİLATI ESNASINDA FETVA DAİRESİ KARŞISINDA BULUNAN YERİNDEN (ki o taş gayb edilmeden evvel ben gözlerimle o taşı görmüşümdür) SÖKÜLEN TAŞIN TEKRAR YERİNE OTURTULUP DECCALIN KAFASININ UÇURULACAĞI YAZMAKTADIR.VE HATTA O KİTABEDE MEHDİ ALEYHİSSELAM TARAFINDAN MEZKUR KILIÇ İLE MEZKUR TAŞ ÜZERİNDE UÇURULMUŞ DECCAL KELLESİ RESM EDİLMİŞTİR.BUNLARI AMERİKA VE İSRAİL BİZDEKİ SERSERİLERDENBİN KAT FAZLA BİLMEKTEDİR.. HAA..ONUN İÇİN DE, VAK'A YAKLAŞMAKTA İKEN HER ŞEYİN, UZUN BİR PLANLAMA İLE BİR ÇAKMASINI ÜRETMEKTE VE BİZDEKİ İLİMSİZ SERSERİLERE O ASL OLANLARA KARŞI BİR NEFRET VEREREK GUUYAA BAŞARMAKTA GÖRÜNMEKTEDİR..FAKAT HAYHAAT Kİ HER MUUSAA BİR FİRAVN SARAYINDA MİSAFİR EDİLİR VE CAN DÜŞMANLARI TARAFINDAN MAMALARLA BÜYÜTÜLÜP O MUUSAA TARAFINDAN KELLELERİNİN UÇURULACAĞI GÜNÜ SABIR VE TESLİMİYYET İLE BEKLEMEKTEDİRLER..DECCALLARIN İSE O CELLAT TAŞINDAN KURTULUŞLARI YOKTUR.BUGÜN OLMAZSA YARIN..fakat MUHAKKAK.O TAŞ NEREDE İSE BULUNUP ÇIKARILACAK VE FETVA DAİRESİ KARŞISINDAKİ YERİNE MUHAKKAK KONULACAKTIR.
 • ......24 gün önce
  Allahım sen büyüksün. Sen senden kormayan, senin yarattığın bir kuldan korkanları, senin sözünü dinlemeyip kendileri gibi kul olanların sözünden çıkmayanları, kula kulluk edenleri, her kim olursa olsun haksız yere yarattığını kötüleyenler affet yarabbim. Onların kalplerine eninde sonunda hesaba çekilecekleri korkusunu yerleştir yarabbim.
 • NurNur24 gün önce
  Yolsuzluk yaptıysa paylaşın veya yargılansın ne yapmış bilmek istiyoruz kuru sıkı atmayınkanıt sunun
 • misafirmisafir25 gün önce
  bu chp den millete fayda gelmez akıllı olun işte yaptıkları ortada büyükşehiri ele geçirirse tüm kazanımlar gider bu arada akpartinin de kendsine çeki düzen vermesi gerekir.
 • diyarbakırlıdiyarbakırlı25 gün önce
  Bir de SGK borcu olarak ta BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ'nin 12.178.133,42 .TL Prim Aslı Borç Tutarından bahsetsin Ekrem İmamoğu efendi.
 • engineerengineer25 gün önce
  ‘´Keçi ile koyun bir arktan geçerken, önce koyun geriye çekilip hızla arkın üzerinden atlarken, koyunun poposu gözükür.Keçi, o gevrek ve tiz sesiyle bir güler, bir güler.Koyun merak eder. Keçi´ ye, niçin güldüğünü sorar.Keçi´ de, arktan atlarken popon göründü der.Koyun ise keçinin gözünün içine baka baka çok fazla söz söylemeden‘´Yahu´´ Keçi Efendi ‘´senin popon her zaman görünüyor; benimki bir kere görünmeynen neden size bu kadar gülünç geldi´´ der…
 • EkremEkrem25 gün önce
  Bu iddayolsuzluklar sayıştay raporunda varmi varsa neden gereği yapılmadı yoksa sayıştay neden görevini yapmadı yoksa bu haber çamur at izi kalsın türünden bir haber mi
 • müslümanmüslüman25 gün önce
  CHPliler bütün bu yolsuzlukları görüyorlar ama hala aynı kafada devam ediyorlar. Allah ıslah etsin diyesim geliyor ama ıslah olacak gibi değiller.
 • türkiyelitürkiyeli25 gün önce
  CHP li belediyeler teker teker incelenmeli. milletin parasını saçma sapan şeyleri bahane ederek cebe indiriyorlar. yazıklar olsun.
 • turgayturgay25 gün önce
  proje ekrem proje projje ooo oooo oooo
 • ........25 gün önce
  Kolda 250 bin tl lik saat. Yazıcı başına 19 bin tl bakım masrafı. Mazot 15 lira. Herşey çok güzelmiş ya zaten.
 • HalkHalk25 gün önce
  Ramazan gununde
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz25 gün önce
  Mansur yavaş olayından ders almamışa benziyorsunuz
 • ahmetahmet25 gün önce
  Ekrem MÜDAFA'nın boyası döküldü, maskesi düştü...nefret ve yalan sembolü olan birine ŞEHR EMANET EDİLMEZ!
 • HaticeHatice25 gün önce
  Daha once sorusturma acildigini duymustum ama maalesef gulenin hukukculari nasil aydin doganin bir cok suclari varken kocun gezi olaylarinda suclari varkenniye bir ceza almadilarsa bu kimin sucu hukukcularin buna hukumet ne yapabilir ki ayrica hakim ve savcilar sadece gulenci degil bunlarin chp lisi hdp lisi her gorusten hukukcu var birinden biri kurtarmistir olay bu kadar basit
 • FURYANFURYAN25 gün önce
  CAN BASKAN devlet kac yerde savasiyor biliyormusun ve kac tane ülke bu baskani devirmek istiyor hani lep demekle LEBLEBI OLMUYOR SENDE ELINI KOY BU TASIN ALTINA GEL TÜRKIYEMIZ ICIN HEP BERABER CALISALIM VE BÖYLE YUNANOGLUNU ARAMIZDA BARIDIRMIYALIM NE DERSINIZ.
 • Balonoğlu Balonoğlu 25 gün önce
  Bu balonoğlu 23 haziranda patlaycak göreceksiniz karısını öldüresiye döven ismail ve pkkypg sevici portakal suyu nun programları olmayınca tökezliyor aslında kendini çok zor frenliyor maskesi düşecek gizlemeye çalıştığı hırçın agresif karakteri Ahmet Hakan programında ortaya çıktı resmen diktatör olduğu lanse etti orda emirler yağdırıyor hakan a düşünsenize bunun cumhurbaşkanı olduğunu maazallah biteriz
 • PARASITPARASIT25 gün önce
  IMANSIZIN OGLU DENILEN EKREM KENDINI AMERIKAN VE ISRAIL AJANLARINA SATMIS BIR ISIMDIR ALDIGI RÜSVETLERI NEDEN ACIKLAMIYOR BU KAFIRIN SOYU HEP BASKALARIN MOK ATIYOR SEREFSIZ EKREM TATANKA INCE GIBI BUNDA ICKI KUMAR NE ISTERSEN VAR ILERIDE ISTANBULU YUNANLILARA SATARSA HIC SASIRMAYIN IMANSIZIN OGLU EKREM ZATEN AMERIKAYA CALISIYOR UYAN TORKO YOKSA ISTANBUL ELDEN GIDIYOR SONRA SEN NE YAPACAKSIN
 • Can Başkan Can Başkan 25 gün önce
  Peki madem bu kadar yolsuzluğa batmış bu şahıs , neden devlet bugüne kadar birşey yapmamış ? Yani suçluysa ceza alması lazım, demek ki devlet görevini ihmal etmiş. Yok ceza alacak bir suçu yoksa , bu tarz haberler iddiadan ve iftiradan öteye geçemez.Bir de gazetecilik yaparsanız daha güzel olur. Başka gazetelerin haberlerinden haber yapmak yerine , kendi kanıtınız ve emeğinizle yapın Haberinizi
 • is-hakis-hak25 gün önce
  Neymişsin be ekrem yunanoğlu aslında durduğun yer faziletden hiç nasibini almamış ama rezilettende hiç eksiği olmayan ortamın fır döndüsün bakarmısınız ontane seçimi kazanacak kadar oyu sanki bençaldım tabiki e.Yunanoğlu çalmadı çalanlara okey demesi ne anlama gelir tek sermayeleriniz bir utanmaz kızarmaz yüz.
 • yazmıyorumyazmıyorum25 gün önce
  bu rum den hesap en ağır bir şekilde sorulmalı maksasdı istanbul u kostantinnapolis yapmak isteyen bir itten başka bir şeyde beklenmez zaten

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019