• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

BDP ve CHP’den sapkınlara destek

Yeniakit Publisher
2013-02-03 22:44:00 - 2013-02-03 21:45:16
BDP ve CHP’den sapkınlara destek

CHP ve BDP, sapkınların hâmisi kesildi. Son olarak Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu’nda, eskiden olduğu gibi homoseksüel ve benzeri sapık ilişkilerin ordudan atılma sebebi sayılması üzerine CHP ve BDP’li milletvekillerinden “sapkınlara destek” açık

FURKAN ALTINOK/ANKARA
Cinsî sapıkların tepkisini çeken TSK Disiplin Suçları Kanunu ile ilgili olarak CHP ve BDP’den bu kesimlere destek geldi. Kanunda, eskiden olduğu gibi homoseksüel ve benzeri sapık ilişkilerin ordudan atılma sebebi sayılması üzerine, CHP ve BDP milletvekilleri sapkınların örgütü Kaos GL’nin arkasında durdu.
TOPRAK VE PAVEY,  
SAPKINLARIN YANINDA OLDU
CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, Kaos GL isimli sapkınlık örgütünden bir grupla buluşarak, daha milletvekili olmadan önce CHP adına anayasa taslağı hazırlama çalışmaları içinde yer aldığını belirterek, “Her zaman lezbiyen, gay, biseksüel ve trans vatandaşların haklarının yanında yer aldım. Bunlarla ilgili güvencelerin anayasaya konulmasından taraf oldum. Ben şu an Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda değilim ancak CHP’li arkadaşlarımız bu alanlarda madde koydurmaya çalışıyorlar. Fakat iktidar milletvekilleri buna karşı çıkıyorlar” dedi. Toprak, TSK Disiplin Kanunu’nun da yine o problemli bakış açısının bir ürünü olduğunu iddia etti. Bir başka CHP milletvekili Şafak Pavey de, homoseksüel, sevici ve travestilerden oluşan bir grupla TBMM’de görüşerek, sorunlarının her düzlemde takipçisi olduğunu, olmaya da devam edeceğini açıkladı.
BDP’DEN “AHLÂKSIZLIK
TERÖRÜ”NE DE DESTEK
Sapkınlara bir destek de Barış ve Demokrasi Partisi milletvekillerinden geldi. BDP’liler, tıpkı PKK terörünün yanında yer aldıkları gibi sapkınların “ahlâksızlık terörü”nü de destekliyor. TSK Disiplin Kanunu’nun kabul edilmesinin ardından Kaos GL’nin yayın organlarına beyanat veren BDP’lilerden Ertuğrul Kürkçü, “Faşizme, heteroseksizme, kapitalizme karşı omuz omuza” açıklamasında bulundu. BDP’li Sebahat Tuncel de, “LGBT haklarını savunmadan insan hakları savunucusu olunmaz” iddiasında bulunarak, bu kesimin haklarının sağlanmasının takipçisi olacaklarını söyledi.
KAOS GL YAZDI, CHP VE BDP
ALTINA İMZA ATTI
Hem CHP’li hem de BDP’li milletvekillerinin destek verdiği Kaos GL’nin konuyla ilgili talepleri ise şöyle: “Zorunlu askerlik ortadan kalkana kadar vicdanî ret bir hak olarak tanınmalı. Cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği nedeniyle TSK’da çalışanların işine son verme uygulamaları, çalışma hayatında ayrımcılık olarak kabul edilmeli. Zorunlu askerlik görevinden muafiyet raporu alma sürecinde onur kırıcı muameleye maruz kalabilen eşcinsellerin ‘kişisel beyan’ları yeterli olmalı. Muafiyet raporu alanların iş başvurularında ve işte maruz bırakıldıkları ayrımcı uygulamalar yasaklanmalı.”

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23