• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Beklemediği isim canlı yayına bağlandı! CHP'li Barış Yarkadaş rezil oldu

Dün yapılan 'Geleceğe nefes ol fidan dikme kampanyası' kapsamında dikilen 11 milyon fidanı eleştirmek isteyen CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, Orman Genel Müdürü'nün canlı yayına bağlanıp gerçeği açıklamasıyla rezil oldu.

2019-11-12 09:58:00 - 2019-11-12 12:33:20

Geleceğe Nefes Ol fidan kampanyası ile ülke çapında 2023 noktada fidan dikimi gerçekleştirdi. 81 ilde yapılan dikimler kapsamında 11 milyon fidan, toprakla buluştu.

'Çevreciyiz, ağaçlar için mücadele veriyoruz' diyenlerin gerçek yüzü 11 milyon fidanın toprakla buluştuğu 11 Kasım günü bir kez daha ortaya çıktı.

Habertürk TV'de katıldığı bir televizyon programında, bilimsel gerçeklerle bağdaşmayan sözlerle 11 milyon fidan dikimini eleştiren CHP'li Barış Yarkadaş şu ifadeleri kullandı: Sayın Cumhurbaşkanı Bakanlarla birlikte Türkiye'nin değişik yerlerinde 11 milyon fidan diktiler. O zaman acı bir gerceği söyleyeyim. O fidanların en az 9 milyonu tutmayacak. Bugün o fidanların yüzde 90'ı boşuna dikildi. Çünkü fidan dikme ayı kasım ayı değildir. Fidan dikme ayı Mart ayıdır, Nisan ayıdır.

Yarkadaş, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'in canlı yayına telefonla katılarak yaptığı açıklamalar karşısında ise neye uğradığını şaşırdı.

"İdeal bir aydır"

Barış Yarkadaş'ın fidanlar tutmayacak iddiası üzerine canlı yayına bağlanan Orman Genel Müdür Bekir Karacabey, "Fidan dikme ayı Kasım ayıdır. Ülkemiz için fidan dikilmesi acısından ideal bir aydır. Bu bilimsel olarak da kesin olarak belirlenmiştir." açıklamasında bulundu.

"Bir gerçekliği yok"

Program moderatörü Mehmet Akif Ersoy ise, "Barış Yarkadaş'ın canlı yayında söylediği 11 milyon fidanın 9 milyonu heder olacak sözünün bir gerçekliği yok." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

emekli çavuş

BU ADAM NASIL VEKİL OLMUŞ??BİLMEDİĞİN BİR KONUDA..TARAF OLMAK NEYİN NESİ??AYIP BE...BİLMİYORSAN ..KONUŞMA.............
 • Yanıtla

ahmet yüksel

CHP nin bu ülkede bir fidan dikmişliği varmı ki fidanın ne zaman dikildiğini bilsin? Adamların tek işi var yıkmak kavga engellemek saldırı ve millete milletin değerlerine küfretmek. ayrıca sayın cumhurbaşkanı kasımda ağaç dikim zamanı olduğunu bilmeyecek kadar sizin gibi cahil mi? başkanınız ne ki yalancının zırcahilin arkasındaki şıracılarsınız.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23