Seçim 2019 Sayfası

Berat Albayrak: Büyük sürpriz yakında

Bursa'da temaslarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, önemli açıklamalarda bulundu.

09 Kasım 2018 Cuma 10:19
Berat Albayrak: Büyük sürpriz yakında

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) düzenlenen “Adım Adım Ekonomi” programında yaptığı konuşmada, yapılan indirim ve verilen destekler neticesinde değerlerdeki iyileşmelerin daha da hızlanarak devam edeceğini söyledi.

Kurdaki düşüş yansıdı

Her iyileşme ve pozitif gelişmeyi topluma ve vatandaşa yansıtmayı sürdüreceklerini belirten Albayrak, “İşte kur, petrol fiyatlarının etkisiyle çok yüksek fiyatlara ulaşan akaryakıtla ki, biz bu fiyatları devlet olarak eşel mobil sistemiyle çok ciddi bir şekilde destekledik, sübvanse ettik” dedi.

Adımlar atılacak

Yapısal reformlarla alakalı adımlar atmaya başladıklarını ifade eden Bakan Albayrak, “Özellikle gıda enflasyonu konusunda orta ve uzun vadeli stratejileri, yapısal değişiklikleri, Gıda Komitesi koordinasyonunda hayata geçirmek için bu hafta ilk 3 toplantımızı yaptık, her ay toplanarak çok yakın bir takiple adımları atmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Ticaret verilerini detaylı bir şekilde incelediğini ifade eden Bakan Albayrak, şunları söyledi:

‘İnmeye başlayacak’

Orta Vadeli Program YEP’de, 60 milyarlar diyorlardı, biz 44-45 diyorduk yıl sonu itibariyle cari açık, cari denge öyle mi? Ağustos, eylül, ekim rakamlarına kabaca baktığımda ilk gelen tahminler 40 milyar doların altına doğru inmeye başladığımız yönünde. Buradan bir sürprizin daha altını çizeyim, yıl sonu rakamları eğer bu istikamette giderse, yıl sonunda cari denge çok daha büyük bir sürprize gebe. Detayını vermeyeyim ama istikamet çok güçlü, olumlu ve çok iyi yönde seyrediyor.

 

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 10:19

YORUM YAZ

 • özgünözgün5 ay önce
  ezbere konuşuyor,ne ürettin ,nasıl projen var.Ne sürprizi ,ne derseniz tersi durumlar yaşıyoruz.
 • Yaşar AydınYaşar Aydın5 ay önce
  Dolar 7 TL den 5 TL civarlarına düştü ama yapılan zamlar ve vergi oranları geri çekilmedi, siz bizimle kafa mı buluyorsunuz?
 • fahrifahri5 ay önce
  yurtdışı telefon harcı 170 tl den 500tl ye çıkardınız bunu sizden başkası başaramazdı tebrik ederim durmak yokdevam edin ,benden buraya kadar kusara bakmayın artık sizle devam edemiyeceğim ,kemalistler nasıl atatürk olmazsa olmazdı diyorlarsa sizde de artık bu sapkın düşünce varolmaya başladı ,reis sen olmazsan naparız batarız gideriz diyenler ,size de aynı cevap.varlığım ALLAHın lutfu siz yokkende vardım olmazsanız da olurum ALLAH izin verilse. ülkeye gelince ALLAH cc zeval vermesin devlete türk milleti her daim tarihte var olmuştur inşallah olmaya da devam edecektir...
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  müjdeyi şimdiden ben vereyim akdenizde doğal gaz çıktı ihracat bile yapabileceğiz. ve tc 4 sene sürmez zengin ülkeler arasına giriyor. bundan sonra abülkeleri tc yi ab ye almak için yalvaracak.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM5 ay önce
  BRAVO SANA REİSİN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMADIN İYİ PERFORMANS SAĞLADIN.KISKANANLAR MEMLEKET DÜŞMANI.DURMAK YOK YOLA DEVAM
 • ahmet ceylanahmet ceylan5 ay önce
  süpriz zam ise ona alıştık.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019