• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Berat Albayrak: Sefere çıktım

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala nefesler tutuldu. Tüm adaylar seçim bölgelerini karış karış dolaşarak parti programlarını anlatmaya devam ediyor.

Yeniakit Publisher
2015-05-15 10:36:00 -
Berat Albayrak: Sefere çıktım

Yeni Şafak, AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Dr. Berat Albayrak'ın seçim çalışmalarını yakından izledi. Gittiği her programda, karşılaştığı her vatandaşa Yeni Türkiye idealini anlatan Albayrak, vatandaşların kendilerine bu idealden vazgeçmemeyi öğütlediğini aktarıyor. Özellikle yeni anayasa gibi önemli konularda vatandaşın tam destek verdiğini belirten Albayrak, "İnsanımızın huzuru ve isteği doğrultusunda Yeni Türkiye ve anayasa gibi önemli adımlardan vazgeçmeyeceğiz" diyor.

YOĞUN TEMPOYA ALIŞIĞIM

4 haftadır sahada aktif olarak çalışan Albayrak'ın mesaisi, sabah saatlerinde başlayıp gece yarılarına kadar sürüyor. Özel sektörün yorucu temposuna uzun yıllar ayak uydurduğu için çalışma temposuna alışık olduğunu kaydeden Albayrak, yorulmak bilmiyor. 6 saatlik uykuyla yeni güne başlayan Albayrak, çoğu kez ailesiyle kahvaltı yapma fırsatı bile bulamıyor. Gün içinde ise yoğun tempo nedeniyle bazen tek öğün yemek yiyebildiğini belirten Albayrak, 'manevi iklimini sevdiği' İstanbul'un çeşitli semtlerini dolaşarak, halkın nabzını tutuyor, istekleri dinliyor.

Seçim çalışmaları kapsamında programdan programa koşturan Berat Albayrak, sosyal medya yerine insanlarla birebir iletişim kuruyor.

ÇOCUKLAR BÜYÜYÜNCE ANLAYACAK

9 yaşındaki oğlu Ahmet Akif'in, kendisini görememekten muzdarip olduğunu dile getiren Albayrak, 5 buçuk yaşındaki kızı Mahinur'un ise durumun henüz farkında olmadığını belirtiyor. Seçim süreci ve çalışma temposunu kendi çocukluğuna kıyasla 'çok iyi' olarak nitelendiren Albayrak şunları söylüyor: "Biz hiç baba görmeden büyüdük. Dava, ideal adamıydı. Davası için hapiste yattı. Derken yaşımız büyüdü. Biz, yaşımız ilerledikçe babamızın ne için mücadele ettiğini anladık. Benim çocuklarım da büyüdükleri zaman idrak edecekler."

Maskeli iletişim ona uzak

Milletvekili adayı Berat Albayrak, sosyal medyayı aktif olarak kullanmayı tercih etmiyor. Aktif kullanıcılığın insan psikolojisine olumsuz etkisine işaret eden Albayrak, "İnsanlar sosyal medyaya bir dalıyor. Gün bitmiş, bereket bitmiş, iş ötelenmiş oluyor" diyor. Yüz yüze iletişimden yana olduğunu belirten Albayrak, "Sosyal medya ile maskeli bir iletişim süreci başladı. İletişim var ama sağlıklı değil. Bu nedenle de kullanmıyorum" diyor. Ailesi için özel bir telefonu bulunan Albayrak, bir hat da vatandaşlarla konuşmak için edinmiş.

AK Parti İstanbul adayı Albayrak, sık sık hasta ziyaretlerinde bulunmayı ihmal etmiyor.

Sefere çıktım

Trabzonlu Berat Albayrak, İstanbul'un Fatih semtinde doğmuş, büyümüş. Fatih Sultan Mehmed'in dizinin dibinde yetiştiğini ifade eden Albayrak, çocukluğunun geçtiği Fatih'te yaşamanın kendisine huzur verdiğini anlatıyor. Albayrak, üniversite tercih listesinden Boğaziçi Sosyoloji bölümünü silerek İstanbul İngilizce İşletme bölümünü yazdığı son tercih gününü, hayatının dönüm noktası olarak tanımlıyor. O tercih sayesinde kariyerinin ekonomi alanında şekillendiğini anlatan Albayrak, "Sosyolog olamadım belki ama Allah bana sosyolog bir eş nasip etti" diyor. Terfi aldığı 2001 yılında istifa ederek Amerika'ya doktora yapmaya gidişini de kariyeri açısından önemli bir dönemeç olarak nitelendiren Albayrak, "Bu iki olay yaşamımın dönüm noktası sayılabilir. Kadere iman etmiş biriyim ve kendimi sefere çıkmış olarak tanımlıyorum" diyor.

Çocuklar Diriliş'i seviyor

Hem Ahmet Akif'in hem de Mahinur'un TRT'de yayınlanan Diriliş-Ertuğrul dizisini çok sevdiklerini ve orada özellikle Ertuğrul ve Halime Hatun karakterlerinden etkilendiklerini söylüyor. Geç saatlere kadar çalıştıkları için bazen diziyi izleyemediklerini belirten Albayrak, "O gibi durumlarda diziyi kaydediyoruz. Fırsat bulduğumuzda ise ailece izliyoruz. Tabii çocuklar, günlük TV izleme süreleri ne kadarına izin veriyorsa o kadarını izliyor. Kılıç-kalkan bölümlerini de çocukların etkilenmemesi için hızla geçiyoruz" diyor.

Telkinler Emine Hanım'dan

Yemek yemeyi seven ancak tempolu yaşamı nedeniyle pek fırsat bulamayan Berat Albayrak, diyet yapmıyor, sağlıklı beslenmek için çaba harcıyor. Albayrak, kayınvalidesi Emine Erdoğan'ın doğal ve kan grubuna göre beslenme konularındaki yoğun tecrübesinden çok istifade etmiş. Kendi metabolizmasına uygun beslenme ve yemekten sonra tatlı yememe gibi basit beslenme prensipleri konusunda kendini epey disipline soktuğunu belirten Albayrak, "Sağlık yapıma göre neleri yemem ya da yememem gerektiği konusunda sağ olsun kayınvalidemden çok şey öğrendim. Eskiden yemekten sonra baya tatlı yerdim, şimdi öyle bir durum yok. Kan grubuma göre portakal suyu yerine greyfurt suyu içmem gerekiyormuş mesela. Beyaz peynir ya da süt ürünlerini sınırlı tüketmem gerekiyormuş. Bu detaylara dikkat ediyorum" ifadelerini kullanıyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı