• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bence Nanay kim? Bence Nanay nereli kaç yaşında mesleği!

Bence Nanay kimdir? Sosyal medya kullanıcılarının yakından takip ettiği Bence Nanay'ın kim olduğu, yaşı, mesleği ve nereli olduğu araştırılıyor. Peki, Bence Nanay nereli?

Yeniakit Publisher
2022-01-22 13:34:00 -
Bence Nanay kim? Bence Nanay nereli kaç yaşında mesleği!

Macar felsefe profesörü Bence Nanay, adının Türkçedeki anlamı nedeniyle birkaç yıl önce Türk sosyal medya kullanıcıları arasında bilinir hale geldi. Nanay'ın ismi, geçen hafta Türkiye'de bir televizyon kanalındaki bilgi yarışmasında sorulunca daha çok ilgi çekti. Son birkaç günde Nanay'ın takipçi sayısı arttı.

İsminin "Bençe Naney" şeklinde telaffuz edildiğini söyleyen Nanay, Türkiye'de ne kadar tanındığının farkında olduğunu belirterek "Türkiye’de ünlü olan adım, ben değilim." dedi.

Televizyonda yayınlanan bir bilgi yarışmasında soru konusu olacak kadar tanınmanın, kendisi için ne anlama geldiğini anlatan Nanay, "Yarışmayı duydum. Aslında benim için o kadar da önemli bir şey değil. Çünkü adım nedeniyle tanınmak biraz saçma geliyor. Eğer ünlü olmak için çabalamış olsaydım daha anlamlı başka bir nedenden dolayı ünlü olmayı tercih ederdim ama sorun değil, bunu doğal karşılıyorum” dedi.

Nanay, Türkiye'de gördüğü ilgiye ilişkin, "Aslında biraz şaşkınım. 22 yıl önce 3 ay boyunca Türkiye’yi gezmiştim. O zaman da insanlarla tanıştım, ismimi söyledim, sınırdan girerken yetkililer pasaportta ismimi gördü. O zaman kimse adım hakkında yorum yapmamıştı. Kimse adımın ne kadar komik olduğunu söylememişti. Galiba "nanay" kelimesi Türkçedeki argoda o zaman yoktu, bilemiyorum ama yıllar sonra insanlar adımın gülünç olduğunu söylemeye başlayınca şaşırdım. Çünkü 2000 yılında Türkiye’de bulunduğumda böyle bir şey duymamıştım" diye konuştu.

Bence Nanay kim? Bence Nanay nereli kaç yaşında mesleği!

Macaristanlı olan Bence Nanay, Antwerp Üniversitesi'nde Felsefe Profesörü ve BOF Araştırma Profesörüdür. Üniversitede Felsefi Psikoloji merkezinin eş direktörüdür. Araştırmaları zihin felsefesi, biyoloji felsefesi ve estetik üzerine odaklanmaktadır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23